Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Sprzedaż na Allegro

• Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 Fook

Fook

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 77 Postów:

Napisany 02 luty 2015 - 21:16

Myślę o tym, że produkty ze stacjonarnego sklepu GSM zacząć wystawiać również na Allegro - używane telefony i akcesoria do telefonów. Myślicie, że uda się jakoś zwiększyć tym sprzedaż czy szkoda zachodu?

#2 LukaszMM

LukaszMM

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 04 luty 2015 - 15:02

Sprzedaż na pewno jesteś w stanie zwiększyć. Pytanie czy zyski również?

#3 atopova

atopova

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 06 luty 2015 - 22:18

Myślę o tym, że produkty ze stacjonarnego sklepu GSM zacząć wystawiać również na Allegro - używane telefony i akcesoria do telefonów. Myślicie, że uda się jakoś zwiększyć tym sprzedaż czy szkoda zachodu?

Możesz też założyć sklep internetowy, nie będziesz wtedy płacił prowizji.

#4 Marcin_3

Marcin_3

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 203 Postów:

Napisany 28 wrzesień 2015 - 19:26

Jak wysokie są prowizje na allegro.

#5 Sunsin

Sunsin

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 80 Postów:

Napisany 08 listopad 2015 - 22:01

Ja płacę 6% od sprzedaży czyli jak masz 100% marży można powiedzieć, że 12% twojego zysku. Im mniej tym większy procent zysku Ci zjada + wystawienie. Myślę, ze coś koło 20% musisz liczyć. Ostatnio jak się bawiłem to przy zarobku 1500 z aukcji miałem rachunek do allegro na 370 zł. Z tym, że dopiero się bawie i patrze, które aukcje lepiej biorą. Aukcji mam wystawionych koło 1000 :-) (nie wykupuje żadnych wyróżnień i dodatków.) wystawiam najtaniej jak mozna.

#6 esperanza

esperanza

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 20 Postów:

Napisany 06 grudzień 2015 - 18:46

Jasne, że możesz sprzedawać na allegro. Przyda ci się darmwy hosting zdjęć http://www.imagic.pl/ oraz możliwość tworzenia darmowych galerii allegro. Im więcej zdjęć, tym wieksza szansa na sukces, czyli sprzedaż. 

#7 Marcin_3

Marcin_3

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 203 Postów:

Napisany 09 grudzień 2015 - 15:49

Tysiąc aukcji, ohohoho!

#8 Sunsin

Sunsin

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 80 Postów:

Napisany 14 grudzień 2015 - 10:34

Tysiąc aukcji, ohohoho!

Sporo pracy na początku, ale jak masz podobny asortyment delikatnie się różniący to dość szybko idzie można spokojnie po 100-200 dziennie wystawiać. Jak nie ma wielu zmian w szablonie.

Aukcja 0,10 z zewnętrzym hostingiem. Czyli 100 zł na start + prowizja od sprzedaży daje to te 300 zł rachunku. W listopadzie rachunek był na 800 przy zarobku 2500 zł. Czyli 1700 na czysto. Wyżyć się da, dla mnie allegro to dodatek póki co mniej dochodowy. Na allegro przeznaczam jakieś 2 h dziennie. Więc 1700 zł za jakieś 60 godzin pracy miesięcznie nie jest chyba złym wynikiem. 28 zł na godzinę.

#9 Marcin_3

Marcin_3

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 203 Postów:

Napisany 13 luty 2016 - 15:09

Niby tak łatwo, a tak trudno :)

#10 RubasznyJan

RubasznyJan

Rulez

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 127 Postów:

Napisany 17 luty 2016 - 11:15

Zawsze to kilka produktów sprzedanych więcej, jednak konkurencja na Allegro jest ogromna. Jak nie zaoferujesz konkurencyjnych cen, to się rozczarujesz niestety.

#11 KlaudiaS

KlaudiaS

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 04 lipiec 2016 - 15:41

Wolałabym wystawiać na darmowych serwisach :) np olx. Na allegro za wystawienie się płaci oraz prowizję od sprzedazy :/

#12 Bappi

Bappi

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 25 sierpień 2016 - 09:51

Hej, ja myślę że trzeba przeanalizować koszty. Wystawianie produktów na allegro to stałe koszty prowizyjne. Stworzenie własnego sklepu to jednorazowy wydatek i coroczne opłacanie serwera i domeny (ceny w zależności od wybranego dostawcy ok 150 zł?). Trzeba sobie skalkulować co będzie w perspektywie czasu bardziej opłacalne. Możesz też spróbować założyć swój sklep sam. Są do tego dedykowane oprogramowania ;)

#13 adwo

adwo

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 25 sierpień 2016 - 14:42

Allegro nie do końca to dobry sposób. Lepiej własny sklep internetowy i wrzucanie pieniędzy w Adwords. Na allegro musisz mieć tanio a do tego jest prowizja.

#14 DamianKac

DamianKac

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 29 Postów:

Napisany 02 listopad 2016 - 11:38

Dokładnie to co się dzieje na allegro to jest rzeź. Ludzie wolą sprzedać 800 sztuk z marżą 1% niż 100 z marżą 10%. Cóż wiele osób nie potrafi liczyć i przez to robi się parodia, druga sprawa, że porównywarki się mają coraz lepiej, miejsca tego typu ********** [reklama] zyskują coraz więcej zwolenników ludzie wolą tam szukać bo oferta jest równie duża jak na allegro, ale kupują w normalnych sklepach.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników