Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

problem ze skojarzeniem plików

• Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 ktk

ktk

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 43 Postów:

Napisany 12 styczeń 2014 - 09:12

Witam

Pojawił mi się dziwny problem.

Chcę wybrać domyślny probram do otwierania trzech rodzajów plików. Nie ma go na liście więc klikam "Przeglądaj" i wyszukuję odpowiedni program. Klikam "Otwórz". Okienko wyboru zamyka się i znowu widzę listę programów, ale program który przed chwilą wybrałem na tej liście dalej nie widnieje.

Dzieje się tak niezależnie od tego czy robię to z opcji "Otwórz za pomocą", czy gdy próbuję zmienić skojarzenia w "Programach domyślnych".

Możliwe że problem tkwi w tym, że program z którym chcę skojarzyć pliki jest programem typu portable. Pliki te były już wcześniej z nim skojarzone (i wszystko ładnie działało), ale podczas porządków na komputerze zmieniłem lokalizację programu (inny katalog). Od tej pory istnieje problem.

Czy ktoś pomoże?

#2 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 40386 Postów:

Napisany 12 styczeń 2014 - 14:38

PPM na pliku - Właściwości - Otwórz za pomocą - Przeglądaj .... wyszukaj (mimo programu na wyświetlanej liście) w Program Files plik .exe potrzebnego programu - zatwierdź (na amen)

[color=#0000ff;]Linkman M-24[/color]

#3 ktk

ktk

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 43 Postów:

Napisany 12 styczeń 2014 - 18:20

Chyba nie jasno się wyraziłem.

Plik exe tego programu (który jest programem portable) nie znajduje się w program files, tylko jest zlokalizowany gdzies na dysku D.

repylek, gdy robię tak jak piszesz, mam dokladnie taka sama sytuację jak wczesniej.

Program o który mi chodzi nie znajduje się na liście -i to jest własnie problem. Chcę wybrać program spoza listy więc klikam "przeglądaj", wyszukuję program i wybieram go. Okno wybierania pliku exe się zamyka, a program w dalszym ciągu nie znajduje się na liście i nie mogę go wybrać.

Obojętnie jak dochodzę do wybierania programu, efekt jest taki sam.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników