Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Wymiana walut w internecie.

• Please log in to reply
23 replies to this topic

#1 henryk5pio

henryk5pio

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 08 styczeń 2013 - 19:27

Cześć Wszystkim. 

Zastanawiam się ostatnio, gdzie by tanio i szybko wymienić waluty w internecie. Przeglądając google znalazłem różne stronki z kantorami on-line. Jednak zaciekawił Mnie Walutomat, który pozwala na wymianę walut pomiędzy osobami prywatnymi. Jak sądzicie, opłaca się?

#2 sandboxie

sandboxie

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 03 luty 2013 - 21:57

Czy to tylko sprawdza kursy i wirtualnie nam przelicza pieniądze czy faktycznie obraca prawdziwymi pieniędzmi? Legalne to jest w ogóle?

#3 Gośćhajter123_*

Gośćhajter123_*
  • Goście

Napisany 20 kwiecień 2013 - 17:23

Banki uruchamiają swoje e-kantory więc niedługo będzie można bez problemów realizować takie wymiany w sieci.

#4 Gośćnanczyk_*

Gośćnanczyk_*
  • Goście

Napisany 20 kwiecień 2013 - 19:59

Obecnie masz kantory online przecież.

#5 mateock

mateock

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 13 maj 2013 - 10:48

Cześć Wszystkim. 

Zastanawiam się ostatnio, gdzie by tanio i szybko wymienić waluty w internecie. Przeglądając google znalazłem różne stronki z kantorami on-line. Jednak zaciekawił Mnie Walutomat, który pozwala na wymianę walut pomiędzy osobami prywatnymi. Jak sądzicie, opłaca się ten Walutomat?

Witam!

Ja korzystam z walutomatu i sobie chwalę... Kantory w bankach już są - chociażby w aliorze - ale co z tego jak jest to i tak mniej korzystne... Kantory online tak naprawdę biorą małą prowizję i to od użytkowników zależy jaki kurs wymiany się osiągnie...

#6 jecky

jecky

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 14 maj 2013 - 17:11

Możliwość e-kantorów w bankach dopiero wkrótce. Ale na chwilę obecną jaki polecacie internetowy kantor? Również jestem zainwestowany inwestycją, a wymiany w kantorach internetowych są raczej wygodniejsze i sprawniejsze.

#7 XPX_pl

XPX_pl

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 137 Postów:

Napisany 12 czerwiec 2013 - 12:09

Internetowe kantory to stosunkowo nowy wynalazek na rynku,ja osobiście jeszcze nie korzystałem z usług żadnego z nich więc ciezko mi powiedzieć. Mimo wszystko bałbym się chyba zaryzykować aby wymeinaić walutę przez internet,no chyba że za pośrednictwem strony bankowej,to co innego. 

#8 jecky123

jecky123

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 10 lipiec 2013 - 13:40

W internetowych kantorach mamy przecież zabezpieczenia podobne jak w bankach internetowych więc nie ma co się bać. Wiadomo że jak ktoś wymienia większą ilość gotówki czy w banku czy w kantorze internetowych będzie bał się zawsze :P

#9 maćko117

maćko117

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 10 lipiec 2013 - 13:42

No nie wiem czy takie kantory internetowe dysponują takimi samymi zabezpieczeniami co banki, fakt faktem jakieś zabezpieczenia mają ale chociażby na to, że banki obracają większą gotówką z pewnością chronią swój serwis większymi zabezpieczeniami. Ja sam bałbym się korzystać z takich e-kantorów jeśli miałbym do wymiany większą ilość gotówki. Wolę mój sprawdzony bank i tam wymieniać pieniądze  :)

#10 milo123

milo123

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 01 sierpień 2013 - 12:35

Ja również wolę robić takie rzeczy w banku, czuję się chyba bardziej bezpieczny wtedy :)

#11 Omna_pl

Omna_pl

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 32 Postów:

Napisany 08 sierpień 2013 - 10:19

Tak szczerze mówiąc to nigdy nie korzystałem z usług kantorów internetowych,więc ciężko mi cokolwiek powiedziec na ich temat,a przecież w głównej mierze powinno chodzić tutaj o bezpieczeństwo naszych pieniędzy .

#12 Adam1980

Adam1980

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 09 grudzień 2013 - 06:58

Ja korzystałem z kantorów internetowych i jestem bardzo zadowolny.

Dodaj jeszcze, że korzystając z wymiany walut w internecie można dużo zaoszczędzić.

Nie polecam korzystania z kart kredytowych podczas podróży zagranicznych. Banki pobierają bardzo duże prowizje lub niekorzystne przeliczniki. Wymieniając walutę w internecie wychodzi dużo taniej.

#13 eryk32

eryk32

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 104 Postów:

Napisany 02 wrzesień 2014 - 08:33

Jak jest taniej - to po co przepłacać :) ?

joł

#14 Memlonek

Memlonek

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 174 Postów:

Napisany 12 wrzesień 2014 - 10:55

Jest taniej i to sporo, generalnie dużo zależy od samego kantoru internetowego - ale oszczędności w stosunku do tych tradycyjnych wahają się na poszczególnych walutach od kilku do kilkunastu procent. Fajne jest to, że można wymieniać bez wychdzenia z domu - jest po prostu bezpieczniej.

#15 pietroslaw

pietroslaw

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 Postów:

Napisany 02 październik 2014 - 10:57

Szkoda że w kantorach internetowych mozna wymieniać tysiące walut a w prawie żadnej nie można wybrać w oddziale:( oprócz dolarów funtów i euro.

#16 MajkaCafe

MajkaCafe

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 15 Postów:

Napisany 07 październik 2014 - 07:34

ja  pekao posiadam opcję wymiany z wersterunion podaje tylko kod i samo w 2 minuty mi transferuje na konto w banku w dość nawet dobrym przelicznikiem.

#17 rayban

rayban

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 8 Postów:

Napisany 07 październik 2014 - 11:25

Oeirntuje się ktoś jak szybko działa taki kantor walutowy?

#18 mycha007

mycha007

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 30 Postów:

Napisany 27 marzec 2015 - 15:48

Alior Bank ma swój kantor internetowy - to bezpieczny sposób na wymianę walut, a i nie musisz jeździć do kantorów aby wymienić złotówki na jakąś walutę i na odwrót. Wszystko odbywa się szybko i sprawnie. Można na tym zarabiać.

#19 Fook

Fook

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 77 Postów:

Napisany 07 kwiecień 2015 - 11:25

Ja wymieniam na liderwalut.pl i zawsze mają najlepsze kursy. W banku w ogóle nie opłaca się wymieniać :/ Cała transakcja trwa moment i w ten sam dzień, po kilkunastu minutach ma sie już walutę na koncie :)

#20 zzygmunt85

zzygmunt85

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 26 Postów:

Napisany 09 kwiecień 2015 - 12:13

wymiana walut w internecie jest zdecydowanie tańsza i szybsza, niż w stacjonarnych placówkach, także nie ma nawet na czym się zastanawiać - trzeba jednak uważać na oszustów i wybierać jedynie sprawdzone firmy.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników