Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Odzyskiwanie danych po zmianie Systemu i Formacie

• Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 Rico911911

Rico911911

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 04 wrzesień 2015 - 22:28

Witam wszystkich, jestem tu nowy i mam problem.

Więc Dnia 2 Września wykonałem re instalke systemu windows 7 łacznie ze skasowaniem partycji czyli z wyzerowaniem dysku.

Nastepnie dnia 5 września (dziś) Wykonałem aktualizacje do Windows 10.

Okazało się że zapomniałem jednego bardzo ważnego folderu z dokumentami (CV , zdjecia , Skany dokumentów itp. ) Gdyż był on skopiowany na pen drive . niestety zgubiłem go.

No ale mniejsza . Czy istnieje najmniejsza szansa na odzyskanie danych z dnia 2 września sprzed zmianą systemu i formatem ??

Bardzo proszę o odpowiedź chociażby czy to możliwe .

Pozdrawiam Damian

#2 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 40386 Postów:

Napisany 05 wrzesień 2015 - 15:23

Jego wersja free Ci pomoże.

[color=#0000ff;]Linkman M-24[/color]

#3 Rico911911

Rico911911

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 06 wrzesień 2015 - 11:52

windows 7  mam na płycie oryginalny

#4 Kaleron

Kaleron

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 11 Postów:

Napisany 09 grudzień 2015 - 13:05

Najmniejsza i asymptotycznie dążąca do zera z każdą kolejną operacją na dysku.

#5 Inatia

Inatia

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 30 grudzień 2015 - 14:53

isttnieje taka mozliwosc ja uzywałem do tego recuva ale odszukuje bardzo duzo danych

#6 Kaleron

Kaleron

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 11 Postów:

Napisany 30 grudzień 2015 - 15:27

isttnieje taka mozliwosc ja uzywałem do tego recuva ale odszukuje bardzo duzo danych

Żaden program nie odzyska nadpisanych danych. Nawet zakładając, że użytkownik tylko usunął partycje, a wbrew temu, co twierdzi, wcale nie wyzerował dysku, to przeinstalowanie systemu samo w sobie wiąże się z nadpisaniem sporego obszaru dysku. Do tego aktualizacja do 10 - czyli też pobranie dużej porcji danych. O starej strukturze logicznej można zapomnieć. Pozostaje jedynie wyszukiwanie zagubionych plików po sygnaturach. Dlatego nie podniecałbym się szansami na odnalezienie w sporym śmietniku wartościowych plików, o których nie można z dostatecznie dużym prawdopodobieństwem powiedzieć, że jeszcze gdzieś tam są.

#7 RubasznyJan

RubasznyJan

Rulez

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 127 Postów:

Napisany 29 styczeń 2016 - 14:40

Nie ma szans na odzyskanie tych danych. Jakbyś np. usunął i nic nie nadpisywał, to nie byłoby problemu, ale jak ty przeinstalowałeś cały system, to raczej nic z tego nie będzie.

#8 ironbob

ironbob

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 9 Postów:

Napisany 02 marzec 2016 - 13:13

Raczej sanse na odzyskanie takich danych są nikłe, ale jak to jest coś bardzo ważnie dla ciebie to można się zwrócić do firm zajmujących się odzyskiwaniem danych. Ja kiedyś przez właśną głupote straciłem ważne dane w sposob podobny do ciebie i udało się je odzyskać w ok 90%, ale to co było najważnejsze odzyskałem.

#9 zorza

zorza

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 09 czerwiec 2016 - 07:55

Samemu nie dasz rady odzyskać tych plików na 99%. Jedyna opcja jaka chyba pozostaje w takich przypadkach to skorzystanie z usług takich firm jak vsdata. Sama nigdy nie korzystałam ale koleżanka tak odzyskała swoją pracę licencjacką. Jak to się mówi: „Ludzie dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili”.

#10 Kaleron

Kaleron

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 11 Postów:

Napisany 09 czerwiec 2016 - 08:59

Do firm odzyskujących dane warto uderzać z awariami sprzętowymi. W przypadku problemów logicznych powinien sobie poradzić każdy w miarę rozgarnięty informatyk przy pomocy darmowych lub bardzo tanich programów. I zrobi to dużo taniej od większości firm odzyskujących dane, w których często sama opłata za analizę wynosi kilkaset złotych.. A na nadpisanie nie ma żadnych cudownych lekarstw - żadna firma tu nie pomoże.

Tak...co szkodzi połazić po firmach i popytać...ale moim zdaniem lepiej w tym czasie poczytać podręcznik fizyki. Nie ma technicznej możliwości odzyskania danych po nadpisaniu. Pozostaje jedynie szukanie pojedynczych plików w nadziei, że coś się uratowało. Od zdarzenia upłynęło już na tyle dużo czasu, że gdyby ten dysk trafił do mnie, to nawet bym go nie przyjął.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników