Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Brak sterownika podczas reinstalacji systemu

• Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 Quantic93

Quantic93

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 06 kwiecień 2014 - 22:29

Witam,

Kiedyś system operacyjny serwisowy Windows 7 (wgrany w sklepie) zepsuł mi się. Nie pamiętam dokładnie co się stało, ale nie miałem płyty, tylko drugi system na innej partycji do odzyskiwania, który też się zepsuł. Zrobiłem format i zainstalowałem Linuxa (bez żadnych problemów). Teraz chciałbym znowu wrócić do Windowsa, gdy mam już legalnego z programu studenckiego MSDN AA. Windows 7 64bit pl bootuje się normalnie z USB (tak samo z płyty), ale na samym początku instalacji dostaję komunikat, że brak wymaganego sterownika nośników. Wkładałem płytę ze sterownikami, dołączoną do laptopa i skierowałem ścieżkę na nią, ale jej nie widzi.

Laptop to Dell Inspiron 1545.

Jest jakis sposób, żeby zainstalować te sterowniki lub może trzeba zmienić coś w BIOSie? Jakoś to ominąć.. Czytałem coś o zmianie z AHCI na IDE, ale są tam chyba tylko dwie opcje (AHCI lub ATA). Macie jakieś rozwiązanie?

Z góry dziękuję za pomoc. Komunikat błędu:

http://oi59.tinypic.com/xo4m80.jpg

#2 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 40386 Postów:

Napisany 07 kwiecień 2014 - 03:34

cytat:

"

Dysk CD/DVD mogą nie być zgodne ze sterownikiem Microsoft AHCI (msahci.sys)
Jeśli stacji dysków CD/DVD nie jest zgodny ze sterownikiem Microsoft AHCI (msahci.sys), kontroler dysku może być równa AHCI w systemie BIOS. Można rozwiązać problem, wyłączając trybie AHCI dla kontrolera dysku w systemie BIOS. Istnieje wielu producentów systemu BIOS i wersje systemu BIOS, należy sprawdzić w dokumentacji systemu lub odwiedź witryny producentów PC, aby uzyskać instrukcje dotyczące sposobu zmiany tego ustawienia.

Uwaga: zmiana ustawienia kontrolera dysku przebieg jest ponowne uruchomienie komputera i wejść do systemu BIOS. Najczęściej stosowaną metodą jest naciśnij klawisz F2, aby wejść do konfiguracji, (innego komputera może używać innego klucza). Na ekranie systemu BIOS przejdź do ustawienia, które oferuje AHCI, ATA, lub IDE i ewentualnie RAID. Jeśli ustawiona jest do AHCI, zmień ustawienie na ATA. Ponownie uruchom komputer do dysku instalacyjnego systemu Windows

Ostrzeżenie: Niepoprawne ustawienia w systemie BIOS może spowodować niepoprawne funkcji komputera PC. Nie jesteś konfigurowaniu systemu BIOS, należy skontaktować się z producentem komputera o pomoc.

Jeśli nadal nie można uruchomić komputera z dysk instalacyjny systemu Windows Vista lub Windows 7, zobacz dodatkowe opcje dla poniżej instalacja systemu Windows:
Wymiana napędu CD/DVD
Jeśli nośnik DVD jest uszkodzony, Zastąp nośnik
Zainstaluj system Windows za pomocą Instalatora systemu Windows z dysku USB
Instalacji systemu Windows za pomocą instalacji sieciowej lub instalacji w trybie online
Skontaktuj się z producentem sprzętu do obsługi"

za: http://support.micro...om/kb/952951/pl

[color=#0000ff;]Linkman M-24[/color]

#3 Quantic93

Quantic93

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 07 kwiecień 2014 - 09:07

Po ustawieniu na ATA problem również występuje. Wszystko jedno czy bootuje z USB, czy z DVD. Sterowniki od laptopa mam na CD. Gdy Windows 7 przeszukuje płytę twierdzi, że nie ma na niej sterowników. Może jest jakiś program, który przy bootowaniu bezpośrednio po BIOSie zainstaluje ten sterownik jeszcze przed instalatorem Windows? Chyba, że jakoś przez Linuxa na drugiej partycji? Przy próbie instalacji Windows XP dostaję Blue Screen, związany z plikiem msdos.sys.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników