Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Nie można nawiązać połączenia z routerem

• Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 bolq123

bolq123

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 158 Postów:

Napisany 20 August 2012 - 21:03 PM

Witam,

Problem polega na tym, że wogóle nie idzie w żaden sposób połączyć się z tym routerem... Próba połączenia przez Wifi wygląda tak, że coś męczy się, próbuje aż w końcu wyskakuje komunikat, że się nie powiodło. Zatem spróbowałem połączyć się chociaż kablem - tu się pojawia problem, że niby coś wykrywa wykrywa, ale w efekcie końcowym nie dostaje IP wewnętrznego. W win7 w ustawieniach wyświetla się wtedy czasami, że brak dostępu do sieci a drugim razem, że brak dostępu do Internetu.

Próbowałem resetować router magicznym guzikiem za pomocą szpilki (i tutaj też jest czasami problem bo nie odbywa się to tak jak jest opisane w instrukcji tylko trzeba mieć do tego "szczęście"). Dzięki temu udało mi się raz czy dwa wejść na router i od nowa wgrać firmware, ale niczym to nie skutkowało.

Próbowałem pod Ubuntu też podpinać się kablem - efekt taki sam.

Czy jest jeszcze szansa go odratować czy coś mu się już pokaszaniło w hardware ?

Jeśli zły dział - przepraszam.

#2 adam1

adam1

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 25 Postów:

Napisany 20 August 2012 - 21:28 PM

cześć,

ale nie mozesz się połaczyc z panelem administracyjnym przez przeglądarkę? czy nie możesz się połączyc do utowrzonego juz LAN ? jak nie możesz się dostac do panelu administracyjnego (tam jest chyba http://192.168.0.1 i admin/password do logowania z tego co widzę w manualu) to wywal i kup nowy, to nie sprzęt produkcyjny gdzie można zmieniać moduły ethernet, WAN, czy nawet kosci RAM. żeby połączyć się przez wirelles musisz miec najpierw skonfigurowany WLAN

#3 bolq123

bolq123

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 158 Postów:

Napisany 21 August 2012 - 16:12 PM

Sytuacja wygląda tak, że podpinam pod zasilanie router i podłączam kabel ethernetowy do jednego z portów. Widzę, że system stara się coś tam skonfigurować
Dodaj obrazek
ale w gruncie rzeczy nie dostaje nawet wewnętrznego ip(nie rozpoznaje sieci wogóle)

Dodaj obrazek
i sprawdzenie ip w cmd
Dodaj obrazek

I na podstawie tego widzę, że nawet nie mam co próbować dostać się do panelu administracyjnego.

Zamieściłem ze screenami, żeby nie było wątpliwości o co mi chodzi ..

//EDIT

Tak jak pisałem w pierwszym poście reset graniczy z cudem, ale NIBY udało mi się go zrobić (niby bo już sieć jest teoretycznie identyfikowana z brakiem dostępu do internetu). No i zastanawia mnie dlaczego po resecie jest nazwa sieci, która wcześniej została ustawiona przez użytkownika?

Dodaj obrazek

No i dostaję wewnętrzne ip niby, ale jak chcę pingować router to niestety jest już lipa.

Kompletnie straciłem pomysły już...

#4 adam1

adam1

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 25 Postów:

Napisany 21 August 2012 - 17:46 PM

To co dostajesz to link local address 169.254.x.x dlatego że komp jest ustawiony w trybie autokonfiguracji i próbuje zassać adres z DHCP ale DHCP nie działa (może tez nie działać port, czy też być uszkodzony kabel i też taki nam przypisze wtedy) i komputer musi sobie przypisac jakiś adres, żeby mógł dostawac adresy z przedziału 192.168.0.0 czy jakie tam producent zaimplementował do sprzętu trzeba skonfigurowac router, WAN, LAN, przedział adresów jaki będzie działał w sieci wewnętrznej i uruchomic DHCP żeby rozsyłało po sieci te adresy...a weź spróbuj otworzyć przeglądarkę i wpisać adres do panelu administracyjnego podany w manualu ;) ... a potem jakbyś się dostał to spróbuj przy pomocy manuala skonfigurować router

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników