Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

outsourcing

• Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 Fook

Fook

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 77 Postów:

Napisany 15 luty 2017 - 10:42

Korzystacie z outsourcingu w waszych firmach lub w firmach, w których pracujecie? Myślę, że staje się to coraz popularniejsze. W firmie, w której pracuje korzystamy przykładowo z firmy zewnętrznej, która zajmuje się nam kompleksowo księgowością ********* [reklama] i z tego, co słyszałem działa to dużo lepiej niż wcześniej. Jak jest u was?

#2 Karskiii

Karskiii

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 30 sierpień 2017 - 09:20

Moim zdaniem trzeba wiedzieć co się chce outsorcować. Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie jaka jest misja mojej firmy. Jeśli Twoją misją jest np. "Sprzedaż ubrań w jak najniższej cenie", strzałem w stopę byłoby outsorcowanie na zewnątrz obsługi klienta czy prowadzenia sklepu internetowego. Za to bez problemu możesz zlecić na zewnątrz takie usługi jak księgowość, transport czy porady prawne.

Jestem zdziwiony kiedy firmy, których core jest stałe obcowanie z klientem, zlecają jego obsługę na zewnątrz. Na rynku powstało wiele firm szkoleniowych, które doprowadzają obsługę klienta do perfekcji, dzięki czemu masz kontrolę nad całym procesem. Z pewnością Twoi pracownicy o wiele lepiej znają produkt/usługę niż pracownicy firmy zewnętrznej.

U siebie korzystałem z ClientService. Jeśli zastanawiasz się nad outsorcingiem obsługi klienta - stanowczo odradzam.

******* [reklama]

1 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych użytkowników