Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Zapotrzebowanie firm na usługi IT.

• Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 dizel1988

dizel1988

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 29 kwiecień 2012 - 13:00

Witam Serdecznie.
Bardzo proszę o poważne potraktowanie problemu. Chciałem się Was zapytać, może to będzie taka mała forma ankiety, na jakie usługi z branży IT jest zapotrzebowanie przez firmy? W maju ruszamy z kolegą z firmą świadczącą usługi IT właśnie dla firm i przygotowujemy właśnie ofertę. Obaj jesteśmy po studiach technicznych inżynierskich na kierunku informatyka. Na pewno będzie to ogólno pojęty helpdesk, jakieś usługi modernizacyjno konserwacyjne sprzętu, tworzenie sieci komputerowych bądź rozbudowa już istniejącej. Na co jeszcze należało by zwrócić uwagę? Na jakie usługi jeszcze może być popyt ze strony firm? Czy w ogóle firmy są takimi usługami zainteresowane? Wydaje nam się że dla firmy jest lepiej i taniej wynająć zewnętrzną firmę dostarczającą im usługi informatyczne niżeli zatrudniać informatyka. Oczywiście są firmy gdzie informatyk musi być ale są takie gdzie takiej konieczności nie ma i jest ich sporo i do nich właśnie chcieli byśmy skierować naszą ofertę którą jednak należało by jeszcze rozszerzyć zatem bardzo byśmy prosili o wskazówki nad jakimi usługami jeszcze warto było by się zastanowić. Dziękuję i Pozdrawiam.

#2 joanna888m

joanna888m

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 07 maj 2012 - 17:27

Zapraszam na stronę firmy OSI Polska, znajdują się tu liczne oferty pracy dla specjalistów z branży IT.
Mam nadzieję, że choć w małym stopniu pomogłam.
Pozdrawiam.

#3 dracon

dracon

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 37 Postów:

Napisany 08 maj 2012 - 13:12

Myślę, że na tworzenie i rozbudowę sieci w mniejszych, bądź średnich przedsiębiorstwach znajdziecie zapotrzebowanie. Być może jeszcze coś takiego jak odzyskiwanie danych z uszkodzonych mechanicznie nośników pamięci np. z pękniętego pendrive itp.

#4 Horacz

Horacz

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 48 Postów:

Napisany 10 maj 2012 - 14:44

Moim zdaniem tworzenie stron www, jest jeszcze wiele do zrobienia :)

#5 Grzegorzet

Grzegorzet

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 Postów:

Napisany 17 maj 2012 - 15:42

Na podstawie swojej pracy w 3Services Factory widzę, że zainteresowanie usługami IT jest - w końcu obecnie niemal każda firma w mniejszym lub większym stopniu przechodzi informatyzację. I też uważam, że często bardziej opłaca się korzystać z usług profesjonalnej firmy niż zatrudniać informatyka, czy nawet tworzyć swój własny dział IT. U nas największym powodzeniem cieszą się usługi związane z bezpieczeństwem, kolokacja na przykład. Z tym, że nasze centrum było bardzo dużą inwestycją... Skoro startujecie, to popieram poprzednika, że tworzenie stron może się okazać dobra ofertą. Niedawno znajomi rozkręcali swoją firmę informatyczną i z tego,co wiem, to oprócz tego postawili też na serwis komputerowy i sprzedaż sprzętu.

#6 ponczekstronczek

ponczekstronczek

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 Postów:

Napisany 17 październik 2012 - 20:16

moim zdaniem na pewno takie firmy są potrzebne, ale też jest spora konkurencja, więc warto być na bieżąco, jeśli chodzi o nowości techniczne, warto korzystać z wszelkiego rodzaju pomocy. Myślę, że w waszym przypadku pomocny byłby Małopolski Park Technologii Informacyjnej. Wiecie taki inkubator przedsiębiorczości.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników