Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Polisolokaty, jak odzyskać pieniądze

• Zamknięty temat Ten temat jest zamknięty
6 replies to this topic

#1 Przemiln

Przemiln

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 7 Postów:

Napisany 27 styczeń 2016 - 23:03

Próbuję wyplątać się z polisolokaty, którą podpisałem kilka lat temu. Skuszony wizją wysokich zysków, jak również dodatkowym zabezpieczeniem rodziny, nie drążyłem tematu ryzyka takiej inwestycji oraz kosztów ewentualnej likwidacji. Moja sytuacja finansowa uległa zmianie, polisa jest dla mnie sporym obciążeniem. Nie wiem, jak się z niej uwolnić, nie ponosząc kosztów w postaci przejęcia środków na poczet opłat likwidacyjnych. Jakie widzicie rozwiązanie w mojej sytuacji?

#2 Damiano75

Damiano75

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 7 Postów:

Napisany 31 styczeń 2016 - 18:15

Jakieś opłaty likwidacyjne i tak zapewne będzie trzeba ponieść, no chyba, że chcesz podważyć całą umowę i dążyć do uznania jej za niezgodną z prawem, ale chyba lepiej skupić się na samych zapisach dotyczących tych opłat. Z tego co się orientuje to nie jesteś odosobnionym przypadkiem, więc może dobrym pomysłem będzie rozejrzenie się za jakimś pozwem zbiorowym. Nie wiem z jakiego towarzystwa korzystasz, ale może akurat jest grupa zainteresowanych osób z podobnym problemem. Tak czy inaczej, bez pomocy prawnika się nie obejdzie.

#3 hopek23

hopek23

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 9 Postów:

Napisany 02 luty 2016 - 08:24

Szkoda, że nie "zapobiegałeś", bo "leczyć" taką sytuację jest niezmiernie ciężko.

Banki niestety nie rezygnują tak łatwo i nie ułatwiają sprawy rezygnacji z polisolokat. Jeśli nie znasz się bardzo dobrze na przepisach to właściwie jesteś na straconej pozycji, bo zawsze Cię czymś zagną, żeby tylko pozbawić Cię pieniędzy. Zgadzam się z tym, że nie jesteś jedyny, który z bankami wojuje. Pozwy zbiorowe powstają, poszukaj po kancelariach, oni powinni pomóc.

#4 bonitka

bonitka

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 8 Postów:

Napisany 03 luty 2016 - 21:09

dokładnie żadna firma nie pozwoli sobie na pozbycie się "kury znoszącej złote jajka" musisz poszukać w internecie informacji na ten temat. Na pewno jest nie jedna firma w Polsce oferujące swoją pomoc w rozwiązywaniu takich umów. Tylko na pewno będzie trzeba im również zapłacić i poczytaj umowę jakie są koszta aby się nie okazało że te koszta nie będą takie same ja rozwiązanie umowy samemu. 

#5 Marcin_3

Marcin_3

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 203 Postów:

Napisany 13 luty 2016 - 15:14

Kancelaria prawna nie chce pomóc.

#6 Przemiln

Przemiln

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 7 Postów:

Napisany 13 luty 2016 - 17:56

Szukałem rozwiązania w internecie i w końcu trafiłem na stronę kancelarii, która zajmuje się tego typu roszczeniami. Dowiedziałem się między innymi tego, że mogę dołączyć do pozwu zbiorowego i dzięki temu odzyskać nienależnie pobrane pieniądze za zlikwidowanie polisolokaty. Nie wiedziałem, że jest aż tyle osób poszkodowanych przez nieuczciwych ubezpieczycieli. Ale w większej grupie mamy więcej możliwości i łatwiej jest się sądzić o zwrot kosztów.

#7 zojamak

zojamak

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 29 marzec 2016 - 16:23

Ja nie polecam tych polisolokat. Jak coś jest do wszystkiego to znaczy, że jest do niczego. Ja wolę po prostu lokaty.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników