Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

"Nie rozpoznano urządzenia USB"

• Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 Ettariel

Ettariel

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 39 Postów:

Napisany 12 March 2013 - 17:26 PM

Hej.

Coś mi się porobiło z laptopem. Mam 3 myszki na USB, w tym jedna bezprzewodowa i dzisiaj żadna z nich nie działa. Rano było wszystko ok.

Przed chwilą próbowałam podłączyć każdą po kolei (myślałam, że to wina kabla albo coś) i za każdym razem wyskoczył mi komunikat "Nie rozpoznano urządzenia USB" Jedno z urządzeń USB podłączonych do tego komputera ma awarie, ale system Windows nie może go rozpoznać. Aby uzyskać pomoc w rozwiązaniu tego problemu kliknij ten komunikat."

Po kliknięciu na dymek wyskakuje okno, ale nic z niego nie wynika:

"Jedno z urządzeń USB podłączonych do tego komputera nie działa właściwie i system Windows nie rozpoznaje go. Lokalizację urządzenia oznaczono czcionką pogrubioną." A pod tym białe okno.

Teraz odłączyłam wszystko z USB i... komunikat dalej wyskakuje co około 2 minuty o_O Mimo tego, że nic nie jest podłączone.

W menedżerze urządzeń nie ma żadnych wykrzykników ani niczego, co by wskazywało na usterkę. Oprócz tego, że mam 3 wejścia USB, a jak rozwinę "Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej", to "Główny koncentrator USB" wyświetla się 8 razy. Ale może to o niczym nie świadczy, nie znam się :P

System Vista, laptop: Toshiba Satellite.

Jakieś sugestie? :)

#2 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 40,386 Postów:

Napisany 12 March 2013 - 17:31 PM

Zrób checkdisk dysku systemowego w sposób wg fotki. Zatwierdź i zrestaruj kompa.

http://postimage.org/image/ju06ee8cn/

[color=#0000ff;]Linkman M-24[/color]

#3 Ettariel

Ettariel

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 39 Postów:

Napisany 12 March 2013 - 21:17 PM

Niestety nic to nie pomogło  :(

Jeżeli ma to jakieś znaczenie, to jak włączyłam dzisiaj ponownie laptopa, to okazało się, że na Firefoksie zainstalowała się jakaś wtyczka: "cośtam" tooblar.

A teraz w Starcie wyskoczyły mi nowe programy: MiPony. Niczego nie instalowałam.

Również nie pomogło przywracanie systemu.

Działa :) Włączyłam BIOS, chciałam sprawdzić czy jest włączone USB Legacy Support (radzili tak na innych stronach). Było włączone, ale jak wyszłam, to wyskoczyło mi pytanie czy skanować system, bo został wykryty problem. Zaakceptowałam i po wszystkim wyskoczył mi blue screen. Diagnoza: bugcode_usb_driver.

#4 XPX_pl

XPX_pl

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 137 Postów:

Napisany 29 April 2013 - 12:38 PM

Najważniejsze,że problem juz rozwiązany,ja zawsze w takiej sytuacji zalecam ponowne wgranie sterowników i aktualizację portów USB,to często pomaga.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników