Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

excel - ukrywanie pustych wierszy_makro

excel - ukrywanie pustych wie

• Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 m_art_ina

m_art_ina

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 07 November 2015 - 13:59 PM

Witam,

Mam ogromną prośbę o pomoc w napisaniu kodu do makra.

W arkuszu info mam przykład ankiety. Gdy zaznaczę pole wyboru to w arkuszu podsumowanie pokazuje mi się tekst dotyczący wybranej pozycji. Potrzebuję makro dla arkusza podsumowanie, które będzie ukrywać puste wiersze, gdy nie zaznaczę któregoś pola wyboru. Znalazłam kod jak ukryć wiersze, gdy mam zaznaczony jedno pole, ale nie umiem sobie poradzić, gdy zaznaczę kolejne ponieważ zawsze ukrywa się tylko ten który jest zaznaczony jako pierwszy,

Dołączam excel z danymi,

Bardzo proszę o pomoc.

Załączone pliki

#2 broda99

broda99

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 574 Postów:

Napisany 11 November 2015 - 06:07 AM

Do skoroszytu "podsumowanie":

Option Explicit Private Sub Worksheet_Activate() If Worksheets("info").Range("G2").Value = False Then Worksheets("podsumowanie").Rows("2:2").EntireRow.Hidden = True Else Worksheets("podsumowanie").Rows("2:2").EntireRow.Hidden = False End If If Worksheets("info").Range("G4").Value = False Then Worksheets("podsumowanie").Rows("3:3").EntireRow.Hidden = True Else Worksheets("podsumowanie").Rows("3:3").EntireRow.Hidden = False End If If Worksheets("info").Range("G7").Value = False Then Worksheets("podsumowanie").Rows("4:4").EntireRow.Hidden = True Else Worksheets("podsumowanie").Rows("4:4").EntireRow.Hidden = False End If If Worksheets("info").Range("G8").Value = False Then Worksheets("podsumowanie").Rows("5:5").EntireRow.Hidden = True Else Worksheets("podsumowanie").Rows("5:5").EntireRow.Hidden = Fa

https://www.sendspace.com/file/zxrtkb

Dasz radę?

#3 m_art_ina

m_art_ina

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 11 November 2015 - 15:22 PM

Dokładnie o to mi chodziło. Dziękuję bardzo!

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników