Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Restart komputera przed ładowanie win xp

• Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 radek64

radek64

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 19 November 2011 - 11:54 AM

Witam mam problem otóż zmieniłem płyte główną wraz z procesorem(płyta z 2 ręki) Podłączyłem wszystko pamięci, dysk, napędy, zasilacz... I komputer resetuje mi się przed "ekranem" ładującym win xp. Do tego momentu dochodzi normalnie co prawda przy 1 włączeniu wyskoczył mi CMOS cheksum error default loaded. Powiem jeszcze że wszystkie moje podzespoły były sprawne i dalej są ;)
Specyfikacja kompa:
- płyta gigabyte GA-8IPE-1000-G
- procek intel celeron D 2.93ghz
- pamięć 2x 512 mb DDR
- grafika ati radeon 9550 256mb
- dysk seagate 80gb
- zasilacz Feel 2 350W
- win xp sp 2
Czy jest możliwość że padł BIOS? i przez to komputer nie odpala tak jakbym tego pragnął? Zasilacz raczej powinien dać rade mam jeszcze 2 Mercury 400w ale raczej nie jest lepszy :)

#2 wtomczak

wtomczak

Nie wyrzucaj komputera przez okno!

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1312 Postów:

Napisany 19 November 2011 - 14:34 PM

Oba zasilacze się nie nadają. Jeśli pokazał ci się niebieski ekran to podaj numer błędu. Instalowałeś windowsa po wymianie na nowe podzespoły? Jeśli nie to zainstaluj ponownie. Jeśli będą problemy z uruchomieniem to trzeba będzie uaktualnić BIOS.
mobo: MSI K9-NEO nForce550 grafika: GF GTX 460 768MB 192bit MSI Cyclone sound: X-Fi Xtreme Gamer + GigaWorks G500 5.1 THX ram: 2x512MB i 2x1GB Kingstone DDR2 667MHz CL5 hdd: 2x250GB i 1TB oraz 40GB Maxtor w kieszeni zew. zasilacz: Thermaltake Toughpower TPX 575M

#3 radek64

radek64

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 20 November 2011 - 12:50 PM

Nie instalowałem nowego win po wymianie co więcej na starej płycie głównej którą mam dalej śmiga jak zawsze :) Niebieskiego ekranu nie pokazało nigdy. Problem z tym uaktualnieniem że nie potrafię tego zrobić :D Gdzieś coś czytałem że trzeba dyskietką to zrobić ale co dokładnie to nie wiem :P i skąd pobrać odpowiednia wersje tego biosu :) Nie znam się na nich :P

No tak chciałem sflashować biosa już się przygotowałem to tego i włożyłem stary dysk twardy bo nie chciało mi się zmieniać i o dziwo komp ruszył O_o a nie dotykałem jeszcze biosu! Później bawilem się dyskami i okazało się że przy tym 80gb (stary ma 40) pojawia się na sekunde niebieski ekran taki nawet nie na poł ekranu niestety nie jestem w stanie go przeczytać. I komp nie rusza z tego ale jak podłącze 2 dyski i ten 40gb na master to rusza bez problemu i mam dostęp do danych z tego 80gb. Jakieś pomysły jak to naprawić ? Wiem że teraz odbiegam od działu troche...Ale nie chce odrazu nowego tematu zakładać a to dalej tyczy się tej płyty głównej bo może coś z nia nie tak :P

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników