Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
- - - - -

Sony DSC H1 kontra Canon S2 is

• Please log in to reply
43 replies to this topic

#1 GośćPiotrek73m_*

GośćPiotrek73m_*
  • Goście

Napisany 08 lipiec 2005 - 21:56

Zastanawiam się nad kupnem któregoś z tych aparatów. Może macie jakieś doświadczenia z nimi?
Proszę o kilka opinii na ich temat.

#2 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 28281 Postów:

Napisany 08 lipiec 2005 - 22:06

No tutj to nie ma co sie zastanawiac. W tej konfrontacji to wybor moze byc tylko jeden. CANON
Sony Vaio VGN-NW21SF

#3 GośćPiotrek73m_*

GośćPiotrek73m_*
  • Goście

Napisany 08 lipiec 2005 - 22:47

A jakieś małe uzasadnienie, bo parametrami są zbliżone.

#4 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • 28281 Postów:

Napisany 08 lipiec 2005 - 22:58

Firma i doswiadczenie. Canon od lat robi aparaty fotograficzne. Kiedys tradycyjne obecnie cyfrowe.
A Sony? Sony robi cyfrówki, bo stwierdzil ze mozna na tym zarobic. Ale nie ma doswadczenia w tym i daleko mu do takiego Canona.
Mimo ze jest duzo firm produkujacych "dobre " aparaty, ale moim zdaniem warto kupowac tylko tych producentow ktorzy zajmuja sie tym od lat. Czyli Konica-Minolta, Canon, Fujifilm, Olympus, Pentax, Nikon
Sony Vaio VGN-NW21SF

#5 blackninja

blackninja

level 8

• Forumowicze
  • 6393 Postów:

Napisany 09 lipiec 2005 - 09:45

Pomyśl też nad modelami panasonica, które mają niezaprzeczalne zalety typu 12krotny zoom optyczny, stabilizator optyczny umożliwiający robienie z ręki przy powiększeniu 12x, no i wyprzedzając zarzut quadro Panasonic kupił niemiecka Leice i kożysta z ich doświadczenia w dziedzinie fotografi. najtańszy ciekawy to DMC-FZ4 1450 pln.

#6 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • 28281 Postów:

Napisany 09 lipiec 2005 - 11:37

Jeszcze jedna uwaga dotyczaca Sonego. wlasnie przeczytalem, ze aparat ten ma potworne zaszumienie przy ISO 400. Druga sprawa jest to ze optyka jest dosc kiepska. Napisali ze spadek ostrosci pomiedzy naroznikami i centrum kadru jest niepokojący poniewaz dotyczy zarowno przeszlony otwartej jak i zamknietej.

Widac z tego co powiedzialem wczesniej. Sony nie ma doswiadczenia w aparatach i jezeli nie korzysta z rozwiazan innych firm(bardziej doswiadczonych) to jego produkty sa bardzo przecietne. W tym wypadku, niezastosowanie obiektywu Carl Zeiss, tylko obiektywu wlasnej konstrukcji skutkuje takimi to problemami

Sony Vaio VGN-NW21SF

#7 GośćPiotrek73m_*

GośćPiotrek73m_*
  • Goście

Napisany 09 lipiec 2005 - 19:20

To już jakiś argument przeciwko sonemu.
Natomiast co do renomowanych firm to ja już się naciołem na Pentax'ie Optio MX 3. Pentax - firma z tradycjami ale tu się nie popisała, zainteresował mnie za to Panasonic ale model FZ-5 ma genialny (jak zapewnia producent) czas opóźnienia migawki (co jest dla mnie bardzo istotnym parametrem) ale jaka jest jakość ostrzenia i zaszumienia...?.
A i jeszcze co do renomowanych firm i tak większość produkuje w Chinach i jakość tych wyrobów pozostawia wiele do życzenia, a braki "przykrywane są płaszczykiem marki". Natomiast mniej "renomowane" firmy często nadrabiają ten mankament (renomę) produktami o wiele bardziej zaawansowanymi pod względem zastosowanych technologii (oczywiście mówię o takim samym przedziale cenowym)
Tak więc reasumując, dla mnie nie ma znaczenia marka, a żeczywiste walory sprzęciku.

#8 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • 28281 Postów:

Napisany 09 lipiec 2005 - 19:30

Moze i wiekszosc, produkuje w chinach. Ale ja mam Finepixa5500 i jest Made in Japan
Czyli sa wyjatki
Sony Vaio VGN-NW21SF

#9 GośćPiotrek73m_*

GośćPiotrek73m_*
  • Goście

Napisany 09 lipiec 2005 - 19:57

Quadro. Napisałem większość - nie wszyscy :-) .S5500 jest dla mnie modelem w swoim przedziale cenowym najlepszym i nad jego kupnem zastanawiałem się. Miałem jednak okazję się nim pobawić i stwierdziłem, że trochę dołożę złociszy i kupię coś bardzie zaawansowanego (celowo nie piszę zaawansowanego, a nie lepszego, bo S-ka jest w swojej klasie najlepsza) - nie to żebym "słodził" :-).
Na lustro jeszcze mnie nie stać, więc szukam "idealnego" kompaktu.

#10 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • 28281 Postów:

Napisany 09 lipiec 2005 - 20:03

A ile chcesz wydać?
Bo jezeli masz do wydania okolo 2500 zl to polecam z czystym sumieniem Konica-Minolta Dimage A200
Sony Vaio VGN-NW21SF

#11 GośćPiotrek73m_*

GośćPiotrek73m_*
  • Goście

Napisany 09 lipiec 2005 - 20:13

muszę się zmieścić w 2000

#12 GośćPiotrek73m_*

GośćPiotrek73m_*
  • Goście

Napisany 09 lipiec 2005 - 20:16

tak se przeglądam neta i zbaraniałem. Co jest starsze FZ-4 czy FZ-5. Logika podpowiada, że FZ-4 jest starszy, a gdzie niegdzie piszą o nim "nowość"

#13 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • 28281 Postów:

Napisany 09 lipiec 2005 - 20:27

Moze dawno nie aktualizowali strony
Sony Vaio VGN-NW21SF

#14 Web_Master

Web_Master

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4330 Postów:

Napisany 09 lipiec 2005 - 20:27

Wiecie, po pierwsze czytaliście testy.

A ja poczytałem i zobaczyłem że nie wart inwestować w ten Sony.

Zobaczyłem testy i zobaczyłem też możliwości, i zdjęcie lepiej (wdł. ,mnie o wiele lepiej) wygląda na Canon IS2.

Quadro i się zgadzam że Sony źle robi fotoaparaty. Dobrze robi fotoaparaty, ale poprostu za duże chce zbierać krocie.

WEB :-)

#15 GośćPiotrek73m_*

GośćPiotrek73m_*
  • Goście

Napisany 09 lipiec 2005 - 20:48

a jeśliby postawić na przeciw siebie FZ5 i S2 is, co waszym zdaniem wygrywa??, Nie patrząc na markę.

#16 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • 28281 Postów:

Napisany 09 lipiec 2005 - 20:59

Quadro i się zgadzam że Sony źle robi fotoaparaty. Dobrze robi fotoaparaty, ale poprostu za duże chce zbierać krocie.

To robi dobrze, czy źle? Bo to co napisales zaprzecza samemu sobie

Piotrek, ciezko nam, a raczej mi decydowac ktory wygrywa. Trzeba by zrobic im bezposrednia konfrontacje. A je tego nie robilem. Moge sie tylko opierac na opiniach innych i testach zewnetrznych. Canon jest bardzo chwalony i mysle ze slusznie. Do tego sa do Canona liczne dostepne przystawki i konwertery Canona i innych zewnetrznych firm. A to w duzym stopniu przyczynia sie do wykorzystania w szerszym zakresie mozliwosci aparatu.

Sony Vaio VGN-NW21SF

• Goście

Napisany 11 lipiec 2005 - 09:26

Mam takiego niby-znajmego w Media Markt. Chciałem tam właśnie kupić Canona S2, ale on powiedział, żebym się wstrzymał, bo podobno MM zakwestionowało dostawę S2, bo wykryto jakąś wadę w tych aparatach. Słyszeliście o tym ?

#18 blackninja

blackninja

level 8

• Forumowicze
  • 6393 Postów:

Napisany 11 lipiec 2005 - 09:36

Co do starości i nowości FZ-4 i FZ5 to sa to aparaty z nowej lini poprzednim był FZ3. Różnią się rozdzielczością matrycy 4mln a 5mln i to tylko tyle. Bardziej profi modele to DMC-FZ10, który mieści się w 2000 lub aktualny DMC-FZ20 i cieszy się powodzeniem wsród fotografów. MM nic nie odesłał sa na to zagłupi sprzedają większe buble i nic nie odsyłają.

• Goście

Napisany 12 lipiec 2005 - 09:23

A jaką kartę dokupić do tego Canona - nie chodzi mi o pojemność, ale o szybkość zapisu. Czy zwykła karta o przeciętnej szybkości wystarczy do poprawnego zapisu nagrywanego na Canonie filmiku ? Czy trzeba kupić jakąś szybszą ? Kingston np. wypuścił teraz jakieś karty x133, są też x50 ? Co sugerujecie ?

#20 radi81

radi81

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 760 Postów:

Napisany 12 lipiec 2005 - 09:34

Też zdecydowanie opowiadam się za Canonem. Mam S1 i jestem super zadowolony. A Sony to jak Quadro wspomniał firma bez tradycji i nie ma co ładować kasę w taki sprzęt skoro oni nastawiają się na masówkę. Jeśli chodzi o karty Kingstona, to różnica między zwykłą a szybszą jest kilku zł. Np. standard Kingston 256MB za 83zł a 256MB High Speed za 99zł. Więc nie ma co się zastanawiać nad tymi 16zł. Ja od razu brałem szybszą. (ceny podałem z Komputronika).

P.S. A co do ceny S2, to widziałem za ok 2000zł na Allegro.

RADI hp pavilion ze1230

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników