Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
* * * * * 1 Głosów

Kulinarnie, czyli co lubimy jeść?

• Please log in to reply
163 replies to this topic

#1 kasia.n

kasia.n

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 37 Postów:

Napisany 23 October 2011 - 15:30 PM

przyznam się ,zabalowałam wczoraj ,dziś mam gości na kolacji ,postanowiłam uraczyć ich wspólnym grillowaniem,bo na nic innego nie mam siły 8| zresztą lubię takie żarcie i chyba każdy ,znacie proste w przygotowaniu danie ale takie żeby nie było widać że poszłam na łatwiznę? :blush:
no i wasze metody zwalczania objawów dnia następnego mile widziane :D

Jako, że temat powoli zaczyna zbaczać postanowiłem zmienić go na ogólną dyskusję o jedzeniu, naszym smaku i innych dyskusjach związanych z tym, co trafia do naszego żołądka. Zapraszam do dyskusji :)
kapi00z

#2 intervojager

intervojager

nonkonformista

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2185 Postów:

Napisany 24 October 2011 - 06:20 AM

Pić z głową. Bo pić aby się tylko napić do utraty filmu jest domeną młokosów i skończonych alkoholików. bo nikt nikogo nie zmusza na siłę do picia, ale czasem warto powiedzieć "nie".

#3 kasia.n

kasia.n

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 37 Postów:

Napisany 24 October 2011 - 08:23 AM

:rolleyes:
bardzo słuszna uwaga ,cóż nie jestem doskonała ,nie mam też wprawy i nie wiem ile mogę ,zwykle to ja prowadzę ,może poczułam się jak spuszczona ze smyczy? 8|

#4 intervojager

intervojager

nonkonformista

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2185 Postów:

Napisany 25 October 2011 - 06:16 AM

To zależy czego i w jakim czasie. Wysiłek fizyczny ma też znaczenie.

#5 kasia.n

kasia.n

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 37 Postów:

Napisany 25 October 2011 - 14:28 PM

i tu widzisz dieta ma znaczenie ,dlaczego przy grillu się dobrze imprezuje? bo to z rusztu smakuje ale i zapewnia odpowiednią równowagę pomiędzy ilością płynów i strawy :rolleyes:
kiedy pije się drinka zagryzając nachos na ciepło to takie skutki ,konia by powaliło 8|

#6 intervojager

intervojager

nonkonformista

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2185 Postów:

Napisany 28 October 2011 - 07:07 AM

Jedzenie podczas picia mniejsza skutki uboczne spożywania alkoholu. 100g wódki pod papierosa bardzo szybko uderza w głowę. Druga sprawa nie mieszać alkoholi, szczególnie wina z wódką. Napoje typu kola zwiększają oddziaływanie alkoholu na człowieka, tak samo jak papierosy.

#7 kasia.n

kasia.n

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 37 Postów:

Napisany 29 October 2011 - 17:32 PM

8|
czyli preferujesz zdrowy styl życia?
nie palić, nie pić ,nie używać?
zacząć gotować jak kura domowa ,na ból głowy ...Goździkowa i nie ma co...
jeszcze tylko różaniec poproszę :P

#8 intervojager

intervojager

nonkonformista

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2185 Postów:

Napisany 04 November 2011 - 11:14 AM

Bynajmniej nie i nikt tego od Ciebie nie wymaga. Ale trzeba myśleć o konsekwencjach tego, co się robi, jak żyje, i tak dalej, czyli temat na bardzo długą dyskusję. Niestety z uwagi na uszkodzenie nerwu, alkoholu używam jako znieczulenia przy pracy fizycznej, co w moim konkretnym przypadku pomaga. Ale kiedy nie pracuję, nie raz mnie namawiają do wypicia alkoholu, ale potrafię powiedzieć "nie". Z uwagi iż jestem osobą "wykluczoną społecznie", nie organizuję imprez, a na imprezy bardzo rzadko ktoś mnie zaprasza, tak iż kaca mam najczęściej 2 razy w roku.

#9 kasia.n

kasia.n

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 37 Postów:

Napisany 04 November 2011 - 21:09 PM

Bynajmniej nie i nikt tego od Ciebie nie wymaga. Ale trzeba myśleć o konsekwencjach tego, co się robi, jak żyje, i tak dalej, czyli temat na bardzo długą dyskusję. Niestety z uwagi na uszkodzenie nerwu, alkoholu używam jako znieczulenia przy pracy fizycznej, co w moim konkretnym przypadku pomaga. Ale kiedy nie pracuję, nie raz mnie namawiają do wypicia alkoholu, ale potrafię powiedzieć "nie". Z uwagi iż jestem osobą "wykluczoną społecznie", nie organizuję imprez, a na imprezy bardzo rzadko ktoś mnie zaprasza, tak iż kaca mam najczęściej 2 razy w roku.

co to znaczy ,,wykluczoną społecznie,,??
i dlaczego nie jesteś zapraszany na imprezy?
w moim przypadku z alkoholem jest podobnie o tyle że zwykle prowadzę,rzadko mam możliwość ale to nie powoduje wcale wykluczenia

#10 intervojager

intervojager

nonkonformista

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2185 Postów:

Napisany 07 November 2011 - 08:02 AM

Właśnie. To między innymi nie jesteśmy zapraszani na imprezy i nikt nas nie odwiedza. Paradoksalnie nie dotyczy to alkoholików-spotykają się by we własnym gronie spędzić czas nad butelką. Przyczyny wykluczenia społecznego mogą być różne np: niepełnosprawność, ubóstwo, przeszłość kryminalna, trudny charakter, nie akceptowane przez innych formy zachowań, pracoholizm.

#11 kasia.n

kasia.n

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 37 Postów:

Napisany 08 November 2011 - 22:09 PM

Właśnie. To między innymi nie jesteśmy zapraszani na imprezy i nikt nas nie odwiedza. Paradoksalnie nie dotyczy to alkoholików-spotykają się by we własnym gronie spędzić czas nad butelką. Przyczyny wykluczenia społecznego mogą być różne np: niepełnosprawność, ubóstwo, przeszłość kryminalna, trudny charakter, nie akceptowane przez innych formy zachowań, pracoholizm.

mam wręcz przeciwnie
zawsze jestem mile widziana wraz z samochodem,nikt nie lubi łazić piechotą zwłaszcza po imprezie :P

#12 intervojager

intervojager

nonkonformista

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2185 Postów:

Napisany 09 November 2011 - 09:08 AM

A u nas koleini rodzice stracili prawa rodzicielskie z powodu swojego alkoholizmu....

#13 kasia.n

kasia.n

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 37 Postów:

Napisany 13 November 2011 - 11:10 AM

A u nas koleini rodzice stracili prawa rodzicielskie z powodu swojego alkoholizmu....

a ilu sadystów i popraprańców jeszcze nie?
nie tylko alkohol jest przyczyną wszelkiego zła
raczej to my sami się do tego przyczyniamy

#14 intervojager

intervojager

nonkonformista

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2185 Postów:

Napisany 14 November 2011 - 07:22 AM

Ale o wiele łatwiej się do tego przyczynić pod wpływem alkoholu. I dla tego przy jego spożywaniu należy zachować umiar. Jeśli szukamy pretekstu, by wypić, to już oznaka choroby alkoholowej,

#15 Gośćmark...uz_*

Gośćmark...uz_*
  • Goście

Napisany 14 November 2011 - 15:12 PM

Alkohol ciągle jest wygodną wymówką, po cichu akceptowaną. Utarło się, że nikt po pijaku nie jest mądry i przymyka się oko, na drobne sprawki. Kiedy problem staje się wyrazisty zwykle bywa już za późno.

#16 kasia.n

kasia.n

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 37 Postów:

Napisany 14 November 2011 - 19:55 PM

Ale o wiele łatwiej się do tego przyczynić pod wpływem alkoholu. I dla tego przy jego spożywaniu należy zachować umiar. Jeśli szukamy pretekstu, by wypić, to już oznaka choroby alkoholowej,

8|
pewnie masz rację.przepraszam że pytam ale jestem ciekawa z natury ,skąd u Ciebie taka wiedza na ten temat,mam koleżankę alkoholiczkę więc też co nieco wiem:)

Alkohol ciągle jest wygodną wymówką, po cichu akceptowaną. Utarło się, że nikt po pijaku nie jest mądry i przymyka się oko, na drobne sprawki. Kiedy problem staje się wyrazisty zwykle bywa już za późno.

dokładnie,nie wiedziałam alkoholika który by się przyznał że ma problem

#17 Gośćmark_uz_*

Gośćmark_uz_*
  • Goście

Napisany 16 November 2011 - 20:44 PM

8|
czyli preferujesz zdrowy styl życia?
nie palić, nie pić ,nie używać?
zacząć gotować jak kura domowa ,na ból głowy ...Goździkowa i nie ma co...
jeszcze tylko różaniec poproszę :P

Nie wiem dlaczego potrawy z grilla uważa się za niezdrowe...?
Kiedyś nie było kuchenek, mikrofali, ludzie pichcili na "żywym" ogniu i zdaje się byli zdrowsi a być może też szczęśliwsi...

#18 intervojager

intervojager

nonkonformista

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2185 Postów:

Napisany 17 November 2011 - 11:03 AM

Jedz po prostu to, co ci smakuje. Twój organizm wie lepiej. A wiedza u mnie o alkoholizmie wynika z tego iż mam kilku takich znajomych......

#19 kasia.n

kasia.n

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 37 Postów:

Napisany 19 November 2011 - 00:13 AM

aktywny czy raczej nie interesujesz się tematem?
a może współuzależniony?
tak się składa że na ten temat wiem sporo i zdarza mi się uczestniczyć w spotkaniach różnego rodzaju :rolleyes:

#20 Gośćmark_uz_*

Gośćmark_uz_*
  • Goście

Napisany 20 November 2011 - 17:04 PM

aktywny czy raczej nie interesujesz się tematem?
a może współuzależniony?
tak się składa że na ten temat wiem sporo i zdarza mi się uczestniczyć w spotkaniach różnego rodzaju :rolleyes:

Uzależnienie to nie tylko alkoholizm. Przyszło nam żyć w czasach, kiedy czyha ono na każdym kroku. Jeśli tak nie jest, nasi psychologowie i socjologowie wszelkiej maści, szybko nam takie znajdą a i całkiem sensowną teorię do tego opracują. Czasem ręce opadają kiedy to wszystko widzę i słyszę.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników