Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Jaki e-bank wybrać?

• Please log in to reply
171 replies to this topic

#1 _yarpo

_yarpo

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2796 Postów:

Napisany 28 sierpień 2005 - 21:28

Ostatnio zacząłem zarabiać pieniądze i chciałbym je móc gdzieś trzymać - no skarpeta też jest dobra, ale bardziej pasowałby mi bank:-)

Oto na czym mi zależy:
- tanie [darmowe] utrzymania konta
- darmowe przelewy
- możliwość kontaktu osobistego [dobrze jeśli w oddziale, ale jak nie to chociaż telefonicznie]
- możliwość przesyłania mi pieniędzy z zagranicy [USA i Niemcy] i w rdugą stronę
- karta kredytowa [lub debetowa, nie za bardzo znam się i nie wiem jaka jest różnica]

Myśałem nad mBankiem lub PKO Inteligo.

Kóry z nich jest lepszy, a może jest inny bank spełniający moje "widzimisie":-)

Z góry dzięk iza odpowiedź.

#2 any_key

any_key

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 85 Postów:

Napisany 28 sierpień 2005 - 21:44

jestem klientem mbanku i bardzo sobie chwale.

w mbanku przelewy sa po 50 groszy

do konta dostajesz karte Visa Electron, ktora mozesz wybierac pieniadze z bankomatu i placic w sklepie - to karta debetowa. na kredytowa to trzeba zapracowac sobie ;)
Forse z bankomatu mozesz brac w sieci euronet i bankomatach WBK - w duzych miastach jest ich sporo.

Mam tez konto w PKO Inteligo, ale nie uzywam. Ich plus to najwiecej bankomatow w calej Polsce.

polecam ci Mbank http://www.mbank.com.pl
---press me, hit me

#3 radi81

radi81

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 760 Postów:

Napisany 29 sierpień 2005 - 08:59

Nie mam konta w mBanku ale znajomi co mają bardzo je sobie cenią, więc chyba mogę go polecić. :)
RADI hp pavilion ze1230

#4 bodziec_85

bodziec_85

jedi knight

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 842 Postów:

Napisany 29 sierpień 2005 - 09:04

Tez polecam mBank.

Przelewy zewnętrzne (do innego banku) są po 50gr a wewnętrzne (w obrębie MBanku) są za darmo.
Z kumplami dla zwałki robiliśmy sobie przelew 1gr ;-) bo jest za darmo hehe.

"Jeżeli znajdziesz złożoność w tym co proste, znajdziesz prostote w tym co złożone"
[color=#0000FF;][font="Arial;"]Gigabyte K8NF-9 F11, AMD 64 3000+ s939, 4 x 256MB Kingston, Saphire Radeon x600pro 128/128, Seagate 160GB SATA
LG DVD, Lite-on DVDRW SOHW-1633S, LG Flatron T710BH 17''[/color]
[color=#800080;]komp wyciszony matami APP[/color][/font]

#5 _yarpo

_yarpo

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2796 Postów:

Napisany 29 sierpień 2005 - 09:24

dzięki za odpowiedzi:-)

To chyba wybiorę mBank, ale jeszcze się przejdę do PKO, by dowiedzieć się o Inteligo.

• Goście

Napisany 29 sierpień 2005 - 09:32

No i duży stopień bezpieczeństwa kont w mbanku wynika stąd, że nawet jak ktoś zdobędzie twój login i hasło, to i tak nic nie zrobi, bo do każdej transakcji potrzebne jest hasło jednorazowe. Taką listę otrzymujesz pocztą.
eKonto jest darmowe, natomiast przelewy poza BRE Bank są płatne, jak koledzy wspomnieli, 50gr. Kontaktu osobistego w zasadzie nie ma, no chyba że upolujesz jakiś 'stand' w supermarkecie czy natkniesz się na punkt kredytowy. W zupełności wystarcza kontakt telefoniczny, z którego korzystam zresztą i tak w wyjątkowych sytuacjach. Karta debetowa jest kompletnie za free, tyle że to tylko Visa Electron - za 'zwykłą' Visę niestety trzeba płacić.

#7 zbikruk

zbikruk

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 243 Postów:

Napisany 29 sierpień 2005 - 10:26

Ja z kolei korzystam od kilku lat z Inteligo. Jest tu podobnie (ale nie tak samo) jak w mBanku. Założenie i prowadzenie konta - darmowe, przelewy w obrębie konta też, a do innych banków - 90 gr. Zabezpieczenia - podobnie: login, hasło i jednorazowy numer. Numery dostajesz na karcie - zdrapce (jest ich tam 40), podobnej do karty Visa Elektron, którą, oczywiście też ptrzymujesz. Pierwsza karta (na 2 lata) jest za free, następne za (chyba, dokładnie nie pamiętam) 5 zł. Możesz też opcjonalnie zażyczyć sobie powiadamianie SMSem o ruchu na koncie, więc nawet, jeśli ktoś włamałby się (co jest mało prawdopodobne), to natychmiast dostajesz SMSa, że coś się dzieje na Twoim rachunku. Oddziałów nie ma, ale prowadzi go - jak wiesz PKO BP, jest, oczywiście kontakt telefoniczny. I mają stosunkowo wysokie oprocentowanie Twoich wkładów :)
Zajrzyj: http://www.inteligo.pl/infosite/html/

Intel® Pentium® Dual Core CPU E2160 @ 1.80GHz Mo-bo:ID 05/24/2007-I945-6A79TG0OC-00. GIGABYTE 945GCMX-S2. BIOS - Award 05/24/2007. /2039 MB DDR-2 SDRAM (2X 1 GB Dual)//HD: SATA 3GB/s WDC WD5000AADS-56S9B0 /DVDl: TSSTcorp CDDVDW SH-S202H [DVD+R DL]

//wideo:ASUS EAH4350 (1024 MB)//WinXP Pro+SP3/ Firefox 7.0.1 PL No i zasilacz: Mustang ATX-KY-400 :-/

#8 _yarpo

_yarpo

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2796 Postów:

Napisany 29 sierpień 2005 - 18:41

W Inteligo widzę, że trzeba płacić cos za utrzymanie konta, jeśli saldo miesięczne jest mniejsze niż 100zł...

Nie wie, mimo wszystko wielkie dzieki. Poczytam info na stronach, jeszcze poszukam i się zdecyduję:-)

Jakby ktoś miał jeszcze coś ciekawego to byłbym wdzięczny [może innyy bank, mało znany?]

#9 hojlo1

hojlo1

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 271 Postów:

Napisany 29 sierpień 2005 - 21:41

...w tegorocznym wydaniu "Komputer Swiata" (nie pamiętam nr) - był ranking Banków Internetowych.

Było tam sporo zestawień i wygrał Vokswagen Bank( darmowe przelewy, wysokie oprocentowanie, token.... - tyle co pamiętam). ;)

#10 _DeJwA_

_DeJwA_

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 433 Postów:

Napisany 03 wrzesień 2005 - 18:54

Jeśli planujesz wykonywać dużo przelewów do różnych banków to polecam konto w BPH. Konta są płatne ale WSZYSTKIE przelewy za darmo. Bezpieczeństwo też się już poprawiło - chcąc wykonać przelew dostajesz hasło sms'em.

P.S. Witam wszystkich po wakacyjnej przerwie.

#11 _yarpo

_yarpo

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2796 Postów:

Napisany 03 wrzesień 2005 - 19:21

ja wybieram Inteligo, ale nie dlatego, że jest najlepszy, tylko dlatego, że dla mnie jest najtańszy.

Tylko Inteligo ma bankomat [PKO] w Złotowie, ewentualnie jest jeszcze PKO SA, ale oni chyba nie maja żadnych kont intyernetowych - ja przynajmniej nie słyszałem.

Wziął bym mBank, ale jak będę miał płacić 5zł, przy każdj wizycie przy "ścianie płaczu":-) to nie wyrobię [ale ze mnie sknera:-)))]

Dzięki wszystkim za zainteresowanie

#12 9604865

9604865

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 51 Postów:

Napisany 03 wrzesień 2005 - 20:25

Polecam PKO BP, ale załóż normalne konto osobiste "superkonto" i poproś o umowę na bankowość elektroniczną. Puki co za prowadzenie płacisz 6 zł miesięcznie a wszystkie przelewy są darmowe. Zabezpieczenie jak pkointeligo. Na dzień dzisiejszy jeden z najbezpieczniejszych e-banków.
Leszek

#13 wichura1

wichura1

Mitsumaniak

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3516 Postów:

Napisany 03 wrzesień 2005 - 20:29

Polecam LUKAS BANK, do transakcji przez net dają token a nie zdrapki, które są dość niewygodne. W e-koncie wszystkie przelewy darmowe. Bankomaty Euronet i WBK darmowe. Płacisz tylko przy wypłacaniu gotówki w banku 5PLN niezależnie od kwoty. Token 30PLN rocznie. Za prowadzenie konta miesięcznie 0 PLN ( jeżeli masz regularne wpływy, inaczej chyba 2PLN).

Co do Bankomatów PKO to powiem jedno straszna wiocha, narzeczona i ja przeszliśmy do LUKASA, ponieważ PKO miało ciągłe problemy z siecią ATM. Nie można było zapłacić kartą, ani wziąć kasy z bankomatu. Raz miałem taką sytuację po tankowaniu w nocy. Szczęście że miałem klucze do pracy i mogłem pożyczyć z kasy. :<

Polecam PKO BP...........jeden z najbezpieczniejszych e-banków.

<{POST_SNAPBACK}>

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Komputer: IBM ThinkPad T42/ Pentium M 1.7GHz 2048kB/ RAM SO-DIMM 2x1024MB DDR 333MHZ CL2.5/ ATi Mobility FireGL T2 128MB/ WD Scorpio HDWD1200BEVE 120GB/ Lenovo Ultrabay Slim DVD+/-RW/ Intel 2200BG Mini-PCI/ Windows XP Professional SP3 OEM

#14 _domestos_

_domestos_

Szalony Czarnowołgista

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8209 Postów:

Napisany 03 wrzesień 2005 - 22:47

ja mam mbank i go sobie chwale - wiekszosc rzeczy za darmo, inne za grosze:-) ja mam akurat izzy konto, choc na inne tez moglbym przejsc - ale tam mi dobrze :-) o zaletach juz wiesz... ;-)

pozdrawiam
Bartek - kamikaze, boski wiatr ;-) - chce ktos male bum??

#15 aroncz

aroncz

<!-- code is art -->

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 681 Postów:

Napisany 15 wrzesień 2005 - 13:47

Ja uzywam i polecam INTELIGO ;-) Bezpieczne, moze troche drozsze niz mbank, ale ile jest najwiecej bankomatow w POLSCE :)

#16 hubiko

hubiko

..ale w sensie, że co?

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3681 Postów:

Napisany 15 wrzesień 2005 - 13:55

ja mam w multibanku multikonto ja:
3 zl miesiecznie,
wszystkie przelewy, sprawdzanie stanu konta itd przez internet za friko,
kazda operacje trzeba potwierdzic haslem jednorazowym z listy ktora dostajesz..
sporo bankomatow, a nawet sa wplacomaty..
i jeszcze pare innych fajnych rzeczy...
warunek jest ze musi wplynac na konto 1000 zl miesiecznie - ale jak masz dobrych kolegow poprzelewacie sobie kilka razy w ta i w tamta i starcza :D

• Goście

Napisany 15 wrzesień 2005 - 19:09

A ja polecam Volkswagen Bank. Fakt że za prowadzenie konta 5 zł, ale za przelewy 0zł, za karte 0 zł, za token 0 zł, za wypłate z obcego bankomatu 1,5 zł jeżeli wypłacasz mniej niz 400zł a 0 zł jeżeli więcej niż 400 zł. wysokie oprocentowanie konta. ja wykonuję jakieś 6-7 przelewów miesięcznie + polecenie zapłaty i wszystko 0 zł. naprawdę polecam.

#18 piotrus_b

piotrus_b

One pendrive to rule them all...

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6105 Postów:

Napisany 15 wrzesień 2005 - 19:38

Tylko Inteligo ma bankomat [PKO] w Złotowie, ewentualnie jest jeszcze PKO SA, ale oni chyba nie maja żadnych kont intyernetowych - ja przynajmniej nie słyszałem.

<{POST_SNAPBACK}>

a w Złotowie nie ma żadnego bankomatu WBK ani Euronetu? Bo z nich mbankowcy wybierają bezpłatnie.
Piotr Athlon II 245, MSI NF750-G55, 2GB GoodRam DDR3 1333MHz, Samsung F3 500GB, Fortron FSP400-60GHN 400W IBM Lenovo IdeaPad Y560, i5-450M, 4GB RAM, 500GB, 15,6'', HD5730, Lucid Lynx

#19 _yarpo

_yarpo

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2796 Postów:

Napisany 16 wrzesień 2005 - 11:47

W Złotowie jest bankomat:
PKO BP,
PKO SA,
SGB [spółdzielcza grupa bankowa]

I to by chyba było na tyle. Jeśli się nie mylę, to PKO BP, ma 2 bankomaty.

Już założyłem konto w Inteligo. Niedługo ma do mnie dotrzeć kurier z umową do podpisania.

Osobiście najbardziej podoba mi się mBank i prawdopodobnie zmienię go gdy już sie przeniosę na studia, do jakiegoś cywilizowanego regionu naszego pięknego kraju:)

PS. Właśnie zadzwonił do mnie kurier. Spadam podpisać umowę:-)

#20 aroncz

aroncz

<!-- code is art -->

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 681 Postów:

Napisany 17 wrzesień 2005 - 10:45

Gratuluje wyboru INTELIGO ;-)
Tez mam u nich konto :)

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników