Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Gdzie dobre miejsce na bloga?

• Please log in to reply
16 replies to this topic

#1 honnessy

honnessy

Ciekawy świerzak

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 113 Postów:

Napisany 24 July 2012 - 11:22 AM

Witam, jestem zainteresowany założeniem bloga, ale dotąd nigdy tego nie robiłem, więc nie mam w tym temacie doświadczenia, a nie chciałbym marnować czasu na jakieś ewentualne przenosiny z konieczności, czy tkwienie gdzieś tylko dlatego, że już się tam zarejestowałem i nie mam czasu na zmiany. Próbowałem przeglądać coć w tym obszarze. Na razie obejrzałem googlowego bloggera /bolgspot/, www.blogbox.com.pl - to chyba jest GazetyW. i www.blog.pl - onetu. Jednak z tego co widzę dość dużo tam reklam, w niektórych miejscach panuje nieco tłoku informacyjnego, Generalnie mam prośbę, aby ktoś mający w tej materii jakieś doświadczenie, i szerszy pogląd niż moje szybkie i pobieżne przejrzenie kilku portali poradził mi coś w tym względzie.
Z góry serdeczne dzięki.

ciekawy i poszukujący, prawie nowicjusz Xeon 5450, ASUS P5KC, RAM 6GB, HDD1:1TB, HDD2:250GB, NVIDIA GeForce 4300GT, DVD:LG H44N, 20,1"Samsung SyncMaster 204B-pivot, HP LJ1020, HP SJ G3010, Win.7Ult 64PL, MS Office 2007pro Hybride PL

#2 it-spleen

it-spleen

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 780 Postów:

Napisany 25 July 2012 - 11:31 AM

Hmm skoro chcesz coś indywidualnego, to polecam zakup domeny (typu .pl) i serwera - łączna kwota roczna ok 150zł oraz zainstalowanie WordPressa wraz z szablonem (gotowym=darmowym i czy indywidualnym=płatnym). Wtedy nie ma reklam, obsługa jest stosunkowo prosta, jest mnóstwo wtyczek (opcji dodatkowych) itd.

#3 honnessy

honnessy

Ciekawy świerzak

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 113 Postów:

Napisany 26 July 2012 - 10:32 AM

Dzięki it-spleen za podpowiedź.
Z indywidualnością, to ja nie chce przesadzać, bo na samodzielnym tworzeniu czegoś w nieznanych mi aplikacjach nie bardzo mam czas i brakuje mi umiejętności. Chciałbym coś max. prostego w obsłudze, żeby nie tracić czasu na informatykę, a zająć się po prostu pisaniem. Jeśli chodzi o kasę, to też wolałbym w to nie wkładać. Ale dobrze wiedzieć, że są takie możliwości, o których piszesz. Kwestia domeny, też jest dla mnie istotna, żeby była jakaś "blogowa", i żebym nie tracił czasu na jej szukanie i cały dalszy ceregiel /rejestracja, opłaty, odnawianie, .../. Jeszcze poszukam. Jak coś sensownego znajdę, to napiszę.

ciekawy i poszukujący, prawie nowicjusz Xeon 5450, ASUS P5KC, RAM 6GB, HDD1:1TB, HDD2:250GB, NVIDIA GeForce 4300GT, DVD:LG H44N, 20,1"Samsung SyncMaster 204B-pivot, HP LJ1020, HP SJ G3010, Win.7Ult 64PL, MS Office 2007pro Hybride PL

#4 it-spleen

it-spleen

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 780 Postów:

Napisany 26 July 2012 - 11:38 AM

Skoro nie chcesz płacić, to chcąc nie chcąć musisz skorzystać z któryś z platform o których wspomniałaś w pierwszym poście. Napisz co wybrałaś. Miłegoo:)

#5 Karmazynowy99

Karmazynowy99

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 34 Postów:

Napisany 07 November 2012 - 21:31 PM

Moi wszyscy zajomi zakłądają bloga na blogspocie i nie narzekają..
Polecam serdecznie!

#6 KonStruct

KonStruct

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 312 Postów:

Napisany 26 November 2012 - 20:16 PM

@ UP
A jakieś przykłady tych stron możesz podać? ;)

Jak by to było gdyby mnie nie było? ;)

#7 it-spleen

it-spleen

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 780 Postów:

Napisany 27 November 2012 - 12:01 PM

Blogspot z tych darmowych i 'gotowych' jest ok. Ja jednak jestem zwolennikiem WP i indywidualnie przygotowanego szablonu. Potem, jak się wybijesz, będziesz musiał wszystko zmieniać. A ja będę miał już gotowe:)

#8 different

different

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 56 Postów:

Napisany 02 December 2012 - 15:31 PM

Chyba najbardziej popularny jest googlowy blogspot lub hosting wordpresssa. Na googlowym blogerze mam dwa blogi

Dobrze można sobie kupić domenę i hosting mały (60zł w pierwszym roku) i postawić tam CMSa (wordpress)

#9 it-spleen

it-spleen

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 780 Postów:

Napisany 03 December 2012 - 12:24 PM

different - rozumiem, że linki były niezbędne?:)

#10 different

different

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 56 Postów:

Napisany 04 December 2012 - 13:55 PM

different - rozumiem, że linki były niezbędne?:)/>

Oj tam oj tam :P

#11 nebesihy

nebesihy

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 45 Postów:

Napisany 07 March 2013 - 10:53 AM

Ja w swoim życiu przeszłam przez wiele miejsc do blogowania :P Przez kilka lat prowadziłam blog na onecie, ale zaczęło mi przeszkadzać to, że tak często coś tam sie psuło - kilka razy byłam bliska zawału, gdy wyświetlił mi się komunikat "Przykro nam, blog o podanym adresie nie istnieje", a to był po prostu jakiś tam błąd i za pół dnia już blog istniał ;-) Przeniosłam się na blog.pl bo wtedy nie wiedziałam, że też jest onetowski, ale tam przynajmniej miałam możliwość założenia hasła (blog był takim wirtualnym pamiętnikiem z wymianą poglądów, jak uzbierałam sporą ilość czytelników i zobaczyłam z kim najlepiej mi się dyskutuje, to wybranym osobom dałam dostęp do mojego nowego miejsca w sieci). Jednak w zeszłym roku blog.pl wymyślił sobie przeniesienie wszystkiego na wordpress i odhasłowanie blogów, uciekłam więc na blogspot, gdzie w międzyczasie założyłam blog hobbystyczny. Teraz oba moje blogi mam na blogspocie, na nic nie narzekam, dobrze mi się korzysta z funkcji bloggera, nie odnotowałam żadnych większych problemów technicznych i awarii, a ruch na blogach jest spory :) No i znów się rozpisałam.

#12 Neobuxer

Neobuxer

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 52 Postów:

Napisany 12 April 2013 - 00:28 AM

Najlepsze blogi ma blogger.com, używam od pewnego czasu i jestem bardzo ale to bardzo zadowolony.
Wszyscy moi znajomi mają tam swoje konta :)
Jeśli chcesz zobaczyć jak to wygląda zapraszam na mój blog - link w podpisie.

#13 kubotaa

kubotaa

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 9 Postów:

Napisany 11 February 2015 - 12:04 PM

W sumie jeśli chodzi o te bezpłatne platformy, to wszystkie są naszpikowane reklamami, ale w sumie ten googlowy przynajmniej się łączy ze skrzynką pocztową, nie trzeba się milion razy logować itp.

#14 kompołak

kompołak

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 36 Postów:

Napisany 16 February 2015 - 15:05 PM

Wordpress zdecydowanie najlepiej się broni, jeżeli chodzi o platformy blogowe. Masa opcji, wtyczek. Najbardziej profesjonalna platforma.

#15 michal76

michal76

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 16 June 2015 - 14:47 PM

Jak blogi to tylko na ONECie :)

#16 Agus1986

Agus1986

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 18 July 2015 - 15:12 PM

A ja polecam własny hosting i instalację wordpressa. Darmowe blogi mają dużo minusów.

#17 Fook

Fook

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 77 Postów:

Napisany 27 July 2015 - 13:12 PM

Jak myslisz powaznie o blogowaniu to raczej wlasna strona. wtedy sam dobierasz reklamy, mozesz skorzystac z programów PP, na przykład nova cash jest dobry. Wtedy zarabiasz na tym kasę, a nie dajesz na sobie zarobić :)

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników