Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

fuzja w firmie a kobieta ciężarna

• Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 88adi88

88adi88

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 19 marzec 2012 - 23:28

Witam. Moja żona pracuję w firmie Tradis którą przejął ostatnio w 100% Eurocash. Nikt niechce oznajmić co dalej będzie ale są pogłoski że cały biznes przeniesiony zostanie do nowopowstałego magazynu Eurocash. Nie wiadomo także co dalej z pracownikami Tradisa (ostatnio zwolnili 3 osoby i szukają pretekstów dla innych). Mam obawy ponieważ moja żona jest w ciąży i znalazłem info że: "pracodawca może w drodze wypowiedzenia rozwiązać umowę o pracę z ciężarną pracownicą lub przebywającą na urlopie macierzyńskim, ale tylko w razie ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy", i właśnie nie wiem czy ta fuzja Tradis-Eurocash może być traktowana jako likwidacji pracodawcy???

#2 Walczykk

Walczykk

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 19 Postów:

Napisany 21 marzec 2012 - 16:30

może być potraktowana jako likwidacja pracodawcy, i bardzo możliwe że twoja żona niestety otrzyma wypowiedzenie.

#3 kompek256

kompek256

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 7 Postów:

Napisany 19 czerwiec 2012 - 14:18

e tam póki firma nie ogłasza upadłości kobiety z w ciąży nie można zwolnić.

#4 Prze_mek

Prze_mek

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 11 Postów:

Napisany 06 kwiecień 2013 - 08:55

W sumie to zależy z której strony do tego się podejdzie. Ja życze, żeby nie straciła pracy, bo wiadamo, że w dzisiejszych czasach lekko nie jest. Ale jeżeli potraktuja to jako likwidacje pracodawcy, to może się tak stać. Jednak tak jak powiedział kolega wyżej póki nie ogłaszają nic, to się nie ma co martwić.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników