Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
- - - - -

Omijanie prowizji Allegro

• Zamknięty temat Ten temat jest zamknięty
11 replies to this topic

#1 GośćWojtas_*

GośćWojtas_*
  • Goście

Napisany 08 listopad 2011 - 15:25

Witam,
chcę się dowiedzieć czy:
ominie mnie płatność prowizji allegro, gdy zakończę aukcję wieloprzedmiotową na ubrania gdzie np 1/2 jest sprzedana.
Jeśli nie to czy jest jakiś sposób na usunięcie aukcji czy coś żeby tą opłatę ominąć. Ponieważ są troszkę wysokie.
Pozdrawiam

#2 GośćMarek_*

GośćMarek_*
  • Goście

Napisany 15 listopad 2011 - 10:09

Istnieje taka możliwość, wystarczy że usuniesz aukcję przed czasem z powodu kradzieży przedmiotu.

#3 it-spleen

it-spleen

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 780 Postów:

Napisany 15 listopad 2011 - 11:29

Nie radzę nie czystych zagrań. Pracownicy allegro.pl są na to uczuleni i szybko można dostawać bana na konto.

#4 Gośćala_*

Gośćala_*
  • Goście

Napisany 23 styczeń 2012 - 19:52

ale aby zwrócili prowizję Twój kontrahent musi sie na to zgodzić - wiec nie koniecznie musi sie to udać...

#5 it-spleen

it-spleen

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 780 Postów:

Napisany 24 styczeń 2012 - 13:14

I nie dostajesz wtedy żadnych komentarzy:)

#6 kreatywna

kreatywna

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 22 marzec 2012 - 10:14

Chyba najlepszym pomysłem jak ominąć prowizję Allegro (a przynajmniej większą jej część) jest założenie własnego sklepu internetowego. Część towaru wystawia się na Allegro, drugą część klient może nabyć w sklepie internetowym, gdzie prowizji od sprzedaży już nie zapłaci.
Sama mam zamiar tak robić, Allegro ma zbyt wysokie ceny opłat.

#7 it-spleen

it-spleen

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 780 Postów:

Napisany 22 marzec 2012 - 11:33

Rozbudowują się to i podnoszą prowizję. Jak zaczynałem to, żeby mieć rachunek na 20zł, człowiek musiał wystawiać i sprzedawać ostro przez 2-3 miesiące. Teraz wystarczy jeden większy produkt. Pomysł ze sklepem jest trafiony, na pewno.

#8 PiotrCVS

PiotrCVS

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 26 Postów:

Napisany 29 wrzesień 2012 - 06:54

Allegro jest dobre jako jedno ze źródeł klientów, ale napewno nie jako główne źródło. Warto mieć swój sklep i tam sprzedawać swoje produkty, a część z nich także wystawiać na Allegro. Z czasem zdobędziemy klientów, którym możemy powiedzieć o swoim sklepie i np. wysłać kupon rabatowy na pierwsze zamówienie. Dzięki temu klienci z Allegro zarejestrują się w Twoim sklepie i zamiast na Allegro, będą robić zakupy przez niego. Jedynymi prowizjami w tym przypadku może być obsługa płatności internetowych (jeśli chcesz zautomatyzować proces zamówienia). Będą to i tak mniejsze kwoty, niż życzy sobie Allegro.

#9 it-spleen

it-spleen

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 780 Postów:

Napisany 29 wrzesień 2012 - 09:44

Allegro z uwagi na brak bliskiej konkurencji ostatnio szaleje z prowizjami. Więc rada Piotra, jak najbardziej słuszna - 'obrandinguj' szablon na allegro i sprzedawaj w swoim sklepie WWW.

#10 Karmazynowy99

Karmazynowy99

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 34 Postów:

Napisany 07 listopad 2012 - 19:23

Moze zmien Allegro na Tablica.pl? Tam z tego co wiem, też jest duzo ludzi, a nie ma prowizji.
Polecam serdecznie!

#11 KonStruct

KonStruct

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 312 Postów:

Napisany 12 listopad 2012 - 21:31

@ UP
Jeszcze. Nie jest wykluczone, że w końcu coś z tego będą chcieli "uzszczknąć" ;)

Jak by to było gdyby mnie nie było? ;)

#12 Gośćhajter123_*

Gośćhajter123_*
  • Goście

Napisany 20 kwiecień 2013 - 16:51

Nie da się tego ominąć. Ciągle podnoszą opłaty bo wiedzą że mają monopol i wszyscy i tak się dostosują :)

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników