Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Wlasny.Sklep. Co sprzedawać i jak

• Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 idgowicz

idgowicz

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 15 Postów:

Napisany 12 październik 2015 - 09:22

Zastanawiam się nad otwarciem sklepu internetowego. Mam już kilka pomysłów ale zastanawiam się nad dystrybucją. Czy wynajmować swój magazyn czy może zamawiać od producenta ? Po tym jak klient kupi? 

#2 lukdoman75

lukdoman75

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 29 Postów:

Napisany 14 październik 2015 - 16:56

Zdecydowanie opcja z zamawianiem po zakupie jest lepsza :) Tylko trzeba dopracować wtedy temat logistyki :)

#3 tilapia

tilapia

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 233 Postów:

Napisany 15 październik 2015 - 08:23

A może sprowadzanie towaru z Chin?

#4 myszkul

myszkul

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 19 październik 2015 - 21:32

Jeśli chcesz na starcie ograniczyć swoje koszty, to możesz skorzystać z prostej opcji czyli sprzedawaniu produktów za pośrednictwem platformy on-line (pośrednika). Musisz co prawda wtedy odpalić prowizję, ale zazwyczaj jest ona na tyle mała, że zwraca się w związku z brakiem kosztów na utrzymanie własnego back-endu.

#5 Sunsin

Sunsin

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 80 Postów:

Napisany 05 listopad 2015 - 13:31

To na co jest zapotrzebowanie, to w co nie muszisz dużo inwestować i to na czym nie stracisz jak się nie uda.

Dobra opcja, dla osób chcących zacząć coś swojego to takie programy jak ma obecnie AropaCorp firma, która zajmuje się marketingiem sensorycznym. Finansują 100% inwestycji więc ryzyka straty i dużej inwestycji nie ma, a ich produkt jest bardzo popularny w Polsce o czym świadczy rozbudowanie sieci.

#6 maxik01

maxik01

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 17 Postów:

Napisany 19 listopad 2015 - 15:01

Ja swoje produkty sprzedaje na aukcjach internetowych bo tak najłatwiej i najtaniej. nie trzeba się bawić w zakładanie stron czy utrzymanie sklepów stacjonarnych. Ja taką wolną gotówkę wolę przeznaczyć na poszerzenie asortymentu poprzez jak w moim przypadku przekłada się to na inwestowanie w programy czy w różnego rodzaje akcesoria do mojej hafciarki komputerowej Bernina 580. Klienci to doceniają przez co wytwarzane przeze mnie hafty na ręcznikach/obrusach/ubraniach cieszą się coraz większą popularnością, a ja dzięki technologii jaką jest komputerowy rodzaj hafciarki mogę przyjąć więcej zamówień i oczywiście więcej zarobić :)

#7 Damiano75

Damiano75

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 7 Postów:

Napisany 21 listopad 2015 - 13:00

Zależy, jaki to ma być sklep. Ale generalnie radziłbym mieć swój własny zapas i zaplecze. Dlaczego? Weź pod uwagę taką sytuację: wystawiasz towar, np. jakieś perfumy, których nie masz na stanie, są u dostawcy. Klient klika, zamawia. Masz określony czas do wysyłki, z zapleczem na możliwość odbioru od dostawy. I nagle okazuje się, że dostawca także nie ma tego na stanie i musi skądś to sprowadzić. Czas wysyłki wydłuża się, klient się wkurza, zniechęca, rezygnuje i puszcza ci opinie w necie... średnia opcja, a tak dzieje się często.

#8 Marcin_3

Marcin_3

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 203 Postów:

Napisany 13 luty 2016 - 15:40

Sklep oferujący cb radia, alkomaty, kamerki. Na to jest zapotrzebowanie wśród kierowców, bo radary niemal na każdej drodze Do tego asortymentu nie trzeba dużego magazynu.

#9 Yolley

Yolley

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 01 sierpień 2016 - 10:05

Z własnego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że sklep internetowy to nie interes na boku, będzie cię kosztował dużo pracy, czasu i zaangażowania jeśli ma się utrzymsć na wymagającym rynku. Od początku radziłbym ci od założenia dobrego sklepu, lub serwisy aukcyjne takie jak np allegro. Towar koniecznie musisz mieć na miejscu (najlepiej przewidzieć na to jakiś magazyn) w sklepach internetowych liczy się szybkość wysyłki! no i oczywiście gwarancje, zwroty - zawsze tego jest dużo, nawet jeśli masz dobry jakościowo produkt. 

#10 LelekK

LelekK

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 37 Postów:

Napisany 01 wrzesień 2016 - 01:19

No właśnie, najgorzej zacząć. Ja nie wiedziałem jak się zabrać za zakładanie i prowadzenie firmy, więc zgłosiłem się do ******** [reklama]. Tam mi bardzo pomogli i doradzili i teraz mam dobrze prosperującą firmę w Czechach :)

#11 onyyks

onyyks

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 05 październik 2016 - 16:24

Na takich serwisach jak allegro najłatwiej sprzedać. Kiedyś pracowałem w takim sklepie i powiem szczerze wtedy zaufałem sposobowi. W życiu bym nie przypuszczał że coś co jest ogólnodostępne niemalże w każdym centrum handlowym (a obok jest ich naprawdę niemało) ludzie będą kupować przez internet. Ale prawda jest taka, że to właśnie w internecie ludzie najwięcej czasu spędzają, tu mogą poszukać, porównać, zdecydować. Dużo ciężej się na początku wybić ze sklepem na własnej stronie internetowej.

#12 Fook

Fook

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 77 Postów:

Napisany 15 marzec 2017 - 10:45

Jak już będziesz miał hurtownie, to pamietaj, że przy otwieraniu sklepu internetowego najważniejszą kwestią są zdjęcia. To one zachęcają klienta do zakupu. To fajna opcja dla sklepów internetowych.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników