Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

problem z MENU linux mint

• Please log in to reply
No replies to this topic

#1 robert80

robert80

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 01 kwiecień 2012 - 15:06

Witam. Na Windowsie xp jechałem 10 lat. Od kilku dni postanowiłem zrobić zmianę i przenioslem się na Linux Mint. Wszystko mi w nim pasuje, jest ok, smiga i w ogóle.
Napotkałem jednak pewne problemy:

poprzez "alacarte" usunałem z menu GRY i teraz nie wiem jak to przywrócić, ew. jak wprowadzić w menu opcję Games?
drugi problem to instalowanie programów - ale nie z menedżera ale ściągnietych z neta, np.jakas aktualizacja, mam na pulpicie i co? rozpakowac ? ale jak to zainstalowac ?

proszę o w miarę laikoniczne wytłumaczenia bo jestem zielony jak Mint w tych sprawach, dopiero co zaczynam przygode.
Z góry dziękuję

nie instaluje wynalazków, ściągnąłem poprzez menedżera coś, a tam wyskakuje że jest dostępna aktualizacja, która zapisuje sie na pulpicie i nie wiem jak ja zainstalować. na szczeście wsześniej np. pobrałem z neta google chrome z która nie ma problemu, bo jak wziąłem chromium z menadżera to wyskakiwał bład z java której nie mogłem zainstalowac bo nie wiedziałem jak.

system
Release 10 Julia
Kernel Linux 2.6.35.22-generic
GNOME 2.32.0

co do samego menu to już przeboleje to, ale jak moge dac w menu skrót do katalogu gier? bo próbuje zrobić nowy ale daje bezpośrednio do danej gry a nie do katalogu?

czy można system cofnąć o kilka godzin jak to było w windowskie?

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników