Skocz do zawartości


Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Winyle HD wkrótce na rynku. Lepszy dźwięk i więcej miejsca na muzykę.


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 locoloco1

locoloco1

    Rozmowny

  • Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 886 Postów:
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 15 April 2018 - 20:20 PM

Winyle HD wkrótce na rynku. Lepszy dźwięk i więcej miejsca na muzykę.

main_giradischi.jpg

Austriacka Rebeat Innovation zgromadziła wystarczające fundusze, aby móc aktywnie kontynuować produkcję HD winyli, co zapewnia lepszy dźwięk i dłuższy czas odtwarzania. Nie wstrzymuj jednak oddechu: w najbliższym czasie nie będą dostępne na rynku.

Wysokiej jakości winyl może stać się rzeczywistością, ale nie w przyszłym roku. Ostatnim krokiem we właściwym kierunku jest pożyczka w wysokości 4,8 miliona dolarów.
Firma od lat stawia sobie za cel produkcję winyli o lepszym brzmieniu i nowa technologia może zawierać też więcej minut muzyki.

Założyciel i dyrektor generalny Gunter Loibl potwierdził finansowanie, ogłaszając także potencjalne okno czasowe wydania pierwszych albumów zrealizowanych w ten sposób - na lato 2019 roku.

Dzięki otrzymanym środkom zakupimy system laserowy - krytyczny w procesie produkcji winylu w wysokiej rozdzielczości - który kosztował 600 tysięcy dolarów.
Musimy poczekać do października, aby zobaczyć pierwsze konkretne wyniki które przedstawimy na konferencji Making Vinyl, a wreszcie w przyszłym roku przyjdzie czas na albumy w sklepach.

content_small_vinili_hd.jpgCzym dokładnie jest winyl w wysokiej rozdzielczości? Jest to "ważna poprawa" w porównaniu z normalnym nagrywaniem winylu według Rebeat Innovation. "[A High Definition Vinyl] oferuje lepszą jakość dźwięku, wyższą częstotliwość odpowiedzi, 30% więcej czasu odtwarzania i 30% więcej niż aktualna płyta winylowa" - wyjaśnia Australijska firma.

Winyl o wysokiej rozdzielczości można odtwarzać przy użyciu obecnych gramofonów: nie są to nowe formaty i dlatego nie potrzebujesz innego urządzenia.

Wysokiej rozdzielczości dźwięk przekształcony jest w trójwymiarową mapę topograficzną formy, która wygrawerowana za pomocą lasera na ceramicznej płytce zamiast niklu.
Przy użyciu tego materiału, zgodnie Rebeat osiągnięciem, nie ma różnicy w jakości pomiędzy wyprodukowanymi pierwszymi i ostatnimi kopiami ".


0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników