Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

niedziałający msconfig.exe

linux msconfig msconfig.exe windows 7 mint linux mint niedziałający

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 Drag0n

Drag0n

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 Postów:

Napisany 26 lipiec 2013 - 11:55

Pytanie o pomoc do najbardziej obeznanych informatycznie ludzi, bo chyba tylko oni będą znali rozwiązanie.

Zachciało mi się Linuxa jakiś czas temu i znajoma zainstalowała mi Minta, tuż obok partycji z Windowsem 7. Niestety, zaczęło coś się z nim krzaczyć po paru tygodniach, toteż poprosiłem ową znajomą o usunięcie wadliwego Pingwinka. Na pierwszy rzut oka wszystko zrobione jak należy - brak Linuxa, w pełni działająca Winda, tylko przy uruchamianiu ciągle pojawia się panel z wyborem dwóch systemów (przy czym jeden już nie istnieje). Chciałem to ustrojstwo jakoś wyłączyć, więc uruchomiłem msconfig.exe, przeszedłem do zakładki "Rozruch"... i oto co zobaczyłem:

11bnhnp.jpg

Wszystko jest puste, nic nie da się kliknąć, ni zaznaczyć (mogę sobie tłuc w poszczególne puste okienka ile wlezie, ale to nie przynosi rezultatu). Znajoma twierdzi, ze "tak powinno być, a jak się nie podoba, to formatuj system". Nie mam zielonego pojęcia, co ona mi tu nadziałała, ale nie potrafię tego teraz odkręcić. Jeśli ktoś kiedyś spotkał się z takim zjawiskiem i wie, jak przywrócić msconfig z powrotem do życia - byłbym wdzięczny za jakikolwiek łopatologiczny tutorial. Wszelkich dodatkowych informacji mogę doudzielać, jeśli są potrzebne do rozwiązania.

Z góry zaznaczam - komputer to lapek kupiony w zeszłym roku, więc nie posiadam płyty z systemem, a jedynie recovery disc. Formatu także wolałbym uniknąć.

<nie spostrzegłem tutaj podobnego tematu, lecz jeśli okaże się, że coś przeoczyłem - bardzo przepraszam>

Dodaj obrazek

#2 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 40386 Postów:

Napisany 26 lipiec 2013 - 12:50

Jeśli zlikwidowałeś już Linuxa, przywróć właściwy plik msconfig.exe poleceniem CMD (START - Uruchom...)

sfc /scannow

[color=#0000ff;]Linkman M-24[/color]

#3 Drag0n

Drag0n

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 Postów:

Napisany 26 lipiec 2013 - 13:13

Właśnie to zrobiłem, ale niestety nic to nie zmieniło.

Dodaj obrazek

#4 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 40386 Postów:

Napisany 26 lipiec 2013 - 14:26

Skorzystaj z płyty naprawy systemu

http://windows.micro.../startup-repair

[color=#0000ff;]Linkman M-24[/color]

#5 Drag0n

Drag0n

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 Postów:

Napisany 26 lipiec 2013 - 21:25

Dziękuję bardzo, pomogło użycie konsoli odzyskiwania Windowsa z owej płyty naprawy właśnie (polecenie fixboot). :) Problem rozwiązany.

Dodaj obrazek

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników