Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
- - - - -

Próbowałem wszystkiego a komp nie działa

• Please log in to reply
24 replies to this topic

#1 GośćModeusz_*

GośćModeusz_*
  • Goście

Napisany 28 sierpień 2005 - 20:04

Moja płyta główna: ASUS A7N8X-E Deluxe , dysk 60gb . Przy odpalaniu kompa wyskakuje mi to: "Disk boot failure insert system disk and press enter" W biosie jest chyba wszystko ok. Wsadziłem nową płytę główną i formatowałem dysk więc pierwszy raz z płyty mi odpalił. Kable na 100% są ok. Dyskietki nie mam wsadzonej w kompa. Niewiem co jest nie tak. Proszę o pomoc.

#2 _qlus_

_qlus_

__ _qlus_ __

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3712 Postów:

Napisany 28 sierpień 2005 - 20:06

Jak masz ustawione "boot device" w biosie?

#3 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 40386 Postów:

Napisany 28 sierpień 2005 - 20:08

glus ma rację... poczytaj o błędzie tu: http://www.it-faq.pl...&ArticleID=1927

edit: dobre porady Picasso z watku; http://www.searcheng...?showtopic=5499

[color=#0000ff;]Linkman M-24[/color]

#4 GośćModeusz_*

GośćModeusz_*
  • Goście

Napisany 28 sierpień 2005 - 20:22

1. HDD-0 2. Cd 3. Floppy raczej dobrze mam
Ryplek - ten pierwszy link to już tam zaglądałem... Nieco podstawowe odpowiedzi tam są.

Drugi link też już wcześniej oglądałem poprzez google, też nic niepomogło.

Przy uruchamianiu wyskakuje też coś o Nividia Boot agent.

Dokładnie wszystko zżynając: Yukon PXE v1.11 (jakie s liczby)
© Copyright 2003 Marvell ®.
PRE-boot eXecution Environment (PXE) v2.1
©COpyright 1997-2000 Intel Corporation.
PXE-E61: MEdia test failure, check cable
PXE-M0F: Exiting PXE ROM.
DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER

I to wsyzstko

#5 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • 40386 Postów:

Napisany 28 sierpień 2005 - 20:36

kliknij na : troubleshoot the hard disk drive. na stronie; http://www.pcguide.c...ail_Failure.htm

#6 GośćModeusz_*

GośćModeusz_*
  • Goście

Napisany 28 sierpień 2005 - 20:42

Hmmm język techniczny to ja tylko zrozumiem po Polsku. Po Angielsku to mało z tego rozumiem.

#7 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • 40386 Postów:

Napisany 28 sierpień 2005 - 20:44

tzn.że płyta woła o nowy Bios.
cyt. "součástí této verze je nVidia Boot Agent, PXE-2.0 (build 082 v1.82) a integrovaný DOSovský flashovací program v8.23F"
- ściągnij (kliknij na; Stáhnout) ze strony; http://www.levi.cz/s...X (r1.xx)&typ=b

#8 GośćModeusz_*

GośćModeusz_*
  • Goście

Napisany 28 sierpień 2005 - 20:46

JAK TO???? Przcież od tygodnia mam ją w domu a kupiłem ją ze sklepu!!! Jak to woli nowy bios??

I co ja mam z tym plikiem zrobić??

#9 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • 40386 Postów:

Napisany 28 sierpień 2005 - 21:09

pomału i po kolei:
wpierw wykonaj to czego żąda komp - czyli włóż instalkę i napraw system. Jak to zrobić by nie stracić danych - opisane w poradzie : Reinstalacja Windows XP - droga na skróty

Przy wymianie niektórych strategicznych komponentów peceta wymagana jest reinstalacja Windows XP. Jeżeli jednak bardzo zależy nam na czasie (jak wiadomo, instalacja Okienek trwa stosunkowo krótko w porównaniu z "sadzaniem" dziesiątek aplikacji), możemy spróbować odświeżyć już istniejący na dysku system. Trzeba mieć wszelako na uwadze, że takie pójście na skróty może się także skończyć... znacznym wydłużeniem drogi.

1. Uruchamiamy komputer i wkładamy do napędu CD/DVD płytę instalacyjną Windows XP. Musimy się przedtem jeszcze upewnić, czy w BIOS-ie ustaliliśmy odpowiednią kolejność bootowania: pierwszym napędem, z którego ma być podejmowana próba uruchomienia systemu, powinien być napęd krążków CD/DVD.

2. Czekamy chwilę na załadowanie setupu Windows XP. Następnie w menu Zapraszamy do programu instalacyjnego wybieramy opcję Instalacji (klawisz [Enter]), a pomijamy wariant naprawy systemu Windows XP (klawisz [R]) - wbrew temu, co na pierwszy rzut oka wydaje się w tej sytuacji bardziej odpowiednie.

3. W następnym kroku instalator przeszuka dysk i znajdzie dotychczasową instalację Windows. Dopiero teraz wybieramy opcję naprawy systemu - klawisz [R]. Musimy się uzbroić w cierpliwość, bo czeka nas 20-30 minut reinstalacji. Po zakończeniu tego procesu wyjmujemy płytę Windows XP z napędu i restartujemy komputer.
ze zmianą BIOSU , możesz poczekać

edit:
moja porada pochodzi ze strony M$:
http://support.micro...id=kb;pl;315341 pkt.2

#10 GośćModeusz_*

GośćModeusz_*
  • Goście

Napisany 28 sierpień 2005 - 21:16

Jak zmieniłem płytę główną na tą aktualną, formatowałem dysk. Na czysto z tą płytą główną zainstalowałem Windowsa XP. Potem pierwszy raz jak system się konfiguruję XP odpalił mi z cd. Jak go już ponownie uruchomiłem to wychodzą te błędy co są teraz. Czy w tym przypadku naprawa by coś dała?

Jak włączam żeby mi naprawił windowsa to wyskakuje mi hasło administratora. Ja żadnego hasła niepisywałem więc po co to??

Ten post był edytowany przez Modeusz dnia: 28 sierpień 2005 - 21:22

• Goście

Napisany 28 sierpień 2005 - 22:00

Witam!
Tak jak pisał repylek, pomiń pierwszą "propozycję" naprawy systemu, zaznacz "zainstaluj system Win XP" czy coś w tym stylu i daj enter. Instalator wykryje już zainstalowany system i ponownie zapyta czy naprawić. Tym razem juz nie będzie Cię męczył o hasło.

#12 GośćModeusz_*

GośćModeusz_*
  • Goście

Napisany 28 sierpień 2005 - 22:17

Te naprawianie nic niedało.

Na dodatek jak teraz instalowałem ponownie system to jak zaczyna bootować z cd to pisze że błąd ładowania systemu a po restecie już nie ale system trzeba odnowa instalować.

#13 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • 28281 Postów:

Napisany 28 sierpień 2005 - 22:23

Tak dla pewnosci sprawdz pamiec RAM
Sony Vaio VGN-NW21SF

#14 GośćModeusz_*

GośćModeusz_*
  • Goście

Napisany 28 sierpień 2005 - 22:31

Sprawdziłem. Nic. Ale i tak nie było żadnego błędu kości.

• Goście

Napisany 28 sierpień 2005 - 22:33

I zresetuj BIOS zworką lub wyjmij na 5 min. baterię.

#16 GośćModeusz_*

GośćModeusz_*
  • Goście

Napisany 28 sierpień 2005 - 22:36

Bios resetowałem i odpalałem też na takich ustawieniach co miałem ze sklepu... Nic to niedaje. Na 100% nie mam nic zepsute, tylko coś w konfiguracji jest walnięte.

#17 GośćModeusz_*

GośćModeusz_*
  • Goście

Napisany 28 sierpień 2005 - 22:41

I na dodatek teraz zrobiło się coć takiego że -przy odpalaniu z cd jest błąd ładowania sys operacyjnego

• Goście

Napisany 28 sierpień 2005 - 23:28

Może spróbuj tego - z DFSee ściągnij soft DFSee 7.11. Skopiuj na utworzoną wcześniej dyskietkę startową DOS, pliki z katalogu dos (oprócz podfolderu key - i tak się nie zmieści :P ) Odpal kompa z tej dyskietki, następnie wpisz dfsdos.exe. Po uruchomieniu programu w menu mode=FDISK klikaj fix MBR code, keep tables - Twój dysk - enter. W file/open object to work with zaznacz Twoją partycję systemową. Następnie w menu mode= NTFS (zakładam, że taki masz system :) ) daj fix the boot sector, później w BOOTini and NTLDR recovery klikaj fix BOOTini parttition index i fix 1st NTLDR sector. A, na początku program poprosi Cię żebyś wskazał lokalizację na logi - zaakceptuj A: Trochę to skomplikowane ale może coś pomoże.

#19 erkede

erkede

Mod.na starość

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 558 Postów:

Napisany 28 sierpień 2005 - 23:35

pod DOSEM format/MBR

• Goście

Napisany 28 sierpień 2005 - 23:51

pod DOSEM format/MBR

<{POST_SNAPBACK}>

Czy po zastosowaniu tego polecenia, nie zostaje usunięta tablica partycji?

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników