Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
* * * * * 1 Głosów

Instalacja Ubuntu, gdy mam juz Windows 7

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 przemo5020

przemo5020

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 23 Postów:

Napisany 01 styczeń 2012 - 22:29

Witam. Szukam i szukam na forach i serwisach ale nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie.

Chciałbym zaznaczyć, że próbowałem już WUBI ale niestety program w pewnym momencie się wyłącza (wiele wersji testowałem)

Chcę zainstalować Ubuntu ale posiadam już Windows 7 i nie chcę utrafić danych. Umiem to zrobić ale z utratą danych (format całego dysku przy instalacji Ubuntu).

Ubuntu mam już na bootowalnym pendrive i stratuje bez problemu instalacja i dochodzę do miejsca, gdzie muszę wybrać jak podzielić partycję. Utworzyłem sobie wcześniej czystą partycję na Windowsie (6,67GB, FAT32) ale Linux wyświetla jakieś dziwne partycje i tej nie widzę. Wiem, że musi sobie utworzyć swoje (ext) ale chcę by zrobił to bez usunięcia moich danych.

Mógłby mi ktoś napisać jak zainstalować Ubuntu Linux na partycji bez utraty danych z Windowsa?
Kiedyś niestety popełniłem błąd i usunęło mi wszystkie dane nie chcę powtórzyć tego jeszcze raz.

Dodaj obrazek
Dodaj obrazek

#2 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 40386 Postów:

Napisany 02 styczeń 2012 - 05:59

więcej:

http://www.youtube.c...l1000l0.1.3l4l0

[color=#0000ff;]Linkman M-24[/color]

#3 intervojager

intervojager

nonkonformista

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2185 Postów:

Napisany 02 styczeń 2012 - 07:48

Instalujesz tak samo jak przy XP. Ale będzie prawdopodobnie cyrk z GRUB-em. http://intervojager....y-to-nie-jeden/

#4 przemo5020

przemo5020

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 23 Postów:

Napisany 02 styczeń 2012 - 18:06

Partycje utworzyłem wczoraj w Start->Panel Sterowania->Zarządzanie komputerem->Zarządanie dyskami "zmniejsz wolumin" (partycji D)
Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

GParted wyswietla blednie wyielkosci partycji w stosunku do tych z Windowsa
Powinno byc:
SYSTEM RESERVED: 100MB
PARTYCJA RECOVERY 13GB

Dysk C (label:Acer) 159,69GB NTFS
Dysk D 286,27GB NTFS
Dysk X (Label: Ubuntu) 6,69GB FAT32

//Jak utworzyłem partycję X (Ubuntu) to zmieniło mi typ z "dysku logicznego" (kolor: niebieski) na "wolumin prosty" (kolor: oliwkowy) w partycji X jak i pozostałych (prócz partycji recovery)

#5 intervojager

intervojager

nonkonformista

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2185 Postów:

Napisany 02 styczeń 2012 - 21:39

No to teraz będziesz miał ubaw z Ubuntu software center. Jak szybko nie znajdę rozwiązania tego problemu-wracam do wersji 10.10 bo nie mam czasu na zabawę z kompilacją pakietów oprogramowania. Tam przynajmniej aktualizacje tylko nie działają.....

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników