Skocz do zawartości


Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Kiedy niższe ceny na OLED TV ?


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 locoloco1

locoloco1

    Rozmowny

  • Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 722 Postów:
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 11 maj 2018 - 23:32

Kiedy niższe ceny na OLED TV ?

lg-display-augmente-un-peu-sa-production


Ano wtedy gdy LG wybuduje kolejne fabryki matryc Oled.
Obecnie zwiększenie dużej ilości matryc jest niemożliwe.

Szybki przegląd rynku telewizyjnego Oled - który, jak wiesz, stanowi obecnie tylko 1% wolumenu światowego rynku.
Według niektórych źródeł w branży, LG Display chce zwiększyć moce produkcyjne paneli Oled, szczególnie w celu zaspokojenia popytu klientów takich jak Loewe, Arcelik i Hisense.

Obecna pojemność możliwości LG Display wynosi 60 000 ekranów miesięcznie i oczekuje się, że wzrośnie do 70 000 w drugiej połowie 2018 r. Przypomnijmy dziś, że marka LG (klient LG Display, mimo że obie firmy należą do tej samej koreańskiej grupy) zajmuje 70% światowego rynku telewizyjnego Oled. Modele Oled reprezentują tylko 1% globalnego rynku telewizyjnego i powinny osiągnąć 2% w 2020 roku. Nie ma konkretnych badań na ten temat, ale eksperci branżowi zgadzają się, że tempo wzrostu telewizorów Oled jest już wyższe niż LCD po uruchomieniu. 510 000 telewizorów OLED zostało dystrybuowanych w pierwszym kwartale 2018 roku, o 127% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Najlepsze nadchodzi
Jednak dostępność telewizorów Oled jest obecnie związana z możliwościami produkcyjnymi LG Display. Aby zaobserwować prawdziwy spadek cen tych nadawców, trzeba będzie poczekać, aż inwestycje koreańskiej grupy się zmaterializują (zobacz nasze wiadomości, że LG zainwestuje w produkcję ekranów Oled 13,5 mld USD w ciągu najbliższych trzech lat) i że inni producenci paneli też zdecydują się na produkcję paneli Oled.


0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników