Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

za darmo strona internetowa dla amatora,

• Please log in to reply
24 replies to this topic

#1 majorcom

majorcom

tam i tu, uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 576 Postów:

Napisany 01 listopad 2011 - 23:35

Witam, praktycznie nie znam się na tworzeniu stron internetowych dlatego was się pytam jaką polecacie chyba tu chodzi o domeny bezpłatne na jakich założyć stronę internetowo za darmo, żeby nie były zbyt skomplikowane, np gotowe szablony najlepiej, chcę tam umieszczać informacje o firmie mojej, np jakieś pliki dokumenty do ściągnięcia, zdjęcia pokaz, i może jakieś bajery licznik strony....., słyszałem o w8w.pl czy jest coś lepszego?

#2 it-spleen

it-spleen

Rozmowny

• Moderatorzy lokalni
  • PipPipPipPipPipPip
  • 780 Postów:

Napisany 02 listopad 2011 - 13:40

hekko.net - o ile się nie mylę. A że pozwolę się zapytać - dlaczego nie chcesz sobie zaprojektować prostej strony 'na miarę' przez firmę ?

#3 majorcom

majorcom

tam i tu, uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 576 Postów:

Napisany 02 listopad 2011 - 15:42

bo to kosztuje, a ja wysokich wymagan nie mam, nie potrzebuje zaawansowanych bajerow albo zeby strona byla zajebista. tylko po to żeby ludzie mogli o czym na tej stronie dowiedziec sie, więc po co wydawać kase jak można mieć cos za darmo i legalnie.
a co do tego hekko.net to nie moge znlezsc opcji zaloz za darmo strone ww itp, są tylko na próby n jakiś czas, a mi potrzebne na pare lat może 2 lata ;) i po polsku

#4 intervojager

intervojager

nonkonformista

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2185 Postów:

Napisany 03 listopad 2011 - 07:00

Za własną domenę kartgrafe.pl płacę 122 zł na rok. Najlepszym rozwiązaniem jest w Twoim przypadku skorzystanie z usług hostingowych portalu, gdzie masz konto e-mailowe, ale w takim przypadku Twoja domena będzie zawarta w domenie dostawcy usług hostingowych. W praktyce będzie wyglądało to tak, iż Twoja strona będzie figórowac w internecie nie pod domeną np. pilka.pl. ale np. pilka.onet.pl, lub pilka.o2.pl. Mankament: właściciel domeny będzie mógł zamieszczać na twojej stronie swoje reklamy.

#5 daman

daman

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 04 listopad 2011 - 16:11

nie chcę się roztkliwiać, ale darmówkami jest więcej problemów niż korzyści, dla byle jakiej strony to nie problem, ale załóżmy że twoja strona po czasie będzie miał wartość i któregoś pięknego słonecznego dnia serwer pada i tracisz całą stronę, z reguły konto wraca, ale czy w 100%? możesz stracić wszystko co robiłeś przez kilka miesięcy

nie mam za bardzo zdania o darmówkach bo od dawna nie używam, ale kiedyś było friko.pl, yoyo.pl
a normalnych hosting możesz mieć już rocznie za te 45zł i na razie mieć adres w subdomenie

#6 majorcom

majorcom

tam i tu, uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 576 Postów:

Napisany 05 listopad 2011 - 18:23

naszczescie moja strona zadnej wartosci nie bedzie miała, znalazłem w miare dobrą domene na stworzenie za darmo strony www bez reklam i duzo funkcji, forum, ankiety, blogi, itp, jak bym miał firme i całkiem taką która by z sprzedaży sporo zarabiała na miesiac po około 5 tys złotych to bym moze wykupil tanią domenę, ale tako nie warto ;)

#7 it-spleen

it-spleen

Rozmowny

• Moderatorzy lokalni
  • PipPipPipPipPipPip
  • 780 Postów:

Napisany 06 listopad 2011 - 00:15

Skoro uważasz, że Twoja strona nie będzie miała żadnej wartości ? To po co ją robisz ? Jaki jest tego cel, jeżeli można wiedzieć ? Jedyny pomysł jaki mi przychodzi to zaliczenie przedmiotu.

#8 daman

daman

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 06 listopad 2011 - 12:14

na szczęście tego typu strony są nisko w wynikach, albo nawet Google takich stron bez wartości nie indeksuje ;)

#9 majorcom

majorcom

tam i tu, uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 576 Postów:

Napisany 06 listopad 2011 - 17:47

Skoro uważasz, że Twoja strona nie będzie miała żadnej wartości ? To po co ją robisz ? Jaki jest tego cel, jeżeli można wiedzieć ? Jedyny pomysł jaki mi przychodzi to zaliczenie przedmiotu.

zeby napisac na niej moje ofert sprzedazy i dane kontaktowe no i ewentualnie zdjecia, wiec ta strona nawet 10zł nie bedzie warta, nie znajdzie się taki łupi który ją by chciał kupić czy coś.

#10 it-spleen

it-spleen

Rozmowny

• Moderatorzy lokalni
  • PipPipPipPipPipPip
  • 780 Postów:

Napisany 06 listopad 2011 - 19:20

Skoro strona ma istnieć w Internecie trochę dłużej niż tydzień, ma przedstawiać coś indywidualnego (konkretnie TWOJĄ ofertę + zdjęcia i kontakt) to jak dla mnie jest wartościowa i to bardzo.

#11 majorcom

majorcom

tam i tu, uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 576 Postów:

Napisany 06 listopad 2011 - 21:39

Skoro strona ma istnieć w Internecie trochę dłużej niż tydzień, ma przedstawiać coś indywidualnego (konkretnie TWOJĄ ofertę + zdjęcia i kontakt) to jak dla mnie jest wartościowa i to bardzo.

chodzi wam o zabezpieczenia czy długość trwania tej strony w internecie? jak tak to i tak mnie nie przekonacie do płatnych usług, nie dam nigdy takim złodziejom kasy

#12 intervojager

intervojager

nonkonformista

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2185 Postów:

Napisany 07 listopad 2011 - 07:36

Są darmowe serwisy ogłoszeniowe, gdzie możesz wrzucić ogłoszenie ze zdjęciem i dane kontaktowe. Jest Allegro i inne serwisy akcyjne, więc nie ma sensu tworzyć takiej strony. Sens byłby tylko wtedy, gdy uda Ci się wypozycjonować ją pod poszczególnymi "keywords" do pierwszej 40-stki w wyszukiwarkach, a produkty oferowane przez Ciebie są w atrakcyjnych cenach.

#13 it-spleen

it-spleen

Rozmowny

• Moderatorzy lokalni
  • PipPipPipPipPipPip
  • 780 Postów:

Napisany 07 listopad 2011 - 10:54

Ja uważam, że myślenie długodystansowe nie jest aż takie złe i dlatego zgadzam się z daman.

Skoro strona ma być odwiedzana przez klientów (obojętnie w jaki sposób bezpośrednio, pośrednio, przez wyszukiwarkę) to klienci w jakiś sposób adres sobie zapamiętają. I po kilku miesiącach stwierdzą, aaa ten gość to miał, czekaj gdzieś mam adres jego strony, ooo jest - wpisuje, a tam - strony nie ma. Bo się okazało, że nagle dostawca darmowy sobie ją usunął, a Ty na nowo zdobywasz klientów.

I proszę Cię uwagi typu - nie dam nigdy takim złodziejom kasy- zachowaj dla siebie - bo każdy z Nas przecież to samo może powiedzieć o Tobie (sam coś chcesz sprzedawać).

#14 majorcom

majorcom

tam i tu, uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 576 Postów:

Napisany 08 listopad 2011 - 16:19

ogłoszenie przepadają po jakimś czasie i to jest meczące co jakis czas oglaszac sie, wystarczy zrobić wizytowki np na facebooka zeby moi znajomi z okolic o tym wiedzieli albo na innych serwisach gdzie mam swoje konto np nk, bo to towar raczej nie bedzie wysylany w polske tylko po okolicach czyli do polowy wojewodztwa przewaznie, a strona to nie musi byc, caly czas, chociasz nzlazłem strone gdzie klienci nie skarzą sie ze ich strona zostala usunieta wiec mnie to nie martwi, na kilka lat starczy, tylko nie wiem czy z tej strony ludzie mogą wyszukac na google np fotki czy moja oferte informacyjną, ale to juz malutki problem, jak kiedyś bede chciał płatnej strony www to się zapytam jeszcze raz, ale teraz na bank potrzebowałem bezpłatnej ;),

#15 it-spleen

it-spleen

Rozmowny

• Moderatorzy lokalni
  • PipPipPipPipPipPip
  • 780 Postów:

Napisany 08 listopad 2011 - 17:30

Ok, to jest Twoja decyzja. Ja tylko wypowiedziałem swoje zdanie.

Życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie.

#16 rokitka

rokitka

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 25 sierpień 2015 - 16:00

zerknij tutaj na blog tej firmy. mają fajny post odnosnie hostingu - http://www.projektow...www.wroclaw.pl/

#17 Memlonek

Memlonek

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 174 Postów:

Napisany 09 październik 2015 - 06:10

Myślę,ze nawet początkujący nie miałby problemów ze stworzeniem strony na wordpressie. Zobacz sobie, w sieci są różne kursy, które powinny Cię nakierować:

http://strefakursow...._wordpress.html

Kurs taki zawiera podstawowe informacje o tym jak stworzyć taką stronę. Strona jest kompatybilna z urządzeniami mobilnymi. Oraz masz ja za darmo. 

#18 torkman

torkman

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 7 Postów:

Napisany 21 październik 2015 - 19:38

Mówię zdecydowane NIE darmowym serwerom. Płatne są już w tak dostępnych cenach, że szkoda nie korzystać. Ja polecam wspomniane już wcześniej linuxpl.com, korzystam również z hekko.pl i jupe.pl (obydwa tej samej firmy) i z czystym sumieniem pod blogi polecam :-). Z trochę droższych proste.pl również spełnia swoją rolę (choć tam panel administracyjny jest bardziej skomplikowany). W każdym razie darmowe serwery wiążą się nierozłącznie z bombardowaniem reklamami. A tego użytkownicy nie znoszą. A strona chyba ma być dla innych, a nie dla Ciebie.

#19 Eferyz

Eferyz

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 21 październik 2015 - 19:40

Darmowy serwer może ci zniknąć z dnia na dzień. Teraz to groszowe sprawy więc czemu nie kupisz czegoś swojego, czemu nie zlecisz wykonać porządną stronę, to twój wizerunek i twojej firmy - zrobienie tego na odwal się tylko ci zaszkodzi.

#20 moros

moros

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 355 Postów:

Napisany 23 październik 2015 - 15:22

Małe konto, darmowa instalka WP, darmowy theme, jedynie dopasowanie pod siebie i w ten sposób masz serwis kosztem kilkudziesięciu złotych rocznie.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników