Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
- - - - -

Sony DSC H1 kontra Canon S2 is

• Please log in to reply
43 replies to this topic

#21 jactom

jactom

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 12 lipiec 2005 - 13:01

Co do H1 to do zalet ponad S2 zaliczyłbym:

1. Metalowy korpus.

2. Automatyczny wysuw lampy.

3. Bezproblemowe ustawianie ostrości przy słabym oświetleniu.

4. Opcje fokusa: punktowe, 3 punktowe, centralne.

5. Akumulatorki w cenie i ładowarki.

6. Niższa cena o 300 PLN

7. Zdjęcia wyraźniejsze i większe nasycenie kolorów

#22 GośćPan_Józef_*

GośćPan_Józef_*
  • Goście

Napisany 13 lipiec 2005 - 22:04

Na boga człowieku idz do sklepu, kup Sony H1, a potem wyslij mi maila z podziekowaniami. Nie słuchaj tych bzdur "kup Canona bo to firma która robi od lat aparaty a Sony nie ma tradycji". Minolta też od lat robi aparaty i wypuszcza buble Z3 i Z5, a Panasonic nie ma tradycji a kazdy się podnieca FZ20 (którego jakość wykonania srebrnej wersji jest ponizej krytyki a czarnej niewiele lepsza a bulić ponad 2000zł trzeba). Ludzie są strasznie cięci na Sony, nie kupuj H1 bo nie, to najczesciej słyszany argument. Canon S2 to zadna rewelacja, zarówno jeżeli chodzi o jakość zdjęć, parametry i wygląd, a jego śmiesznie mały wyswietlacz jest żałosny i chyba po to się obraca żeby firma się nie wstydziła jakie małe badziewie zamontowali, jak w aparaciku za 500 zł.
kupując Sonego masz gwarancję niskich szumów, super fotki w pełnej automatyce, bardzo szybki start ok 2 sekund a FZ20 ażżżż 5.Poza tym H1 to nie pomalowany srebrzanką plastik jak S2, ten aparat naprawdę sprawia bardzo korzystne wrażenie jeżeli chodzi o jakość wykonania i użyte materiały, a dla tych co twierdzą że Sony nie ma tradycji to w końcu od wielu lat jest producent najlepszych profesjonalnych kamer telewizyjnych w których stosuje swoja optykę Sony Lens, i z kamery mamy super stabilizację w aparacie.

#23 jactom

jactom

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 14 lipiec 2005 - 07:25

Pan_Józef ma w pełni rację. Kupiłem S2 i nie do końca jestem zadowolony. Ekranik jest mały i nie widać dobrze szczegółów, zdjęcia są przeciętne, a największy problem według mnie to jego problemy z ustawieniem ostrości wieczorem i przy jednolitym tle - naprawdę trzeba kilka ujęć aby złapał ostrość.

#24 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 28281 Postów:

Napisany 14 lipiec 2005 - 08:20

Panowie rozumiem was, kazdy moze miec swoje zdanie, ale jak ktos mówi ze 2,5 calowy ekran o rozdzielczosci 115000 punktow jest tak samo wyrazny i dokładny jak 1,5 calowy o dokladnie tej samej rozdzielczosci 115000, to delikatnie naciagacie fakty.
A po drugie Aparat to nie telewizor i nie chodzi o to zeby mial niewiadomo jaki ekran.
Ja tez mam 1,5 calowy ekran ale prawie wogule go nie uzywam, poniewaz korzystam z elektronicznego wizjera. A im mniejszy ekran tym mniejsze zuzycie pradu i dluzszy czas dzialania na bateriach
Sony Vaio VGN-NW21SF

#25 jactom

jactom

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 14 lipiec 2005 - 08:33

Zapraszam do obejrzenia zdjęć H1 i S2, zresztą są tam próbki zdjęć większości aparatów.

http://www.dpreview....ydsch1_samples/

#26 Gośćandrzejbbs_*

Gośćandrzejbbs_*
  • Goście

Napisany 14 lipiec 2005 - 08:40

Ja bym kupil s2 bez zastanowienia bez wzgledu na wyglad. Byc moze parametry tych dwoch aparatow sa zblizone ale jednak ma to ''cos''. Tak jak juz mowiliscie Canon ma zasady, tradycje, i przede wszystkim dobra przeszlosc swojej firmy.

#27 jactom

jactom

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 14 lipiec 2005 - 08:47

Tradycje tradycjami ale chyba liczy się jakość zdjęć a H1 według mnie jest lepsza - osobiście lubię ostro rysowane zdjęcia.

#28 Gośćandrzejbbs_*

Gośćandrzejbbs_*
  • Goście

Napisany 14 lipiec 2005 - 08:51

No to tym sie roznimy. A ja lubie lekko''rozmazane'' zdjecia. Oczywiscie przy makro ostre zdjecia sa lepsze bo wiecej widac. Ale przy rodzinnych fotkach wole rozmazane. Stawiam na Canona S2

#29 Gośćandrzejbbs_*

Gośćandrzejbbs_*
  • Goście

Napisany 14 lipiec 2005 - 08:52

images/jezyk.gif

#30 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • 28281 Postów:

Napisany 14 lipiec 2005 - 09:08

Wszystko jest kwestia gustu. Prawdą jest tez ze zawodowi fotograficy, lubią zdjecia zmiekczone, o wiekszej plastyce. Kazdy aparat cyfrowy ma sklonnosci do ostrego rysowania zdjecia i dlatego fotograficy, raczej poszukuja obiektywów miękko rysujących. Tylko oni z reguly posluguja sie cyfrowymi LSR z wymiennymi obiektywami i moga sobie pozwolic na zastosowanie roznych obiektywow. Kupujac kompakta jestesmy skazani na jeden obiektyw i msimy przed zakupem podjac decyzje jaki nam bedzie pasowal.
Jeszcze raz chce zwrocic uwage na przytoczony przeze mnie fragment z testu aparatu Sony. Ze aparat potwornie szumi przy ISO 400 i rogi zdjecia sa ciemne przy wszystkich wielkosciach przyslony. Jakby ktos chcial przeczytac ten test, to znajduje sie w specjalnym wydaniu chipa poswieconemu fotografii (na okladce jest zdjecie lądującej biedronki)
Sony Vaio VGN-NW21SF

#31 GośćPan_Józef_*

GośćPan_Józef_*
  • Goście

Napisany 14 lipiec 2005 - 10:12

W większości aparatów sa problemy z szumai na ISO 200, nie wspominając już o ISO 400, nie wydaje mi się jednak by Sony w jakiś szczególny sosób odstawał od konkurentów. A co do wyświetlacza to jednak ten cal więcej to w końcu o 2,5 cm po przekatnej większy obraz i pomimo takiej samej rozdzielczości jak w Canonie bardzo zwiększa komfort fotografowania , ja robiąc fotki bardzo lubię korzystać z wyświetlacza i wizjera uzywam rzadko, no ale co kto lubi.

#32 blackninja

blackninja

level 8

• Forumowicze
  • 6393 Postów:

Napisany 14 lipiec 2005 - 13:13

Kłótnia jakby jedne nie robiły zdjęc, a drugie robiły, wszystkie robia zdjęcia!

#33 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • 28281 Postów:

Napisany 14 lipiec 2005 - 13:22

Blackninja, to nie kłótnia, to wymiana pogladów. Bez wymiany pogladów nie ma postepu. Gdyby na Forum kazdy mial takie samo zdanie, to nudnoby było jak cholera. I zamista dyskusji bysmy mieli przemowe w stylu: Jako przedstawiciel grona forumowego proponuje kupic ten aparat. I wszystkie watki by mialy po jednej wypowiedzi bo wszyscy by mieli takie same zdanie
Sony Vaio VGN-NW21SF

#34 jactom

jactom

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 14 lipiec 2005 - 13:28

blackninja - to może doradź w jaką spółkę na GPW zainwestować

#35 GośćPan_Józef_*

GośćPan_Józef_*
  • Goście

Napisany 14 lipiec 2005 - 13:41

Zazdroszcze ci podejścia do tematu blackninja, z takim nastawieniem widać zadowoli cie kazdy aparacik z 1,3 mln pixeli bez żadnych ustawień manualnych, taka mała zabaweczka która w końcu i tak zrobi zdjęcie i faktycznie jakbym miał kupić taki aparacik zabawkę za 100 czy 200zł to nie czepiałbym się jakości zdjęć, szumów, wyswietlacza, dodatkowych funkcji, ale wydając około 2000zł(co jest dość dużą kwotą przynajmniej dla mnie) chcę żeby sprzet spełnił moje oczekiwania a nie tylko pstrykał fotki bo to potrafi nawet najtańszy aparat.

#36 blackninja

blackninja

level 8

• Forumowicze
  • 6393 Postów:

Napisany 14 lipiec 2005 - 16:09

jactom w orlen same przekręty może i tobie sie uda

Pan_Józef mowiłem o aparatach kolo 2000 dokładnie o tych o których mówicie, róznice są bardzo małe i raczej trzeba zwrócic uwage na stabilizacje obrazu bo to ma najwiekszy wpływ na jakośc zdjęć w tej kwocie!

#37 mzimny

mzimny

Pasjonat

• Forumowicze
  • 5967 Postów:

Napisany 01 sierpień 2005 - 13:34

Masz porównanie
http://www.dpreview....dsch1/page7.asp

#38 blackninja

blackninja

level 8

• Forumowicze
  • 6393 Postów:

Napisany 01 sierpień 2005 - 21:44

ej link nie dziala

#39 krzysiomen

krzysiomen

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 07 sierpień 2005 - 18:51

ja rowniez nie wiem na jak aparat sie zdecydowac. CZy wybrac Sony H1 , Canon IS2 czy moze Panasonic FZ 20 ze wzgledu na jasny obiektyw. Aparat potrzebny mi jest do robienia dobrych zdjec z pokazow lotniczych, ktory z w/w modeli nadaje sie najlepiej do takiego rodzaju fotografowania??
jea

#40 mzimny

mzimny

Pasjonat

• Forumowicze
  • 5967 Postów:

Napisany 08 sierpień 2005 - 06:36

Poprawiam linka
http://www.dpreview....views/sonydsch1
a na 7 podstronie jest porównanie
http://www.dpreview....dsch1/page7.asp