Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Kredyt hipoteczny na zakup mieszkania - prośba o ocenę zdolności

• Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 Memlonek

Memlonek

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 174 Postów:

Napisany 22 listopad 2014 - 08:37

Bardzo prosze o wylicenie zdolności kredytowej oraz w jakich bankach mają obecnie najkorzystniejszą ofertę?

Wysokość kredytu to 110 000 zł

Na 30 lat;

Mieszkanie z rynku pierwotnego

Wartość mieszkania 120 000 zł i wkład własny 10 000 zł.

Mam umowę na czas nieokreślony i zarabiam 3,5 tys zł brutto.

Czy potrzebujecie jeszcze czegoś istotnego?

#2 eryk32

eryk32

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 104 Postów:

Napisany 22 listopad 2014 - 08:58

Jestem zdania , że tutaj jest niewielka szansa,że ktokolwiek Ci coś wyliczy. Szczególnie,że nie jest to jednak forum kredytowe.

Poza tym to czy dadzą Ci kredyt i na jakich warunkach zależy od o wiele większej liczby różnych czynników...

Przeglądałeś sobie oferty różnych kredytów? W sieci jest sporo rankingów. Może warto byłoby również umówić się na rozmowę z doradcą finansowym? 

#3 Memlonek

Memlonek

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 174 Postów:

Napisany 24 listopad 2014 - 07:23

Ok dzięki za ranking. Gdzie znaleźć dobrego doradcę ? Szukać w mieście czy może wybrać się na wycieczkę po bankach? 

#4 eryk32

eryk32

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 104 Postów:

Napisany 27 listopad 2014 - 06:35

A napiszę Ci,że niekoniecznie. Pod wpływem tego programu ceny mieszkań poszybowały w górę ponieawż bardzo wiele osób decydowało się na kredyt, było zapotrzebowanie na mieszkania. 

Obecnie mieszkania są o wiele tańsze. Czyli po prostu wyrówna Ci się w cenie mieszkania. Takie programy są jedynie pozornie dobre. 

joł

#5 Memlonek

Memlonek

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 174 Postów:

Napisany 28 listopad 2014 - 09:05

A to wiem oczywiście :P Bo jeszcze kilka lat temu jak patrzyłem na mieszkania to takie na jakim mi zalezy musiałbym kupić za ponad 30 tys. więcej.

No i wtedy zarabiałem o wiele mniej tak więc nie było szansy na dostanie kredytu. 

#6 kompołak

kompołak

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 36 Postów:

Napisany 28 listopad 2014 - 12:18

Najlepiej idź do doradcy finansowego. Oni nie dość, że sprawdzą Twoją zdolność kredytową, to jeszcze od razu wynajdą dla Ciebie najlepszą ofertę dostępną aktualnie na rynku. Sam korzystałem z usług takiej osoby i zaoszczędziłem dużo czasu.

#7 Memlonek

Memlonek

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 174 Postów:

Napisany 30 listopad 2014 - 08:11

Skoro tak radzicie to macie rację. Zostawiłem dzisiaj swój numer telefonu na comperii (powinien ktoś zadzwonić w poniedziałek). Ewentualnie poszukam kogoś na mieście. 

#8 Małas

Małas

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 08 grudzień 2014 - 01:17

Ja bym się zdecydował na kontakt z doradcą ,nawet nie jednym tak dla pewności . To nie jest decyzja na rok czy dwa ,więc lepiej zmarnować trochę czasu żeby później nie mieć do siebie pretensji.

#9 FilipNuk

FilipNuk

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 14 wrzesień 2015 - 08:36

Najlepiej powie ci doradca finansowy. Nie chcę cię w błąd wprowadzać.

#10 zusano

zusano

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 27 wrzesień 2015 - 17:38

Im wyższy wkład tym większe szanse na kredyt. Czasem lepiej wstrzymać się na kilka miesięcy.

#11 dudero

dudero

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 28 listopad 2015 - 06:09

Tak a propos wkładu: za nieco ponad miesiąc zmieniają się z tym zakresie przepisy i żeby dostać kredyt hipoteczny w 2016 roku, trzeba będzie mieć 15% wkładu własnego ( w tej chwili wystarcza 10%, choć nie we wszystkich bankach). Tak więc tak czy owak, jeżeli się nie zdąży ze złożeniem wniosku w tym roku, to trzeba będzie dozbierać trochę oszczędności, żeby w przyszłym roku spełniać odpowiednie warunki w bankach. Nie zmienia to faktu, że już w tej chwili część banków wymaga 20% wkładu własnego

Będzie jednak możliwe także wykupienie specjalnego ubezpieczenia brakującego wkładu własnego i wtedy w niektórych bankach będzie można starać się o kredyt z wkładem na poziomie z roku bieżącego.

#12 majerek

majerek

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 18 marzec 2016 - 10:46

witam, jestem w podobnej sytuacji jednak różnicą jest to ze zarabiam ok. tusiąc wiecej ale spłacam kredyt za auto, w przeszłości zdarzyło się kilka opóźniej e spłacie, a taka informacje ma na pewno w swojej bazie biuro informacji gospodarczej, czy po samej rozmowie telefonicznej taki doradca będzie znał dokladnie moją sytuacje finansową? Ma on wgląd do big-u? 

#13 Marcel84

Marcel84

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 Postów:

Napisany 28 kwiecień 2016 - 11:57

Ważne jest też czy macie dzieci - jak moja koleżanka brała kredyt to jedno dziecko = -1000 pln do zdolności. Nie wiem czy teraz też tak jest i czy każdy bank tak to liczy.

#14 stobejczyk

stobejczyk

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 20 Postów:

Napisany 18 lipiec 2016 - 01:36

Warto przejrzeć porównywarki kredytów, zwracając uwagę na aktualność informacji. Potem trzeba zaplanować jak długo będzie trwało spłacanie i z czego będziemy mogli spłacić.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników