Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

ST-20000 M001+ Current pending sector (warning)

current pending sector warn

• Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 derwisz

derwisz

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 15 Postów:

Napisany 04 April 2016 - 17:49 PM

Witam

kilkanaście dni temu, przy okazji przenoszenia systemu na dysk SSD i porzadków na moim dotychczasowym twardzielu ST-20000 M001 2000 GB,  napotkałem problem w postaci uszkodzonego pliku archiwum którego próba rozpakowania czy tez testowania zawieszała komputer.

Przetestowałem dysk twardy programem HD Tuner Pro i wyskoczyło mi ostrzeżenie Current pending sector 24.

Wspomnianego archiwum nie dało się uratować więc je usunąłem. Czy wspomniane problemy wiązały sie z owym ostrzeżeniem?

Po kilkunastu dniach postanowiłem zwrócić się z pytaniem do ekspertów. Jak naprawić dysk (pozbyć się ostrzeżenia), Słyszałem , ze jest to możliwe.  Jeżeli tak to czy wiąże się to z wymazaniem wszystkich danych na dysku? A może wspomniane ostrzeżenie nie jest problemem i nic nie należy z  tym robić? Dysk ten pełni u mnie rolę magazynu.

Dziś ponownie sprawdziłem dysk programem HD Tuner Pro i ku mojemu zdziwieniu okazało się że liczba ostrzeżeń zmalała do 8. Program nie znajduje błędnych sektorów.

Załączam zrzuty ekranu:

04-kwietnia-2016_18-24.png

#2 Kaleron

Kaleron

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 11 Postów:

Napisany 13 May 2016 - 18:19 PM

Jaki masz zasilacz?

Dysk warto wyzerować MHDD. Zrób pełny skan powierzchni przed i po zerowaniu. Oczywiście zabezpiecz najpierw dane na innym nośniku, bo zerowanie, jak sama nazwa wskazuje, nadpisze Ci dysk zerami.

#3 derwisz

derwisz

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 15 Postów:

Napisany 13 June 2016 - 01:01 AM

Zasilacz

Be Quiet! Pure Power BQT L8-CM-630W, 80 plus BRONZE

Skan MHDD zrobiłem. Wykrył mi 1 bad sector i 2 warningi. Zrobiłem remap całego dysku (bez zerowania).  Program znalazł 8 uszkodzonych sektorów (wszystkie sąsiadowały ze sobą) i "naprawił je". Po tej operacji problemy z dyskiem zniknęły. W testach sprawuje się prawie jak nowy. Current pending sector pokazuje teraz wartość 0.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników