Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Windows Defender nie daje się włączyć w Windows 7.

• Please log in to reply
No replies to this topic

#1 Rademenes

Rademenes

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 100 Postów:

Napisany 30 styczeń 2017 - 20:03

Witam. Zgłaszam problem, którego wcześniej u siebie w systemie Windows 7 nie obserwowałem, mianowicie kiedy chcę uruchomić skaner Windows Defender od razu jest komunikat, że program jest wyłączony, a jeśli klikam w podane w tym okienku łącze kliknij by włączyć pojawia się następny monit, iż program jest blokowany przez Zasady grupy i to w zasadzie tyle. Poza tym, że edytor Zasad grupy w Windows 7 jest domyślnie przecież niedostępny i niezainstalowany.

Wcześniej wszystko było na pewno ok. bo pamiętam, że skanowałem dodatkowo Defenderem ręcznie czasami komputer bo domyślnie był on włączony jako integralny składnik systemu.

Dodam, że ponadto korzystam z antywirusa Avast Free, ale zawsze tak było i mimo to Defender działał bez konfliktu z nim, poza tym ja sam nic w nim nie wyłączałem ani nigdzie indziej też zresztą, poza tym firewall systemowy oczywiście włączony.

W sieci wyczytałem też, że inny program Microsoft Security Essentials jako jego następca podczas instalacji podobno domyślnie wyłącza Defendera, ale ja przecież nie mam go (MSE) zainstalowanego. I tutaj myślę czy być może właśnie pora na jego zainstalowanie ?

W Usługach systemowych jest też nie wiem czemu w Stan na Zatrzymano, a w typ uruchomienia na Ręczny.

Chcę zapytać z czym mamy tutaj w ogóle do czynienia, czy to może np. aktywny antywirus coś blokuje, proszę o pomoc w zrozumieniu tego problemu jeżeli to jest w ogóle problem ?

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników