Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Kupno mieszkania pod wynajem

• Please log in to reply
38 replies to this topic

#1 eryk32

eryk32

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 104 Postów:

Napisany 20 październik 2014 - 18:02

Zastanawiamy się nad zakupem mieszkania pod wynajem w Krakowie. Pytanie za 100 punktów - czy to się jeszcze opłaca?

joł

#2 KlawyBo

KlawyBo

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 17 Postów:

Napisany 21 październik 2014 - 10:13

myślę że jeśli masz kasę warto w to inwestować. Ludzie zawsze będą potrzebowali coś wynająć. 

#3 Comen

Comen

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 23 październik 2014 - 08:44

Opłaca ale najpierw trzeba kupić to mieszkanie i trochę wydać, trzeba również dbać o remont, wszelkie awarie i usterki (trochę czasu i pieniędzy to zajmuje) poza tym zdarzają się głupie sytuacje z lokatorami ale ostatnio weszła ustawa o umowie najmu, która poprawiła sytuację wynajmującego

#4 tubiś

tubiś

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 Postów:

Napisany 27 październik 2014 - 13:57

chyba to się nadal opłaca

#5 finini

finini

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 119 Postów:

Napisany 19 listopad 2014 - 14:06

Jak dla mnie to jest świetny biznes. Znajomi mają kilka mieszkań i tylko z tego żyją

#6 Marcin_3

Marcin_3

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 203 Postów:

Napisany 28 grudzień 2014 - 09:33

Kupuj tylko mieszkania M-3 około 40-50 metrów. Szybko się je wynajmuje.

#7 tilapia

tilapia

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 233 Postów:

Napisany 21 styczeń 2015 - 15:34

Myślę, że ta opcja wciąż się opłaca, szczególnie w Krakowie, który jest studenckim miastem.

#8 finini

finini

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 119 Postów:

Napisany 25 styczeń 2015 - 18:27

Świeta inwestycja. Znam ludzi, któzy tylko z tego żyją

#9 perfekto

perfekto

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 17 luty 2015 - 11:18

Opłacać się zawsze opłaca, ponieważ posiadasz co miesiąc stałą pensję z wynajmu plus dodatkowo nieruchomość, która na Ciebie pracuje.

Najlepiej kupić mieszkanie w bloku na dobrej dzielnicy, wtedy takie mieszkanie w razie problemów finansowych można w łatwo sprzedać za takie same pieniądze a nawet większe.

Myślę że wiele osób w Polsce właśnie w taki sposób zarabia na życie:)

pozdrawiam

#10 Marcin_3

Marcin_3

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 203 Postów:

Napisany 19 luty 2015 - 15:54

masz racje, gorzej z nieuczciwymi najemcami, konkretnie z ich usunięciem.

#11 cinek75

cinek75

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 8 Postów:

Napisany 20 luty 2015 - 11:08

Inwestycje w nieruchomości są jednymi z najbardziej opłacalnych, ale warto pamiętać, że są to inwestycje długoterminowe. Sam mam kilku znajomych, którzy w ten sposób zainwestowali i nikt nie żałuje. Warto jednak zastanowić się jakie mieszkanie kupić i w jakiej lokalizacji. Ja osobiście polecam mieszkania 2-3 pokojowe (kawalerki się raczej nie opłaca). Jeśli masz czas warto przejść się na targi mieszkań, które są organizowane w każdym większym mieście w Polsce kilka razy do roku.

Pozdrawiam!

#12 etomirus

etomirus

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 19 marzec 2015 - 12:11

To czy się opłaca jest pojęciem dosyć względnym, czy inwestycja która się zwraca po 20 latach jest opłacalna?

Chyba nie zabardzo, aczkolwiek jeśli ktoś nie ma innego pomysłu i boi się ryzyka to nic innego mu nie pozostaje. Wynajmowanie studentom nie jest bardzo korzystne ponieważ zazwyczaj mieszkanie stoi puste w okresie wakacyjnym a to przecież cały kwartał. Moim zdaniem lepiej zaproponować niższą cenę ale mieć obłozenie przez całe 12 miesięcy przez rodzinę lub osoby pracujące.

#13 zzygmunt85

zzygmunt85

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 26 Postów:

Napisany 11 maj 2015 - 09:10

Kupno mieszkania pod wynajem jak najbardziej się opłaca. Jeśli nie przepłacimy za mieszkanie, to jego wartość będzie rosła z roku na rok, a dodatkowo co miesiąc będzie nam przychodziła na konto okrągła i spora sumka, jakiej nie zagwarantuje nam żaden bank, czy instytucja finansowa.

#14 caseya

caseya

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 16 czerwiec 2015 - 09:24

moim zdaniem nie, no chyba, że ma się kasę i nie ma co z nia zrobić ;-)

#15 etomirus

etomirus

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 30 czerwiec 2015 - 14:38

Bardziej bym powiedział, że nie tyle opłacalne co bezpieczne. Inwestując w mieszkanie raczej się nie traci, aczkolwiek to inwestycja długoterminowa a nawet bardzo długoterminowa.

#16 januszpogo

januszpogo

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 07 lipiec 2015 - 15:43

Na pewno to się opłaca jeśli bedziesz wynajmował mieszkanie w dużym mieście w dobrej okolicy, albo w miejscowości turystycznej. Inaczej trudno będzie na tym zarobić. Ważne też czy mieszkanie jest w pełni wyposażone.

#17 moros

moros

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 355 Postów:

Napisany 31 sierpień 2015 - 07:29

Po prostu mieszkań jest tak dużo, że można trafić bardzo tanio, ale oczywiście żadnej reguły nie ma. Najlepsze lokalizacje dalej pozostają stosunkowo drogie.

#18 tilapia

tilapia

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 233 Postów:

Napisany 16 wrzesień 2015 - 08:25

Myślę, że taka inwestycja jest naprawdę świetną opcją. Trzeba na początku w nią trochę włożyć, ale te pieniądze zwracają się już po kilku latach i potem można już tylko czerpać zyski.

#19 mania1970

mania1970

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 05 październik 2015 - 14:52

A zastanawialiście się, jak mozna się zabezpieczyć przed nieuczciwym lokatorem? Ja co prawda nie musiałam inwestować w kupno mieszkania pod wynajem (dostałam spadek), ale trochę włożyłam w remont lokalu. Boje sie że ktoś może zniweczyć moje remontowe starania :P

Mieszkam w innym miescie, nie mam wiec nadzoru na mieszkaniem i przyszłymi lokatorami. 

Czy wiecie jak się uchronic przed czymś takim?  Nie wiem - zapisy w umowie, kaucja itd? Jak można najlepiej zweryfikować osobę która od nas wynajmuje mieszkanie?

#20 oskarr85

oskarr85

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 10 Postów:

Napisany 14 październik 2015 - 11:31

Kupno mieszkania pod wynajem to jedna z najlepszych możliwych inwestycji (spośród tych stosunkowo bezpiecznych). Wartość mieszkania wzrasta z roku na rok, a dodatkowo co miesiąc otrzymujemy całkiem spore pieniądze z wynajmu - jeśli zatem was stać na taką inwestycję, to nie ma się nad czym zastanawiać.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników