Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
- - - - -

Komu nie opłaca się Groupon?

• Please log in to reply
43 replies to this topic

#1 GośćMimsky_*

GośćMimsky_*
  • Goście

Napisany 10 czerwiec 2011 - 10:32

Groupon powstał 3 lata temu, a ostatnio świeci triumfy popularności. Firma dystrybuuje kupony zniżkowe w 44 krajach.
Nie zawsze i nie każdemu właścicielowi firmy opłaca się współpraca z Grouponem. Dlaczego? Oto 5 argumentów przeciw:

http://www.idg.pl/ne...nie.oplaca.html

#2 Nyid

Nyid

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 48 Postów:

Napisany 13 czerwiec 2011 - 22:55

Do Groupona jak do wszystkiego - trzeba podchodzić z głową. Wiedzieć po co się tam idzie i jak to wykorzystać.
Dbamy o jakość komunikacji w Internecie, pielęgnując społeczności, by głos użytkownika miał znaczenie. NetCenter Solution

#3 nolan

nolan

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 12 Postów:

Napisany 15 czerwiec 2011 - 15:38

Na pewno nie można dać się namówić na nieograniczoną ilość kuponów, bo potem pracujesz za free. Takie działania najpierw trzeba dokładnie skalkulować zanim się podpisze cyrograf.

#4 it-spleen

it-spleen

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 780 Postów:

Napisany 30 lipiec 2011 - 00:35

Znam przykład jednego z salonów fryzjerskich, który skorzystał z groupona. Oferował swoje usługi za 20% kwoty (wychodził na minusie delikatnie) i wystawił nieograniczoną ilość kuponów. Po 2 tygodniach splajtował, bo ludzie nie przychodzili na normalne wizyty, jedynie z kuponami:). Cóż rozsądku nigdy za wiele:)

#5 Gośćindeed_*

Gośćindeed_*
  • Goście

Napisany 21 wrzesień 2011 - 18:11

ja korzystalem z grouponu kilkukrotnie i moge smialo powiedziec, ze jestem zadowolony i bede kupowal dalej! wiadomo, ze trzeba uwazac, ale kto umie rozsadnie kupować - ten sie nie zawiedzie. ja zaczalem ostatnio szkolenia z psem na zwycieskiej - oferta z gruponu 99 zl za 4 tygodniowe szkolenie z twoim psem z psim psychologiem agnieszką janeczek. na razie bardzo mi sie podoba! bylem nawet w lecznicy pani agnieszki i tez mi bardzo przypadla do gustu. na pierwszy rzut oka widać, że pracuja tam kompetentni lekarze. po prostu normalni ludzie, a nie jakieś napuszone gbury. jesli ktos mysli o szkoleniach to powiem, ze oplacalo sie kupic. trzeba pracowac z psem, bo inaczej jak sie z nim dogadac? moj pies po 2 zajeciach podaje obydwie! łapy, siada, jak odchodzę i mu każe to zostaje w miejscu, przestał mnie obskakiwać jak wracam do domu - jak dla mnie na początek to bomba! od 3 lat lat nic go nie moglem nauczyć, a tu proszę! wystarczylo pare dobrych rad od pani doktor i poswiecenie troche więcej czasu psu. ja tam na bank wracam i innym polecam to samo

#6 Gośćpati3_*

Gośćpati3_*
  • Goście

Napisany 08 październik 2011 - 11:31

firmy zyskują dobra reklamę. Ja sam kupiłem 3 dni hotelu 3* za pół ceny i jeszcze tam pewnie wrócę

#7 dracon

dracon

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 37 Postów:

Napisany 09 marzec 2012 - 11:00

Hm.. a sam groupon póki co nie spełnia oczekiwań inwestorów. Korporacja wykłada bajońskie sumy na ekspansję rynku i promocję w kolejnych krajach, bo jak się okazało pojawiła się w nich konkurencja tak jak np. w Polsce gruper, citeam itd.

#8 it-spleen

it-spleen

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 780 Postów:

Napisany 09 marzec 2012 - 12:57

Szczerze powiedziawszy, to dla mnie nie ma żadnej różnicy między Grouponem, Gruper, Citeam itd. Korzystałem z każdego i za każdym razem 'otrzymywałem to, co miałem dostać'. Serwisy są proste w obsłudze, sprawie działają, są intuicyjne. A to jak Cie obsłużą z 'kuponem' to już nie ich bajka;)

#9 Kosmopolit

Kosmopolit

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 17 marzec 2012 - 21:19

Dla mnie też jest to bez znaczenia. Wiem też, że największą grupą ryzyka są przedsiębiorcy.

#10 Krzysztof83

Krzysztof83

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 28 maj 2012 - 19:37

Tak jak ktoś wcześniej napisał trzeba korzystać z grupona z głową, np teka firma świadcząca usługi przewozowe ystawi bilety za 30% taniej niz konkurencja, ale do wykorzystania w godzinach co nikt prawie nie jeździ to nie będzie robiła pustego kursu a bilety na pewno wszystkie sprzeda, bo sam w ciągu 2 dni nie zdążyłem kupić :)

#11 it-spleen

it-spleen

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 780 Postów:

Napisany 29 maj 2012 - 10:40

Do wszystkiego należy podchodzić rozsądnie. Nie można kupować pod wpływem emocji, 'bo cena dobra'. Poczytaj ofertę dwa razy, sprawdź warunki ('bo mogą okazać się bardzo niekorzystne'), poczytaj opinie itd. A jak wszystko gra - to kupuj i się baw:)

#12 Marcin_3

Marcin_3

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 203 Postów:

Napisany 02 październik 2012 - 15:02

Zdecydowanie wolę akcje wyprzedażowe.

#13 julag1

julag1

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 18 listopad 2012 - 11:49

Eee tam grupon też jest spoko tylko nie do wszystkiego, Np fajne oferty wczasowe mają

#14 Marcin_3

Marcin_3

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 203 Postów:

Napisany 18 listopad 2012 - 18:09

na jakieś mało budżetowe okazje, może bym się skusił.

#15 KonStruct

KonStruct

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 312 Postów:

Napisany 19 listopad 2012 - 19:51

Z tego co wiem czasem zdarzają się na kuponach Grouponowych niezłe przekręty. Może się okazać coś jest droższe z kuponem niż bez niego. rzeba po prostu kupować z głową ;)

Jak by to było gdyby mnie nie było? ;)

#16 Marcin_3

Marcin_3

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 203 Postów:

Napisany 20 listopad 2012 - 09:24

Mechanizmy są różne, najpierw podnosi się cenę na tydzień przed później kupon ze zniżkę i jest taniej:)

#17 KonStruct

KonStruct

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 312 Postów:

Napisany 20 listopad 2012 - 20:47

No właśnie dlatego zawsze trzeba to robić z głową i zawczasu się o daną ofertą rozejrzeć też samodzielnie, żeby potwierdziała się "lepszość" kuponów ;)

#18 it-spleen

it-spleen

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 780 Postów:

Napisany 21 listopad 2012 - 15:55

Smutne jest także to, że bardzo często obsługa, jak słyszy 'my z zakupów grupowych', od razu przestaje być miła i patrzy przez jakiś dziwny pryzmat!

#19 Marcin_3

Marcin_3

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 203 Postów:

Napisany 21 listopad 2012 - 16:17

Taaa...bo przy upuście cenowym, jest i upust standardu obsługi. :P

#20 KonStruct

KonStruct

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 312 Postów:

Napisany 21 listopad 2012 - 20:20

Smutne jest także to, że bardzo często obsługa, jak słyszy 'my z zakupów grupowych', od razu przestaje być miła i patrzy przez jakiś dziwny pryzmat!

O takim przypadku akurat nie słyszałem ale wierzę na słowo ;)

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników