Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Pożyczka czy kredyt na nowego laptopa?

• Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 pasek

pasek

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 29 sierpień 2011 - 11:43

Potrzebuje pieniędzy na nowego laptopa.
Myślicie, że kredyt do 5000 złotych będzie odpowiedni?

#2 Tarek

Tarek

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 37 Postów:

Napisany 24 listopad 2011 - 10:55

Najlepiej ani to, ani to. Choć idą święta i chętnie się zadłużamy. Ja lapka kupowałem na kartę kredytową. Myślę, że to najtańsze wyjście. Inna sprawa, że to był zakup dla mnie, a nie prezent, i całkiem dużo do PKO BP przelewałem, czyli kk mi normalne zakupy załatwiła.

#3 Gośćmozill12_*

Gośćmozill12_*
  • Goście

Napisany 20 kwiecień 2013 - 19:32

wystarczy 3 tysiące na laptopa, po co aż 5?

#4 musli

musli

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 14 Postów:

Napisany 12 czerwiec 2013 - 19:21

proponuję Real i ich kartę tam kupisz na raty bez oprocentowania do tego jak trafisz dostaniesz dodatkową zniżkę

mają sporo dobrych laptopów

#5 Omna_pl

Omna_pl

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 32 Postów:

Napisany 13 czerwiec 2013 - 18:52

Myślę,że najlepiej byłoby uskładać te pieniadze i dopiero wtedy zdecydować się na kupno laptopa za 5 tyś zł. Zawsze będziesz miał oprocentowanie,bez względu na to w jakim banku weźmiesz ten kredyt i w efekcie spłacisz więcej niż wziąłeś.

#6 kutzzz

kutzzz

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 11 Postów:

Napisany 12 wrzesień 2013 - 10:32

Laptop to nie jest moim zdaniem rodzaj towaru, na który warto brać kredyt - niezłą formą finansowania dla firm jest leasing, bo można zakup szybko wpisać w koszty prowadzenia działalności.Trzeba się też zastanowić, czy 5 tysięcy to odpowiedni budżet - dla większości użytkowników nie są potrzebne funkcje, które za to można mieć, chyba, że komuś zależy na profesjonalnym laptopie, np do programów CAD/CAM czy obróbki zdjęć.

#7 Memlonek

Memlonek

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 174 Postów:

Napisany 22 grudzień 2013 - 10:12

A czy to ma większe znaczenie: pożyczka czy kredyt. Dla mnie to jedno i to samo... czyli pożyczanie pieniędzy pod inną nazwą.

#8 ewcik33

ewcik33

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 10 styczeń 2014 - 09:39

Najlepiej odłożyć pieniądze i kupić za gotówkę nie ma co brać na kredyt i potem spłacać raty, bo wychodzi drożej.

#9 dudero

dudero

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 12 styczeń 2014 - 07:01

Przecież laptop to koszt raptem 2-4 tysięcy złotych, można na niego odłożyć oszczędności. Czy pożyczka, czy kredyt to zawsze podroży koszty zakupu takiego sprzętu o co najmniej 25%.

Wyznaję zasadę, że kredytów konsumpcyjnych należy się wystrzegać. Co innego, gdy nie mamy gdzie mieszkać i jedynym rozsądnym wyjściem jest kredyt hipoteczny, bądź tworzymy sobie miejsce pracy i bierzemy kredyt inwestycyjny. Ale od kredytów gotówkowych trzymał bym się z daleka.

Jeżeli już żywcem nie mamy pieniędzy, a laptop to narzędzie pracy (i narzędzie służące do osiągania dochodów) wtedy starał bym się o kredyt gotówkowy w banku (bo jest tańszy niż pożyczka, zwłaszcza zaciągana w firmach pozabankowych).

#10 telekrowa

telekrowa

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 23 Postów:

Napisany 06 marzec 2014 - 12:11

zgadzam się z poprzednikiem branie pożyczek to tylko kopanie dołków pod samym sobą

#11 XPX_pl

XPX_pl

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 137 Postów:

Napisany 10 marzec 2014 - 16:14

Wszystko zależy od sytuacji ale jeżeli nie musisz to nie bierz,możesz powiedzmy samego laptopa kupić na raty i rozlożyć to jakoś sensownie na dogodną kwotę. Tutaj 3 tyś zł w  zupełności wystarczy.

#12 Viktores

Viktores

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 21 Postów:

Napisany 06 listopad 2014 - 12:03

Naprawdę warto brać pożyczkę na laptopa? Dla mnie to trochę bez sensu jest.

#13 Marcin_3

Marcin_3

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 203 Postów:

Napisany 29 listopad 2014 - 14:03

Wystarczy wejść na stronę banku, wysłać wniosek i mamy kredyt, albo nie.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników