Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Wariująca ilość wolnego miejsca na C:/ Win7

• Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 Bober_1982

Bober_1982

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 349 Postów:

Napisany 27 lipiec 2015 - 15:12

Witam.

Od dawna , jak nie od samego początku mam problem ze znikającym miejscem na partycji systemowej.

To, że jest mało miejsca to rozumiem, ale nie rozumiem częstych zmian w ilości wolnego.

Wczoraj wynotowałem sobie ile pokazywało mi wolnego o poszczególnych godzinach i przedstawia się to tak:

19:19 - 2,72 GB

normalna praca-Word, internet

19:28 - 3,51 GB

normalna praca-Word, internet

19:48 - 3,96 GB

nic nie było robione na kompie

20:42 - 10,2 MB

internet

21:18 - 514 KB

internet

22:04 - 4,02 GB

Czasem jak gram, to po wyjściu do pulpitu okazuje się że mam 0 KB wolnego miejsca, dzisiaj rano po włączeniu komputera pokazało coś koło 300KB wolnego, innym razem pokazuje ponad 9GB wolnego...

Do zwolnienia miejsca korzystałem bloga (nie wiem czy mogę podać adres strony) na dobrychprogramach traktującego o znikającym miejscu na dysku C.

Wg rad tam zawartych Pamięć wirtualną ustawiłem na 2048 MB.

W Ochronie systemu mam ustawione na "Przywróć ustawienia systemu oraz poprzednie wersje plików" i Maksymalne użycie na 2% (1,14GB).

I hibernację mam wyłączoną.

Na partycję C mam przeznaczoną u siebie 50 GB.

Z tego, co kiedyś czytałem tyle miało wystarczyć.

D:/ ma 381 GB, a E:/-500 GB

Dlaczego ilość wolnego tak się zmienia?

Czy da się coś jeszcze zrobić, żeby uzyskać więcej miejsca na C:/ ?

Ewentualnie mógłbym oddać coś z E:/, tylko czy jest możliwość sformatowania partycji C:/ i E:/ nie ruszając D:/ ?

I czy 100 GB dla partycji C:/ wystarczy, czy dalej będą takie hocki klocki z miejscem?

Dzięki wielkie za pomoc!

Intel Core I5-4570 3.2GHz LGA1150

Gigabyte GA-B85M-D3H
Good Ram DDR3 8 GB 1333MHZ
Gigabyte GTX 650 TI Boost, 1GB DDR5 (192 Bit)
Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)
Microsoft Windows 7 PL 64-bit

#2 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 40386 Postów:

Napisany 27 lipiec 2015 - 20:43

Najwięcej miejsca na dysku C:\ uzyskasz wyłączając przywracanie systemu. A dla bezpieczeństwa (przywracanie systemu) korzystaj z opcji Utwórz obraz systemu w zakładce Kopia zapasowa / Przywracanie w Panelu sterowania. Jako miejsce zapisu obrazu wskaż inną partycję na dysku twardym. Do ewentualnego przywracania, wykonaj Dysk naprawy systemu (i wypal go na CD-R).
Jeśli zaznaczysz, że chcesz wykonać obraz całego dysku C:\ - po przywróceniu będziesz miał możliwość całkowitej pracy wszystkich zainstalowanych programów. Nowia kopia (obraz) samoczynnie nadpisuje stary obraz.

Sam korzystam z tej opcji i wykonuję obraz co 2 tygodnie lub po zainstalowaniu jakiegoś ważnego programu. Wielokrotnie ratował mi system oraz psujące się programy.

Przed przywróceniem systemu z obrazu należy tylko pamiętać o wykonaniu (na innej partycji) kopii folderu klienta pocztowego, bo stracisz pocztę zapisana w czasie przerwy między kolejnymi obrazami.

Opis tworzenia obrazu systemu

[color=#0000ff;]Linkman M-24[/color]

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników