Skocz do zawartości


Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Sharp wraca na dobre - po raz pierwszy od 4 lat pojawia się na targach CES 2019.


 • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 locoloco1

locoloco1

  Rozmowny

 • Forumowicze
 • PipPipPipPipPipPip
 • 870 Postów:
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 15 styczeń 2019 - 00:28

Sharp wraca na dobre - po raz pierwszy od 4 lat pojawia się na targach CES 2019.

img_news20181218a.jpg
Japońska firma zaprezentuje swoje rozwiązania z zakresu 8K i sztucznej inteligencji

Podczas rozpoczynających się dziś największych targów elektroniki użytkowej na świecie, CES 2019, firma Sharp zaprezentuje swoje pionierskie rozwiązania. To wielkie wydarzenie nie tylko dla fanów najnowszych technologii, ale także dla samej marki. Po raz pierwszy od 4 lat producent zaprosi uczestników targów w Las Vegas do obejrzenia pełnowymiarowej wystawy japońskich innowacji.

Stoisko marki na CES 2019 będzie odzwierciedleniem realizowanej przez Sharp wizji "Zmienić świat dzięki 8K i AIoT*". W Centralnej Hali targów, producent stworzy cztery strefy poświęcone kluczowym obszarom rozwoju technologii: 8K, sztucznej inteligencji, rozwiązaniom dla domu i biznesu. Odwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z ekosystemem 8K zbudowanym na sprzęcie, komponentach i rozwiązaniach pozwalających uzyskać najwyższą rozdzielczość. Sharp zaprezentuje wachlarz zastosowań sztucznej inteligencji w urządzeniach domowych, robotyce, czujnikach i wielu innych urządzeniach. Na stoisku pojawią się także innowacje dla sektora B2B.
Włączenie przez firmę Sharp pionierskiej technologii 8K do ekosystemu 8K i AIoT, takich jak usługa COCORO+ (rozwiązania dla inteligentnego domu), dotychczas obejmowało jedynie japoński rynek. Obecność marki na targach CES oraz prezentowane przez nią innowacje to pierwszy sygnał, iż Sharp rozszerza swoją działalność i przyspiesza rozwój w skali globalnej.
Na targach CES firma Sharp ogłosi również współpracę z Google w Europie. Modele we wszystkich kategoriach cenowych linii Sharp Smart TV na rok 2019 będą wyposażone w Android TV. Najnowsze partnerstwo oraz dalsza współpraca z wiodącymi specjalistami w dziedzinie projektowania (Pininfarina) i dźwięku (Harman Kardon) reaktywuje pozycjonowanie Sharpa jako marki premium TV.

181218.jpgROZWIĄZANIA SHARP NA CES 2019
Strefa 8K:
 • Sprzęt 8K (monitory wideo/multi-wyświetlacze, kamery wideo, audio)
 • Komponenty 8K (CIS 3**, przewodniki do przetwarzania obrazu, tuner front-end)
 • Rozwiązania 8K (rozwiązania do transmisji IP, 5G i edukacji)
 • Technologia 8K (upscaling)
Strefa AIoT i urządzenia dla domu:
 • OLED (smartfony, elastyczne wyświetlacze)
 • Rozwiązania dla zwierząt domowych (systemy pomiarowe funkcji życiowych dla psów i kotów)
 • Sharp RoBoHoN (robot, smartfon i projektor w jednym urządzeniu)
 • Wyposażenie kuchni (linia produktów do zabudowy)
 • Wyposażenie domów (piekarnik parowy, oczyszczacz powietrza)
Strefa B2B:
 • Profesjonalne wyświetlacze, ekrany dotykowe
 • Dynabook*** notebook PC, MEC - mobile edge computing.

*AIoT: słowo wymyślone przez Sharpa, łączące słowa AI (sztuczna inteligencja) i IoT (Internet rzeczy). AIoT to wizja tego, jak wszystkie rodzaje produktów połączą się ze sztuczną inteligencją za pośrednictwem chmury i staną się zorientowane na ludzi. AIoT jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Sharp Corporation.
**Czujniki obrazu CMOS
***Dynabook jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Toshiba Client Solutions Co., Ltd. Nazwa firmy ma się zmienić na Dynabook Co., Ltd. 1 stycznia 2019 roku

O Sharp
Sharp Corporation to globalny dostawca innowacyjnych produktów i technologii, które odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu przyszłości elektroniki. Wizją firmy Sharp jest “zmienianie świata poprzez technologie 8K i AIoT”. Technologia 8K tworzy obrazy, które ukazują świat poza naszą codzienną rzeczywistością, pozwalając odkrywać nowe, fascynujące rzeczy. AIoT łączy ludzi i społeczności, korzystając ze sztucznej inteligencji i internetu rzeczy. Firma Sharp jest źródłem wielu innowacji. Opierając się na technologiach, konsekwentnie rewolucjonizuje świat. Sharp Corporation to globalna firma, która zatrudnia 52 548 pracowników (stan na 30 czerwca 2018 roku) i notuje 2,43 milionów jenów skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży za rok fiskalny kończący się 31 marca 2018 roku.

__________________


0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników