Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Uszkodzonie dysku twardego Seagate Barracuda 7200.11

• Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 piano1

piano1

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 42 Postów:

Napisany 03 wrzesień 2014 - 22:26

Jak w temacie dwa dni temu przy próbie uruchomienia komputera stacjonarnego wyświetlił mi się komunikat: "Błąd odczytu dysku". Po kilkukrotnym włączaniu komputera za którymś razem zaskoczył i zaczął ładować system. Przy próbie załadowaniu Xpeka jednakze nie dawal rady i sie restartował.

Przeczytałem zeby skorzystac z konsoli odzyskiwania systemu. Polecenie chkdsk /f/r jak i inne komendy nie skutkowało poniewaz przy około 20 procentach wyświetlał sie mniej wiecej komunikat : "Wolumin zawiera jakiś nieodwracalny błąd" i juz dalej nie skanowal.

Dysk podłaczyłem do drugiego komputera stacjonarnego i nie widzi partycji systemowej czyli dysku C. Pozostałe partycje mozna bez problemu odczytac. Z innych zgralem juz dane niestety najwazniejsze foldery miałem niestety na pulpicie (teraz wiem ze to blad).

Wlaczylem program Getdataback niestety on takze nie widzi uszkodzonej partycji.

Stad moje pytanie czy da sie jakos wyswielic partycje C zebym choc sprobowal odzyskac z niej dane?

Dodam iz z komputerami zawsze mialem na bakier i pomimo wielu godzin spedzonych na czytaniu o problemie w internecie stanalem w martwym punkcie.

Prosze o pomoc :)

#2 egaltecz

egaltecz

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 22 wrzesień 2014 - 08:40

Jeśli konsola nie pomaga, to nie odzyskasz... To uszkodzenie mechaniczne...

#3 Kaleron

Kaleron

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 11 Postów:

Napisany 05 listopad 2014 - 17:53

http://dmde.com/docs...E-manual-pl.pdf -  Dysk jest prawidłowo rozpoznawany, uszkodzony jest tylko wolumin. Może to być spowodowane uszkodzonymi sektorami, ale nie musi. Z opisu usterki nie można wykluczyć uszkodzenia logicznego. Sądzę, że dane są do wyciągnięcia.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników