Skocz do zawartości


Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Ślepy test porównania Oled TV wygrywa wyraźnie i zdecydowanie OLED Philipsa 55POS9002 !


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 locoloco1

locoloco1

    Rozmowny

  • Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 795 Postów:
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 06 czerwiec 2018 - 01:06

Ślepy test porównania Oled TV wygrywa wyraźnie i zdecydowanie OLED Philipsa 55POS9002 !


W "ślepym" teście przeprowadzonym przez AVForum wspólnie z firmą Philips, telewizor 9002 OLED wyszedł zwycięsko w każdym porównaniu, czyli zarówno w porównaniu skalibrowanych telewizorów jak i na żywych trybach obrazu.

Test został specjalnie przygotowany tak aby był całkowicie sprawiedliwy i bezstronny. W tym celu cztery telewizory użyte do "ślepego" testu zostały ustawione w taki sposób, że nie można było stwierdzić, który telewizor jest który.
Wszystkie telewizory były 55-calowymi modelami, ustawionymi dokładnie na tej samej wysokości i osłonięte tak aby nie było możliwości sugestii oceny poprzez wygląd marki.
Zostały jedynie opisane jako A, B, C i D. Aby upewnić się, że na ekranie nie ma menu sugerujące podpowiedź marki, przy zmianach sygnału opuszczano kurtynę.

 

https:/ / www .youtube.com/watch?v =U2dkaYVAuLE


Jest to ważne, ponieważ w przeciwieństwie do innych testów, w których marki są wyraźnie widoczne i prawdopodobnie podlegają osobistej stronniczości.
Aby prawidłowo ocenić i porównać AVForums skalibrował tryby ISF/Cinema we wszystkich czterech modelach zgodnie ze standardami branżowymi Rec.709 i D65.
Ustawiliśmy je również na ten sam szczyt jasności i wyłączyliśmy interpolację obróbki lub klatki . Oznaczało to, że wszystkie cztery telewizory są teoretycznie identyczne z tymi samymi panelami OLED i tymi samymi skalibrowanymi obrazami, chociaż oczywiście będą występować drobne różnice, szczególnie w zakresie śledzenia kolorów.
Tak wyglądała pierwsza część testu.

W drugiej części testu cztery telewizory zostały ustawione w trybach Żywy lub Dynamiczny, co oznacza, że ​​wszystkie funkcje przetwarzania mają maksymalne ustawienia. Pomysł polegał na pokazaniu, jak efektywne są te funkcje przetwarzania. Jednak członkowie AVForums są wysoce znanymi entuzjastami jakości obrazu, którzy mogą być bardzo trudni do zadowolenia, zwłaszcza, że ​​zawsze zalecamy stosowanie trybu kalibracji do oglądania filmów.
Czy 28 zaproszonych członków AVForums może być zachęconych korzyściami z przetwarzania obrazu? Czyli czy poczuli, że niektóre przetwarzanie może być zastosowane do pewnych treści, czy po prostu użyliby trybu kalibracji?AVForums sprawdził również zawartość, która była używana do testu ,aby upewnić się, że obejmuje on szeroki zakres materiałów w zakresie standardowym i zakresie dynamicznym UHD. Zawartość została wybrana do testowania telewizorów pod względem dokładności kolorów, ostrości i redukcji szumów.
1.Pierwsze trzy filmy zostały dostarczone przez firmę Philips i były pełne materiałów HD i SDR.
2.Kolejne trzy fragmenty pochodziły z Netfliksa za pośrednictwem Xbox One S, klipu w 4K Ultra HD .
3.Ostatnia część obejmowała materiał HDR10 odtwarzany z odtwarzacza Blu-ray Ultra HD UB900, z klipem z filmu Pasażerowie na 4K Ultra HD Blu-ray, HDR HD Blu-ray of Planet Earth II.
Ponadto pokazana została scena z Blu-ray z The Revenant, choć nie było to częścią punktacji.

Wyniki testu były fascynujące, szczególnie pierwsza sekcja, w której wszystkie cztery telewizory OLED były w swoich skalibrowanych trybach obrazu. Spodziewaliśmy się, że nie będzie wyraźnego zwycięzcy, na obrazach niemal identycznych.
Jednak uczestnicy, czyli aktywni członkowie AVForums wybierali jak poniżej.

Wyniki I części testu:
1.Ekran C (Philips 9002) - 33%
2.Ekran D (LG C7) - 22%
3.Bez preferencji - 21%
4.Ekran A (Sony A1) - 16%
5.Ekran B (Panasonic EZ952) - 8%

W tej części telewizor Philips był wyraźnym zwycięzcą.
Panasonic EZ952 był ostatni mimo, że miała najdokładniejszy obraz pod względem koloru.
Jeśli chodzi o to, dlaczego członkowie AVForums wybierali Philipsa 9002 w stosunku do innych marek, to dokładne powody były trudne do określenia.
1.Wielu preferowało ogólny wygląd obrazu.
2.Niektórzy preferowali kolory.
3.Inni preferowali kontrast.

Sony KD-55A1 jest w cenie 2799 funtów, Panasonic TX-55EZ952 kosztuje 1,999 funtów, Philips 55POS9002 - 1 999 funtów, a LG 55C7 jest najtańszy i kosztuje 1,699 GBP.


A oto wyniki II części testu:
W drugiej części, gdzie wszystkie cztery telewizory były w trybach obrazu żywy/dynamiczny, punktacja wyglądała następująco:

1.Ekran C (Philips 9002) - 68%
2.Ekran B (Panasonic EZ952) - 14%
3.Ekran A (Sony A1) - 7%
4.Brak preferencji - 6%
5.Ekran D (LG C7) - 5%

Podczas gdy nie byliśmy zaskoczeni, że Philips dobrze wypadnie w drugiej części "ślepego" testu.
To byliśmy zaskoczeni ogromną przewagą - bo wynik 68% to gigantyczna przewaga na konkurencją. Co ważne wynik był w pełni uzasadniony.
Co ciekawe w drugiej części testu Panasonic wypadł znacznie lepiej.
Ale zaskoczył nas najgorszy wynik Sony A1 i LG C7 - co również było zaskoczeniem co do ilości punktów.
Oba telewizory naprawdę borykały się z dużymi problemami ruchu.


0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników