Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Księgowy na etacie czy zewnętrzna firma?

• Zamknięty temat Ten temat jest zamknięty
18 replies to this topic

#1 moros

moros

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 355 Postów:

Napisany 18 listopad 2015 - 15:41

Prowadzę działalność w Poznaniu. Aktualnie mam księgowego na etacie. Czy zewnętrzna firma jest lepszym rozwiązaniem? To pełna księgowość, koszty pracownika są dosyć wysokie, ale czy z drugiej strony zewnętrzna firma zrobi to tak samo rzetelnie jak pilnowany pracownik?

#2 Damiano75

Damiano75

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 7 Postów:

Napisany 18 listopad 2015 - 19:40

Ja bym stawiał na biuro rachunkowe, chociaż zanim coś napiszę, pada pytanie: jak duża jest twoja firma? Wnoszę, że jest duża skoro zdecydowałeś się utworzyć kolejny etat i zatrudnić księgową. Biuro rachunkowe to mniejsze koszty, a i tak odpowiedzialność biorą na siebie. Można także samemu prowadzić taką działalność księgową, ale pod warunkiem, że ma się małą firmę, wtedy wystarczy kupić taki program do księgowości dla małych i średnich firm i samemu ogarniać temat – tak najtaniej, ale czy najbezpieczniej?

#3 moros

moros

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 355 Postów:

Napisany 19 listopad 2015 - 15:52

Pełnej księgowości to ja sobie nie poprowadzę ;-) Chodzi o dużą działalność. Ktoś jeszcze się wypowie? Czy mieliście jakieś problemy na etapie współpracy z biurem rachunkowym? Jeśli tak, to jakie?

#4 Iglowa

Iglowa

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 168 Postów:

Napisany 20 listopad 2015 - 21:12

Pewnie, że dużo lepiej mieć zewnętrzbego wykonawcę. Raz że o wiele mniej to kosztuje, a dwa - odpowiedzialność za poprawne rozliczenia przejmuje biuro rachunkowe. One mają obowiązek ubezpieczenia od odpowiedzialności za źle przeprowadzone działanie. Kolejna kwestia - od Atoran, BR z którym współpracujemy, mamy wsparcie. Nie ma tak, że dzwonię z pytaniem związanym z księgowością i jestem zbywany. A normalnie polegało to na tym, że pracownica Googlowała.
Bzdura. 

#5 moros

moros

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 355 Postów:

Napisany 23 listopad 2015 - 15:38

A co możesz więcej napisać na temat tego biura? No właśnie cenowo wygląda ok. Napiszesz coś więcej na temat jakości współpracy?

#6 wojtek1993x

wojtek1993x

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 24 listopad 2015 - 09:34

Ja prowadzę działalność w Łodzi, i również korzystam z usług biura rachunkowego, tak jak pisze Iglowa- dużo lepiej i taniej wychodzi mieć zewnętrznego wykonawce. Pewnie ciężko będzie Ci odnaleźć na początku dobre biuro rachunkowe , sam miałem z tym spore problemy, bo co druga  to pani od google'owania :P

#7 moros

moros

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 355 Postów:

Napisany 24 listopad 2015 - 15:49

Ale to nie zawsze musi oznaczać coś złego - mam na myśli szukanie informacji. Przecież w sieci jest mnóstwo interpretacji pochodzących z Urzędów Skarbowych, z Ministerstwa i nie tylko. A takie źródło to chyba już jest rzetelne? Nie piszę o tym, co ludzie wymyślają na forach, tylko o wiarygodnych informacjach. Iglowa - napiszesz coś więcej?

#8 Iglowa

Iglowa

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 168 Postów:

Napisany 25 listopad 2015 - 20:44

Ale to zadawaj konkretne pytania jeśli chcesz coś więcej -  bo co mam ci napisać? Są rzetelni, pracują jak należy.
Najłatwiej będzie jeśli po prostu umówisz się na spotkanie.

#9 moros

moros

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 355 Postów:

Napisany 26 listopad 2015 - 15:31

Bardzo przyjemna babka, jutro będę u nich w biurze to może dowiem się coś więcej, a tymczasem będziemy wdzięczni za inne namiary na biura. Przy czym jeśli zadowoli mnie to, co usłuszę w dniu jutrzejszym, to z pewnością umowę podpiszemy.

#10 Iglowa

Iglowa

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 168 Postów:

Napisany 28 listopad 2015 - 16:26

Jeśli będziesz zadowolony z tego co u nich usłyszałeś, to nie szukaj dalej, bo tylko sobie zamotasz w głowie. A prawda jest taka, że doświadczonych biur rachunkowych, które są godne polecenia, jest w poszczególnych miastach jak na lekarstwo. 

#11 RubasznyJan

RubasznyJan

Rulez

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 127 Postów:

Napisany 29 listopad 2015 - 15:08

To zależy jak dużą masz tę firmę. Ja np. zlecam to księgowemu, który oprócz mnie ma jeszcze kilka innych podmiotów.

#12 moros

moros

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 355 Postów:

Napisany 30 listopad 2015 - 15:32

Odbyłem drugie spotkanie w piątek jeszcze i kolejne dziś rano. Nie było porównania - głównie chodziło mi o wiedzę osób, z którymi rozmawiałem. Nie było uciekania od rozwiązania, były odpowiedzi, szybka pomoc, opowieści o przerabianych przypadkach księgowych. Współpraca powinna się układać jak należy. Księgowy ma do końca roku przekazać papiery do biura, popracuje u mnie do połowy stycznia. Koszt wyjdzie ponad 2 razy mniejszy.

#13 Iglowa

Iglowa

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 168 Postów:

Napisany 01 grudzień 2015 - 18:46

Dobra decyzja. Uzgodnij sobie konkretnie terminy realizacji poszczególnych obowiązków. Bardzo szybko wybrałeś, ale zobaczysz, że to był dobry pomysł.
Wiem jak wygląda sytuacja na rynku i mam porównanie. Przy okazji - wielu moich znajomych miało przez nich załatwiany PITy roczne, więc wiem że i w tym zakresie wszystko jest dopracowane.

#14 moros

moros

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 355 Postów:

Napisany 02 grudzień 2015 - 15:43

Terminy mi już podała - ale Pani Monika twierdzi, że jeśli pojawi się dzień opóźnienia to nic się nie stanie. Wiadomo jak wygląda temat spływania dokumentów. Tzn. opóźnienia nie pojawiają się jakoś szczególnie często, to rzadkość, ale mimo wszystko może do nich dochodzić. Biuro będzie również załatwiało za nas temat ZUSu.

#15 Iglowa

Iglowa

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 168 Postów:

Napisany 09 grudzień 2015 - 20:23

Opóźnienia w firmach to normalny temat - nawet względem dokumentów. Pewnie, że nie powinno to tak wyglądać, ale rzetelność niektórych pracowników firm pozostawia wiele do życzenia. Aby tylko biuro rachunkowe nie naliczało z tego tytułu kar.

#16 moros

moros

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 355 Postów:

Napisany 10 grudzień 2015 - 15:42

O tym można książkę napisać. Wiem, że niektóre firmy naliczają kary za nieterminowe dostarczenie dokumentów. Ale jednak a z drugiej strony największą karą dla firmy będzie ta związana ze opóźnieniem zeznania podatkowego i ewentualnymi odsetkami za zbyt późną zapłatę.

#17 Marcin_3

Marcin_3

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 203 Postów:

Napisany 29 luty 2016 - 16:45

Biuro podatkowe jak jest solidne, nie różni się jakością usług od etatowej księgowej.

#18 młody przedsiębiorca

młody przedsiębiorca

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 13 kwiecień 2016 - 07:45

Miałem ten sam dylemat i po zrobieniu rozeznania wybrałem jednak zewnętrzną księgowość, bo nie oszukujmy się, koszty są dużo niższe niż w przypadku etatowego pracownika. 

Jeśli chodzi o rzetelność, to nie mam co narzekać, wszystko jest solidnie prowadzone (prowadzenie ksiąg rachunkowych i kadry). 

Popytaj wśród znajomych, porozglądaj się, a na pewno uda się znaleźć dobre biuro rachunkowe. Jeśli w grę wchodziłaby księgowość online, to polecam biuro rachunkowe Kraków, z którym ja współpracuję. 

#19 tilapia

tilapia

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 233 Postów:

Napisany 15 kwiecień 2016 - 11:14

Myślę, że to chyba zależy od wielkości firmy. Przy małych firmach zwykle decydują się na biuro rachunkowe, natomiast większe mają już własnych księgowych. Zewnętrzna firma wcale nie jest gorsza.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników