Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

HP G62 - Laptop wyłącza się przy relatywnie normalnej temperaturze

• Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 Sailenar

Sailenar

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 18 maj 2013 - 22:02

Witam!

Mam nadzieję, że naprowadzicie mnie - jako kompletnego laika jeżeli chodzi o laptopy - na rozwiązanie problemu.

Otóż sprawa wygląda następująco: od kilku dni mój laptop (HP G62, mam go jakoś ponad półtora roku) sporadycznie się wyłącza. Początkowo myślałem, że to kwestia przegrzewania się, ale wyłącza się nawet, gdy nie jest w stresie (choć rzadziej), poza tym, wcześniej, kiedy mój HP osiągał b wysokie temperatury (>90 stopni) to było na zasadzie samoczynnego "wygaszenia" laptopa, a tym razem to wygląda tak, jakby laptop został nagle odłączony od źródła zasilania (a bateria jest podłączona). Mam nadzieję, że wyraziłem się zrozumiale. ;) Od zawsze staram się kontrolować temperaturę w nim (na zdj w stanie spoczynku):

Jak widać, jeżeli chodzi o stopnie, nie jest tak źle, jak na HP'ka - ale i przy takiej temperaturze potrafi paść. Więc w czym może tkwić problem? Paradoksalnie, wyłączenie następuje rzadziej, gdy trzymam laptopa na oszczędzaniu energii... Z tego co zauważyłem też, wyłączenie nastąpiło parę razy przy przeglądaniu internetu (podczas gdy wcześniej np. oglądałem na nim film, wszystko było OK). A, laptop cały czas jest podłączony do sieci. To wszystko co kojarzę, jeżeli potrzebne są jakieś jeszcze informację to postaram się napisać.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam

#2 wt654

wt654

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 298 Postów:

Napisany 19 maj 2013 - 12:42

Sprawdź czy na samej baterii też tak się będzie działo?

Dzień Dobry. Tu! Naprawisz swoje Komputery.654 Zostań naszym fanem na facebooku a otrzymasz rabat 5%. Życzymy sprawnych urządzeń. Przyjdź i Skorzystaj. Nie wyrzucaj komputera przez okno! Komputery.654 Łódź

#3 XPX_pl

XPX_pl

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 137 Postów:

Napisany 12 czerwiec 2013 - 11:49

Potwierdzam,zobacz jak laptop zachowuje się na samej baterii po odłączeniu od łądowania,bo być może własnie tutaj tkwi problem. Poza tym w grę może wchodzić także uszkodzenie pamięci ram.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników