Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Trzymanie baterii w laptopie Asus U32U

• Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 Grindel

Grindel

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 21 Postów:

Napisany 26 kwiecień 2013 - 20:42

Witam.

Na początku podaję specyfikację laptopa: https://www.asus.com...#specifications

Jest to model z 4-komorową baterią, E-450, 4GB DDR3, 320GB HDD, Windows 7 home basic.

Zakupiony został wczoraj, po podłączeniu go do sieci podładował baterię do pełna i...właśnie tu tkwi problem. Według producenta laptopa bateria 8-komorowa winna działać przy wyłączonym wifi ok. 9-10h. 4-komorowa ok. 5-6h. Otóż ten laptop przy wyłączonym wifi, z włączonym trybem Battery Saving w programie Power4Gear trzyma ok. 1.5h-2h.

Wg testu: http://tech2.in.com/.../279322/1#story , ten sam laptop trzyma 3h 20 minut przy obciążeniu go.

Czym to może być spowodowane? Kiedyś dochodziły mnie głosy, iż np. w tel. komórkowych baterię trzeba było kilka razy poużywać do końca, wtedy się "rozhulała" i działała długo - czy możliwe, że tu też tak się dzieje? Co mogę zrobić, by ten problem rozwiązać?

Rozumiem, gdyby zamiast obiecanych 6h działało...3.5-4h, ale nie max 2. :(

Bardzo proszę o jakąś pomoc w tej kwestii.

P.S. Jeszcze inny problem - może jestem przewrażliwiony - mam wrażenie, że grafika nie chodzi płynnie, wszystko jest takie 'ze smugami', w tym i ruch myszką - zainstalowane najnowsze sterowniki do Radeona 6320M. Filmy HD przy zainstalowaniu kodeków Kazaa Lite i Media Player Classic przycinają, to samo 720p+ na YouTube.

P.S. 2. Próbowałem znaleźć w Internecie baterię 8-komorową, w celu kupna - ale nie mam pojęcia jak jej szukać. PO modelu nie potrafię znaleźć ani jednej oferty, mógłby mi ktoś pomóc? :)

Pozdrawiam!

#2 Omna_pl

Omna_pl

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 32 Postów:

Napisany 13 czerwiec 2013 - 19:08

W kwestii grafiki- zainstaluj po prostu najnowsze sterowniki i zobaczysz czy efekt ulegnie poprawie,obstawiam że to właśnie ich wina. Poza tym bateria- sprawdź w opcjach zasilania czy masz włączony tryb oszczędny,jeśli nie to nic dzwinego że tak słabo trzyma.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników