Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Laptop do Internetu i słuchania muzyki

• Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 roswell89

roswell89

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 215 Postów:

Napisany 02 czerwiec 2016 - 10:41

Jako, że muszę zdać służbowy laptop potrzebuję pilnie coś zakupić. Laptop będzie służył do przeglądania Internetu (strony, FB, dokumenty Google, teledyski) oraz słuchania muzyki. Nie będę używał laptopa do gier i jakichkolwiek wymagających zadań, a jedyne obciążenie to odpalona naprawdę duża liczba zakładek (Chrome).
Preferuję matową matrycę - niespecjalnie zwracam uwagę na odzwierciedlenie kolorów, jakość obrazu
Na laptopie będę słuchał sporo muzyki - czasem na słuchawkach, a czasem bezpośrednio, bez głośników - fajnie jakby dało się to wytrzymać.
Laptop generalnie będzie użytkowany stacjonarnie - z biurka zabierany będzie na weekendy no i czasem do łóżka  :)
Odnośnie wielkości - celowo nic nie sugeruje, chętnie usłyszę sugestie od doświadczonej osoby

Jeśli chodzi o moje wymogi to:
1. Niezawodność, solidność, jakość wykonania
2. Prostota, minimalizm - fajnie jakby obudowa była matowa, denerwują mnie diody, dodatkowe przyciski, klawisze numeryczne itp
3. Szybkie, stabilne działanie przy powyższym obciążeniu
4. Nieprzegrzewanie się
5. Dysk - tylko do przechowywania muzyki (~20 GB), choć i to mogę wrzucić na pendrive. Poza tym nie będę przechowywał danych.
6. Wystarczą 3 gniazda USB/gniazdo SD/ napęd DVD niepotrzebny.

Chcę: chcę wydać jak najmniej. Głównie dlatego, że mogę otrzymać firmowy laptop i ten będzie służył awaryjnie, albo w ogóle pójdzie na sprzedaż. Przy okazji, co myślicie o używanych laptopach w takim wypadku? Warto? Gdzie ich szukać? Górna granica to 2000 zł.

Dzięki, 
Damian

#2 roswell89

roswell89

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 215 Postów:

Napisany 19 czerwiec 2016 - 16:23

Pooglądałem na żywo laptopy, doczytałem nieco i doszedłem do wniosku, że najlepszy dla mnie wybór to:
matowa matryca, 1920x1080, w rozmiarze 15,6

Czy najlepszy model do moich zastosowań za ok 2000 zł to Fujitsu A555G?

Jeszcze mam parę pytań?
1) czy mogę samodzielnie wymienić dysk na SSD? Jak to się ma do gwarancji, czy stary trzeba zachować?
2) Czy biorąc go na firmę gwarancja ulega skróceniu?
3) Czy są jakiekolwiek przeciwskazania, aby rozszerzyć RAM do 8GB?

Chętnie rozważę alternatywne modele - zależy mi jednak na FullHD (często pracuje na 2 oknach naraz)

Dziękuję!

#3 RubasznyJan

RubasznyJan

Rulez

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 127 Postów:

Napisany 09 lipiec 2016 - 13:44

Dell Inspiron 15 ( 5558 ) albo Lenovo IdeaPad Z51-70.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników