Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
- - - - -

Wypowiedzenie umowy najmu

• Zamknięty temat Ten temat jest zamknięty
1 reply to this topic

#1 GośćAngelika_*

GośćAngelika_*
  • Goście

Napisany 02 październik 2011 - 09:59

Jestem najemca mieszkania Zarząd Budynków Komunalnych, gdzie zarządza wspólnota mieszkaniowa. Mieszkanie jest wspólne z drugą odrębną rodziną (wspólny przedpokój), wiec nie dostałam zgody na zamianę. Dostałam wypowiedzenie najmu ze skutkiem na dzień 30 listopada 2011 mam zaległości ok. 7 tyś.zł. Umowę najmu mam na czas nieokreślony. Nie wiem co mam zrobić, zaległości na chwilę obecną nie mogę zapłacić czy na bieżąco mam zacząć płacić ? Czy jeżeli dostanę eksmisję czy przysługuje mi lokal zastępczy o niższym standardzie (niższy czynsz [co bardzo by mnie interesowało, ponieważ chciałam sama znaleźć zamianę ale mi się nie udało] ) ? Proszę o szybką odpowiedz :(

#2 intervojager

intervojager

nonkonformista

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2185 Postów:

Napisany 03 październik 2011 - 06:43

W takich sytuacjach nie można dopuścić do powstania zaległości-nawet opieka społeczna daje pieniądze przy niskich dochodach i małej powierzchni użytkowej mieszkania na osobę, środki na opłacenie czynszu. Trzeba spróbować wynegocjować na początek z gospodarką komunalną spłatę zadłużenia i tego się trzymać. Z mieszkaniami socjalnymi różnie to bywa-to zależy od gminy. Z tego co mi wiadomo eksmisja na bruk z powrotem wróciła.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników