Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

ciągi liczbowe w c++ builder

• Please log in to reply
No replies to this topic

#1 smokusso90

smokusso90

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 14 czerwiec 2012 - 18:35

Witam. Chciałbym was prosić o pomoc w napisaniu programu w c++ builder ,gdyż nie wiem za bardzo jak je zrobić. Studiuję kierunek ekonomiczny, a w planach niestety mamy taki przedmiot, na dobór złego nigdy nie miałem wcześniej styczności z językami programowania;/ Pytałem o pomoc znajomych,ale oni też rozkładają ręce. Same przyciski i wygląd formularza umiem zrobić,ale reszta rzeczy jest dla mnie czarną magią;/

Oto zadanie:

Zaprojektuj i oprogramuj aplikację,która przetwarza ciąg danych liczbowych zawarty w polu memo formularza aplikacji w sposób opisany poniżej.
1:program wczytuje z przygotowanego wcześniej pliku tekstowego(należy go utworzyć) ciąg danych do obiektu klasy TMemo
2: jeśli dane zostaną wczytane, to przetwarzanie ciągu wejściowego jest następujące:
- dane pobierane z kolejnych wierszy obiektu Memo po konwersji są wprowadzane do tablicy całkowitej X,której rozmiar jest równy 20
- dla tablicy całkowitej obliczana jest wartość minimalna z elementów skrajnych (pierwszego i ostatniego)
- tworzony jest nowy ciąg składający się z elementów ciągu wejściowego większych od wyznaczonej wartości
-do formularza należy wprowadzić wyniki programu: wyznaczoną wartość pola edycyjnego, nowy ciąg do nowego obiektu klasy TMemo
3: po utworzeniu wyniku(nowego ciągu) zawartość nowego obiektu Memo jest zapisywana do pliku tekstowego
4. doprecyzować wygląd formularza i objaśnienia do komponentów

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników