Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Fundusze inwestycyjne. Jakie macie zdanie na ten temat?

• Zamknięty temat Ten temat jest zamknięty
9 replies to this topic

#1 eryk32

eryk32

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 104 Postów:

Napisany 01 wrzesień 2014 - 06:39

Czy warto jest zainwestować w fundusz? Posiadam pewną ilość pieniędzy do zainwestowania jednak nie wiem na co warto jest postawić.

Z jednej strony lokaty są tak nisko oprocentowane,że niestety ale więcej niż 3% raczej nie da się uzyskać.

Z drugiej strony czytałem,że fundusz również niesie pewne ryzyko, niemniej patrzę sobie na niektóre porównania to niektóre osiągają ponad 8% skali zwrotu na rok !

#2 Memlonek

Memlonek

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 174 Postów:

Napisany 03 wrzesień 2014 - 06:38

Poczytaj sobie zestawienie pbenka.

No czasami możesz miec szczęście i natrafić na bardzo opłacalną lokatę niemniej tak jak kolega wyżej radzi warto jest zainwestować w kilka z nich. Daje Ci to mniej więcej pewność.

Sam rówież inwestuję w taki sposób.

Mam fundusz ***** , no daje obecnie duży zysk niemniej chyba będę zmieniał na coś europejskiego.

#3 eryk32

eryk32

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 104 Postów:

Napisany 04 wrzesień 2014 - 07:03

No ok dzieki za zestawienie .W sumie czegoś takiego sobie w ostatnim czasie szukałem. Zostawiłem swój numer telefonu. Ponoć ma do mnie oddzwonić doradca dzisiaj. To zobaczymy co mi powie.

#4 carka00

carka00

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 11 wrzesień 2014 - 10:46

Eryk32 i jak rozmawiałeś z doradca? Jesli tak daj znać jak wypadła rozmowa. Sama chcialabym zainwestować w jakiś fundusz, niestety nie znam się na tym. Poczytałam artykuły na comperi i zestawienie, wychodzi na to, że opłacalne są fundusze azjatyckie. Na niektórych przewidywany zysk to nawet 14%, czy to możliwe?

#5 eryk32

eryk32

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 104 Postów:

Napisany 12 wrzesień 2014 - 05:54

Tak. Zadzwoniłem i jestem bardzo zadowolony.

Doradca widać,ze orientuje się w temacie i siedzi w tym już od wielu lat. Zaproponował mi kilka możliwych rozwiazań, kilka różnych funduszów i myślę,ze zdecyduję się na jeden z nich.

Na pewno możliwy jest taki zysk - czytałem,że jak dobrze dobierze się fundusz .

#6 carka00

carka00

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 24 wrzesień 2014 - 10:45

Dzięki za odpowiedź. Zostawiłam dziś swój numer w formularzu i czekam na kontakt. Nie zamierzam od razu brać tego co mi zaproponuje, jednak potrzebna mi rozmowa z kimś kto się na tym zna. Nie wiem czy lepiej wybrać fundusze europejskie czy *******. Słyszałam o wielu pozytywnych opiniach na temat funduszów indyjskich, ale czy faktycznie na nich zarobię?

#7 infar

infar

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 07 październik 2014 - 09:28

Ja mam złe wspomnienia z funduszami i nokomu bym ich nie polecił.

#8 Viktores

Viktores

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 21 Postów:

Napisany 06 listopad 2014 - 12:01

Powiem szczerze, że ja też mam złe wspomnienia z funduszami. Mówili mi w banku, by przeczekać ten kryzys, bo na pewno za chwile będzie odbicie, a tutaj stale szło w dół. Teraz jednak myślę nad obligacjami korporacyjnymi. Wydają się bezpieczniejsze i zysk jest tam z góry jasny. Trochę sobie tutaj czytałem m.in. w temacie podatku od obligacji jak również tego jak wygląda bezpieczeństwo takich transakcji. Całość wydaje się dość przejrzyste, ma się nad tym większą kontrolę niż w przypadku funduszy.

#9 TamSzulc

TamSzulc

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 11 luty 2015 - 09:50

Ja też mam złe wspomnienia z funduszami. Właściwie nic nie zarobiłam. Dobrze, że nic nie straciłam. Może być, że wybrałam zły fundusz. Może jakiś polecacie?

#10 mycha007

mycha007

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 30 Postów:

Napisany 08 czerwiec 2015 - 17:13

Niezbytdobre mam zdanie na ten temat - kiedyś straciłam kupe kasy na inwestycje w Arke.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników