Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Milion dla najlepszego chemika - Synthos chemical award

Synthos chemical award konkurs chemia

• Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 anabeel

anabeel

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 8 Postów:

Napisany 22 maj 2016 - 21:08

W maju ogłoszono pierwszy w Polsce konkurs na najlepszego polskiego chemika. Synthos wyłączny fundator nagrody przeznaczył dla zwycięzcy aż milion złotych. Moim zdaniem to świetny pomysł, jestem ciekawa, jakie osiągnięcie naukowe bądź wynalazek zostanie doceniony i nagrodzony w tej dziedzinie. Macie swoich faworytów?

#2 tilapia

tilapia

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 233 Postów:

Napisany 25 maj 2016 - 10:39

Rzeczywiście ciekawa rzecz, jak dla mnie to świetny sposób na wspieranie polskiej nauki, bo to zawsze jakaś motywacja do działania.

#3 konor

konor

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 11 Postów:

Napisany 25 maj 2016 - 10:44

To chyba największa nagroda w historii konkursów organizowanych w Polsce :D Sądzę, że ma on szansę się przyjąć, w końcu w ten sposób można wyłonić najlepsze talenty. Być może dzięki takim inicjatywom młodzi ludzie bardziej przychylnym okiem spojrzą na pracę dla rozwoju polskiego przemysłu chemicznego.

#4 groszka

groszka

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 27 maj 2016 - 22:33

Milion złotych? chyba przybędzie młodzieży zainteresowanej badaniami naukowymi:) Moim zdaniem za wybitne osiągnięcia naukowcom,należy się coś więcej niż uznanie, także ja popieram takie konkursy.

#5 anabeel

anabeel

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 8 Postów:

Napisany 28 maj 2016 - 09:24

Dobra idea to prawda, zobaczymy jak zostanie przyjęta przez ludzi i czy zdecydują się zorganizować taki sam konkurs za dwa lata.

#6 anabeel

anabeel

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 8 Postów:

Napisany 03 sierpień 2016 - 20:28

Jakby ktoś był zainteresowany wzięciem udziału w konkursie, macie czas do 31 października, firma Synthos wraz z kapitułą konkursu postanowili przedłużyć termin składania kandydatur. Więcej informacji znajdziecie w aktualnościach: http://synthosaward....-chemical-award .

#7 konor

konor

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 11 Postów:

Napisany 11 sierpień 2016 - 13:10

Przeczytałam właśnie, że patenty i prawa zostają własnością naukowców, także dobrze, poza tym pieniądze mogą wydać na dowolny cel. Trzy miesiące to sporo czasu, a nuż zgłosi się osoba ze świetnym pomysłem, która wcześniej nie zdecydowała się wziąć udziału w tym wydarzeniu.

#8 anabeel

anabeel

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 8 Postów:

Napisany 07 wrzesień 2016 - 22:20

Przeczytałam właśnie, że patenty i prawa zostają własnością naukowców, także dobrze, poza tym pieniądze mogą wydać na dowolny cel. Trzy miesiące to sporo czasu, a nuż zgłosi się osoba ze świetnym pomysłem, która wcześniej nie zdecydowała się wziąć udziału w tym wydarzeniu.

Faktycznie w konkursach naukowych nie zawsze jest to oczywiste.

#9 groszka

groszka

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 27 październik 2016 - 18:56

W grudniu będzie wiadomo, jacy naukowcy przejdą do kolejnego etapu, w lutym mają zostać ogłoszone wyniki. Ciekawe, kto zwycięży.

#10 anabeel

anabeel

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 8 Postów:

Napisany 09 listopad 2016 - 15:38

Ja czekam na wyniki z niecierpliwością, wydarzenie jest naprawde ciekawe, to będzie pierwsza tego typu nagroda i tytuł najlepszego naukowca w kraju.

#11 konor

konor

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 11 Postów:

Napisany 14 listopad 2016 - 12:08

Rekrutacja została już zakończona, pozostaje czekać na to, aż wyłonią zwycięzcę.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników