Skocz do zawartości


Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

To już nie pogróżki, nie zapowiedzi - ale działania. Samsung startuje z produkcją wyświetlaczy QD-OLED.


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 locoloco1

locoloco1

    Rozmowny

  • Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 886 Postów:
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 01 November 2018 - 02:52 AM

To już nie pogróżki, nie zapowiedzi - ale działania. Samsung startuje z produkcją wyświetlaczy QD-OLED.
016__MG_2125.jpg


Dyrektor generalny Samsung Display potwierdza, że ​​Samsung "rozwija technologię przygotowywania dużych diod emitujących organiczne kropki kwantowe", wynika z doniesień koreańskich mediów. Zaawansowane telewizory OLED będą miały zalety w stosunku do obecnych telewizorów OLED firmy LG.

Telewizory OLED z technologią Quantum Dot
Potwierdzenie pojawiło się na wystawie International Information Display (IMID), która odbyła się w COEX w Seulu, w Korei. W odpowiedzi na pytanie reportera o tak zwane telewizory QD-OLED, w skrócie telewizory OLED z technologią Quantum Dot odpowiedział Lee Dong-hoon, dyrektor generalny Samsung Display.
- - "Rozwijamy technologię, aby przygotować duże organiczne diody emitujące kwantowe kropki (QD-OLED)".
002__MG_5554.jpg
Plotka o rozwoju technologii wyświetlania QD-OLED przez Samsung pojawiła się na początku 2018 roku. Samsung Electronics, który pracuje nad telewizorami LCD o zwiększonej precyzji, próbował uciąć plotki. Teraz jest jasne, że Samsung Display - ramię produkcyjne Samsunga - opracowuje technologię wyświetlania QD-OLED.

Dyrektor generalny Lee Dong-hoon podkreślił, że Samsung Display opracowuje wielkoformatowe panele QD-OLED dla telewizorów i że rozwój przebiega gładko.

Samsung OLED TV
Łącząc kropki kwantowe z OLED, diody OLED mogą skutecznie służyć jako emiter, który wzbudza kropki kwantowe, tworząc bardzo nasycone kolory. Uważa się, że Samsung koncentruje się na podejściu z niebieskimi emiterami OLED z warstwą kropek kwantowych. QD-OLED będzie mieć te same zalety, co dzisiejsze telewizory OLED, w tym głęboką czerń, ale może zapewnić wyższą jasność i szerszą gamę kolorów - być może również niższe koszty produkcji.
001__MG_5669.jpg
Samsung uważa QD-OLED za potencjalnego konkurenta technologii LGED LG, według koreańskich mediów. Firma próbowała skomercjalizować telewizory RGB OLED w latach 2012-2013, ale musiała zrezygnować z projektu ze względu na niskie zyski z produkcji. Plan B wiązał się z uruchomieniem telewizorów LCD wyposażonych w technologię kropek kwantowych, ale wiodący światowy producent telewizorów nadal traci popularność w segmencie premium TV na korzyść producentów telewizorów OLED.
Samsung rozwija także telewizory oparte na technologii wyświetlania microLED.Media koreańskie informowały wcześniej, że Samsung ma nadzieję rozpocząć produkcję pilotażową monitorów QD-OLED już w drugiej połowie 2019 roku.


0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników