Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Prawnik czy firma windykacyjna?

dług windykacja komornik prawnik należności zobowiązania

• Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 PiotrBajor

PiotrBajor

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 21 wrzesień 2015 - 12:19

Witam,

Zastanawiam się, czy wynająć firmę windykacyjną czy prawnika do obsługi moich niezapłaconych należności. Właściwie nie bardzo wiem, jaka jest różnica między tymi dwoma instytucjami. Lepiej zainteresować się dużą firmą znaną każdemu, czy może małe rozwijające się firmy?

Pozdrawiam,
Piotr

#2 etomirus

etomirus

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 21 wrzesień 2015 - 17:11

Zależy jak duże są zaległe należności i szansa na ich odzyskanie. W przypadku niewielkich kwot zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie firma windykacyjna. Prawdopodobnie kilka / kilkanaście telefonów wprawionego windykatora doprowadzi do zapłaty zaległości - kwestia czasu.

Odnośnie prawnika - pewnie każda firma windykacyjna posiada takowego. Jeżeli klient faktycznie jest niewypłacalny to wtedy składany jest wniosek przez niego do sądu w imieniu klienta i sprawa idzie do komornika, który będzie poszukiwał majątku dłużnika.

Pozdrawiam

#3 zakleta12

zakleta12

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 10 Postów:

Napisany 23 wrzesień 2015 - 22:51

Wydaje mi się, że lepiej gdy będzie to prawnik. Takie firmy windykacyjne zazwyczaj nie mają wielkich możliwości ściągnięcia należności, dopiero komornik ma jako takie zdolności, dodatkowo zbiorczo prawnik będziesz kosztować Cię mniej od firmy windykacyjnej. ale tak jak wspomina Adept - istotną informacją jest to ile masz tych długów do odzyskania i na jakim poziomie szacujesz przycohdy z tytułu zaległości. Wtedy policz opłacalność jednej i drugiej metody 

#4 Marcin_3

Marcin_3

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 196 Postów:

Napisany 13 luty 2016 - 16:07

Załóż sprawę, będzie finalny tytuł egzekucyjny. Pozwoli to latami utrzymywać dług i szukać okazji do wyegzekwowania.

#5 tilapia

tilapia

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 233 Postów:

Napisany 25 maj 2016 - 10:42

Też uważam, że jednak lepszym rozwiązaniem byłby prawnik, a prowadzenie samodzielnej windykacji jest jednak ryzykowne.

#6 Smerfetka_mała

Smerfetka_mała

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 11 Postów:

Napisany 01 czerwiec 2016 - 15:04

To prawda, sama takie rozwiązanie wybrałam. Skorzystałam z pomocy Pani Prawnik Katarzyny Pawłowskiej z Wrocławia która napisała w pierwszej kolejności wezwanie do zapłaty, niestety bezskuteczne. Po czym wysłała wniosek do sądu o wydanie nakazu zapłaty i pokierowała by oddać sprawę do komornika i tu był sukces już po 2 miesiącach dług został odzyskany z zajętego konta dłużnika. Każdemu polecam to rozwiązanie. 

#7 Ajlar

Ajlar

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 13 Postów:

Napisany 07 czerwiec 2016 - 22:26

A po co od razu robic sobie problemy i generowac koszta? Spojrz np tutaj: ********** [reklama] - masz legalne srodki do dyspozycji, ktore mozesz bezkosztowo dla siebie wykorzystac w celu odzyskania naleznosci. A dopiero potem mozna siegac po takie srodki jak prawnik czy tez firma windykacyjna.

#8 imbryk

imbryk

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 27 Postów:

Napisany 10 styczeń 2017 - 12:46

My jeśli mamy problem na przykład ze znalezieniem dłużnika, ponieważ nie ma z nim kontaktu to korzystamy z oferty biura *************** i jeszcze nigdy się nie zawiedliśmy.

#9 Emilik

Emilik

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 21 Postów:

Napisany 13 styczeń 2017 - 11:40

Myśle, że w takiej sytuacji lepsza będzie agencja, która zajmie się windykacją, bo sam prawnik chyba tutaj niewiele zdziała, a sprawa może się długo ciągnąć. Zobacz sobie agencję ***********, pomagali mi kiedyś w podobnej sytuacji. Sprawa poszła szybko i gładko, a dług zostal odzyskany.

#10 MiniCredit

MiniCredit

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 Postów:

Napisany 15 wrzesień 2017 - 07:23

Utrzymanie prawnika będzie zdecydowanie droższe, natomiast firmom windykacyjnym możesz zlecać pojedyncze zlecenia, dlatego wszystko będzie zależeć od tego jak często będziesz chciał korzystać z ich usług. W przypadku dużej ilości spraw zdecydowanie lepiej będzie kogoś zatrudnić, kto będzie prowadził sprawy windykacyjne. 

#11 Sykwa

Sykwa

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 06 październik 2017 - 11:14

Ja wolę firmę windykacyjną w Warszawie [reklama], bardzo mi pomagali z oszustami. Dużo kasy mi odzyskali.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników