Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

prosze o pomoc przy zakupie laptopa

• Please log in to reply
82 replies to this topic

#61 zxczxc2

zxczxc2

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 68 Postów:

Napisany 31 August 2005 - 21:35 PM

1. Stery grafy w laptopie sa czesto dedykowane danemu modelowi- ze wzgledu wlasnie na konkretna matryce, z jaka karta w lapie musi wspolpracowac. Czesto producent lapa wzbogaca je tez o dodatkowe funkcje.

przeinstalowane stery pochodzily ze strony della i z katalogu drivers ktory wrzucili mi na twardziela - jak bardziej dedykowane sterowniki jestem w stanie znalezc ;)?

2. Nie widze, by produkty Dell'a byly "supported" przez oficjalne "Catalyst Mobility 5.8 for Windows XP", wiec raczej daj sobie spokoj, przeczekaj przeziebienie ogladajac filmy i ciesz sie nowym sprzetem. :)

no dzieki, pobadam matryce ze 2 dni i zobaczymy. bylem w sklepie i ogladalem 1680x1050 i wygladala "przyjazniej" no ale jak mowisz moze byc to kwestia przyzwyczajenia...

jeszcze pytanie:
nie do konca dziala mi gniazdo na sluchawki, jak wetkne jacka do konca to nic nie slychac, trzeba go minimalnie wyciagnac (nie o caly "chodek" do mono tylko troszeczke) zeby lecial dzwiek. troche mnie to martwi bo w desktopie do tej pory mialem spieprzone wyjscie audio w AC'97 i mialem tylko mono - niechcialbym zeby za chwile okazalo sie ze tu tez bede mial mono :( co o tym sadzisz?

PS. Daj namiar na ta niekomunikatywna firme- jakies www przynajmniej... :P

<{POST_SNAPBACK}>

alez prosze cie bardzo:
http://www.ucwphilly...s/RRQ305/rr.htm
i milego "konektowania" :D

#62 revolverxp

revolverxp

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 20 Postów:

Napisany 31 August 2005 - 22:15 PM

jestem zdania iz jak musisz sie do czegos przyzwyczajac i niejestes z czegokolwiek w 100% zadowolony to powinienes sie tego pozbyc i rozejrzec sie za czyms innym.

pozdrawiam :ninja:
System Microsoft® Windows® XP Professional z SP2 AMD Turion™ 64 ML-37 (2.0GHz/1MB L2 Cache ) Display 14.0 WXGA BrightView Widescreen (1280x768) Graphics Card ATI RADEON® XPRESS 200M w/prod ports Memory 1.0GB DDR SDRAM (2x512MB) Hard Drive 60 GB 5400 RPM Hard Drive Drive DVD+/-RW/R & CD-RW Combo w/Dbl Layer Support 54g™ Integ. Broadcom 802.11b/g WLAN & Bluetooth Primary Battery 12 Cell Lithium Ion Battery

#63 zxczxc2

zxczxc2

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 68 Postów:

Napisany 31 August 2005 - 23:12 PM

no tak, problem tylko w tym ze za ta cene ledwo mozna juz teraz wyszukac WSXGA w tej samej konfiguracji w dellu a cos mi sie zdaje ze kaski nie oddaja tak chetnie:
z RETURN POLICY

We will credit your account for the price of the system (minus initial shipping and handling and applicable restocking fees).

:(

swiadomosc ze za wieksza (niewiele ale zawsze wieksza no bo koszty przesylki) kase ma sie nizsza konfiguracje jest KIEPSKA :(

:(

zxc

ps. mozecie mnie oswietlic dlaczego w laptopie tej klasy NIE MA portu do podlaczenia zwyklej myszki???

#64 Tweak_

Tweak_

Supa Masta Of Disasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4448 Postów:

Napisany 31 August 2005 - 23:41 PM

Ad.1. Mialem te DNA na mysli. Bardziej dedykowanych, niz te dellowskie- nie znajdziesz. :P

Ad.2. Poczekaj te dwa dni, pouzywaj- jesli nie przywykniesz, albo- nie daj boze- bedziesz sie meczyl, to rzeczywiscie lepiej sprzet wymienic.
Przykro mi, ze Ci nie wspomnialem o tym, iz literki beda male, ale wiesz- nie pytales, a ja traktuje to jako aksjomat. :P

Ad.3. Co to za sluchawki? Sprobuj podlaczyc inne- moze maja jakas niestandardowa wtyczke? Jesli tak jest w istocie, wymien je- ja kiedys dobilem 2 gniazda we wzmacniaczu takim skopanym "jackiem".

Ad.4. Danke za link. :)

revolverxp- moze masz racje, ale nie do konca. :P
Wiele nowych technologii wymaga przyzwyczajenia i przekonania sie do nich. Tak jest np. z nowym silnikiem tego forum, jak i z wysokimi rozdzielczosciami.
Ja tez na poczatku odczuwalem dyskomfort przy 1600x1200, choc wzrok mam doskonaly. Dzisiaj zas nieswojo sie czuje, gdy mieszam komus w kompie w rozdzialce 1024x768 z monitorem 17"- wszystko jest takie "nienaturalnie" wielkie... Co wiecej- moja ex rowniez ma takie odczucia, choc jest naprawde "zaawansowanym" krotkowidzem... ale nie bede sie rozpisywal... :P

PS. zxc- a ile masz portow USB w tym lapie?
LICHEŃ- JAKI KRAJ, TAKI DISNEYLAND.
[email protected]/ASUS A7N8XDlx2.0
[email protected];CAS6222;DUAL
ATI R9800PRO 128MB AIW/ASUS 52x24x52/MSI DR8-A
IBM+WD+Seagate/Vantec Stealth 520W/WinXPproSP2/Firefox
gravity always wins

#65 zxczxc2

zxczxc2

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 68 Postów:

Napisany 01 September 2005 - 01:47 AM

Ad.1. Mialem te DNA na mysli. Bardziej dedykowanych, niz te dellowskie- nie znajdziesz. :P

okazalo sie ze automatyczna instalacja nie uwzglednia Control Panel - recznie dalo rade. czyli teraz mam tak jak bylo oryginalnie. myslisz ze warto bawic sie DNA?

Ad.2. Poczekaj te dwa dni, pouzywaj- jesli nie przywykniesz, albo- nie daj boze- bedziesz sie meczyl, to rzeczywiscie lepiej sprzet wymienic.
Przykro mi, ze Ci nie wspomnialem o tym, iz literki beda male, ale wiesz- nie pytales, a ja traktuje to jako aksjomat. :P

nie ma powodu zeby bylo ci przykro - to ja nie dopytalem. prawde powiedziawszy to jest to ostatnia rzecz jakiej bym sie spodziewal ale co tam, czlowiek uczy sie na bledach :( co do oddania to jak juz pisalem nie bedzie letko: nie dosc ze nie jestem pewien czy dostalbym kaske to jeszcze to:

Restocking Fees: Unless the product is defective or the return is a direct result of a Dell error, a restocking fee of 15% may be charged on hardware, accessories, peripherals, parts and unopened software still in its/their sealed package, and on software that has not been downloaded if the software is delivered electronically.

NO COMMENTS

Ad.4. Danke za link. :)

bitte :)

PS. zxc- a ile masz portow USB w tym lapie?

<{POST_SNAPBACK}>

4, a co?

zxc

#66 Tweak_

Tweak_

Supa Masta Of Disasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4448 Postów:

Napisany 01 September 2005 - 03:47 AM

Bawic sie kompem(softem) zawsze warto, bo wtedy mozna sie czegos ciekawego o nim (jak rowniez o sobie samym) dowiedziec.

...a te porty USB... bo ja mam 6 w tym desktopie i wlasnie sie dzisiaj wk.rwialem, ze malo... niewazne generalnie.

Ciesz sie sprzetem, odkrywaj go i trenuj oczy. :kufel:
gravity always wins

#67 zxczxc2

zxczxc2

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 68 Postów:

Napisany 01 September 2005 - 04:39 AM

chlopaku, czy ty sypiasz wogole?

w tym wszystkim znalazlo sie miejsce na dobra wiadomosc:
w koncu zabralem lapa do domu (przyszedl do biura) i okazalo sie ze ze mieszkam w zasiegu niezabezpieczonego WLANa :)
nie za szybki ale za darmo. zobaczymy, potestuje i moze odwolam instalacje z przyszlego tygodnia ;)
mam nadzieje ze nie zaszkodzi to twojemu planowanemu spotkaniu :P

dobra, koniec na dzisiaj - przynajmniej ja ide spac

pozdrowko

zxc

#68 Tweak_

Tweak_

Supa Masta Of Disasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4448 Postów:

Napisany 01 September 2005 - 10:53 AM

Tak, sypiam... jak nikt nie widzi... :P :ninja:
Ja jeszcze zadnego spotkania nie planowalem. :P
gravity always wins

#69 zxczxc2

zxczxc2

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 68 Postów:

Napisany 01 September 2005 - 18:34 PM

testuje testuje i na razie wytestowalem:

1. lap sie grzeje, prawie jak P4. myslalem ze centrino bedzie chlodniejsze. po 30 min na kolanach treba zrobic sobie przerwe

2. naped - NEC-DVD+-RW ND 6650A - nie czyta wszystkich moich DVD+R, glownie tych z niedokonczona sesja (ale nie tylko) Troche to rozczarowujace. plytki sa OKa, czytaja sie bez zadnegi problemu na 3 letnim laptopie mojej dziewczyny

3. system jest bardzo niewydajny - wiem ze 256MB Ramu to niewiele ale tutaj prawie nic nie jest zainstalowane a ja uzywam go narazie tylko do netu i sluchania muzyki i przy tym przelaczanie okienek\folderow trwa kilka sek. Do tej pory pracowalem na desktopie Athlon 1200 z 256 MB Ramu i po odpowiednim doregulowaniu XP chodzil jak zyleta. czy laptopy maja jakies DODATKOWE ustawienia ktorym powinienem sie przyjrzec? czy x300 moze byc za slaby do tej matrycy - bardzo powoli przeglada sie zdjecia

Jezeli chodzi o Ram to chcialbym dokupic 1GB-533MHZ (najlepiej w jednej kosci) tylko nie wiem jak sprwdzic jaki rodzaj\typ mi pasuje.
mam rowniez opcje zakupuy cos stad:
http://www.bestbuy.c...168&id=cat01170
posiadam kupon (a nawet moze kilka) na $90 wiec byloby to oplacalne. tylko ktora mi pasuje?

no i koniecznie musze kupic myszke. najchetniej zakupilbym cos takiego
http://accessories.d...cs=04&price=169
ale jest troszke drogie. pomyslalem zeby kupic kazda czesc oddzielnie tylko nie wiem czy nie byloby problemu z tym zeby wszystko razem bez problemow dobrze dzialalo i bylo podlaczone pod jeden bezprzewodowy port. masz jakies doswiadczenie w tej kwestii?

to na razie tyle :)

pozdr.

zxc

ps. co sadzisz o tego typu urzadzeniach?
http://www.bestbarga...ROD&ProdID=2937

#70 Tweak_

Tweak_

Supa Masta Of Disasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4448 Postów:

Napisany 02 September 2005 - 18:55 PM

1. No coz- twoje kolana tez sa zrodlem ciepla- najlepiej skombinuj kawalek deski i uzywaj jako stolika na kolana. Jesli czesto siedzisz w fotelu, skombinuj taka, ktora jest wystarczajaco dluga, by ja oprzec o podlokietniki- komfort zapewniony. :D
2. To, iz nie czyta niedokonczonych sesji, to norma i wcale nie swiadczy o tym, ze naped Twojej laski jest lepszy. Jesli chodzi o zamkniete sesje, to nie wiem- byc moze naped jest walniety... Poszukaj jakichs progow diagnostycznych w sieci.
3. Zdjecia przeglada powoli, bo masz malo RAMu. Nie zapominaj, ze w tej chwili w tle pracuje przynajmniej kilka dell'owskich aplikacji. Mozesz tez sprobowac zmiany profilu na Desktop w ustawieniach Windy i wylaczyc oszczedzanie baterii...
4. http://www.bestbuy.c...d=1118844598607
5. Zupelnie nie mam pojecia, czy te zestawy sa sprzedawane @w [email protected] i raczej sobie tego nie wyobrazam. Poza tym to fajna sprawa. :)
6. Ten dysk to niezly gadget jesli potrzebujesz mobilnosci, ale za ta cene ja wolalbym kupic normalny IDE 200GB i do tego zewnetrzna kieszen USB.
gravity always wins

#71 zxczxc2

zxczxc2

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 68 Postów:

Napisany 02 September 2005 - 19:20 PM

dzieki dzieki

ale:

1. jak to norma ze nie czyta niedokonczonych sesji? nagrywarka? jak moze nie czytac jak zwykle napedy dvd to cztaja? nie rozumiem :(
2. z koscia to sie troche nie zrozumielismy:
normalnie na necie mozna trafic 1GBx1 za ok $100-110 wiec tutaj $180 - $90 to nie jest taka super oferta. chodzilo mi bardziej zeby zakupic jakas 512 w cenie $90-120 i wtedy wyszla by prawie zza grosze, mialbym 768MB i na troche mialbym spokoj. tylko wlasnie nie wiem jaka:
http://www.bestbuy.c...d=1113953645979
http://www.bestbuy.c...d=1118845270055
http://www.bestbuy.c...d=1118844598549

3. jezeli chodzi o ten zestaw to mozna go kupic oddzielnie (kupujesz dock/stand i dodatkowo klawiatura+musz) ale wlasnie nie rozumiem jak to sie wtedy podlacza - mozna wszystko pod jeden port USB?
jakie jest wogole najlepsze rozwiazanie na bezprzewodawo mysz i klawiature?

4. jak wyglada sprawa bezawaryjnsci takich gadgetow - dysk zewnetrzny ma jednak swoje wymiary ale nie chcialbym kupowac czegos co z duzym prawdopodobienstwem rozsypie sie w ciagu kilku miesiecy?

5. pisalem o cieple nie w kwestii tego ze mi jest za cieplo w kolana :) tylko ze obawiam sie o lapa jak sie tak grzeje. slusznie czy nie?

zxc

ps. co to jest mini mouse? mam cos takiego
http://accessories.u...19&sku=A0464454
i kupon rabatowy na $50 - linka nie jest mi potrzebna, torba wyglada na srednia a mini mouse kosztuje ok $10 wiec akurat na jedno wychodz tylko co to jest tta mini mouse??

#72 Tweak_

Tweak_

Supa Masta Of Disasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4448 Postów:

Napisany 02 September 2005 - 19:48 PM

1. Oczywiscie, ze norma. Przyklad: Biore plyte z niedokonczona sesja, nagrana na nagrywarce MSI, wkladam ja do sprzetu Asusa i... d***. Wkladam ta sama plyte do LiteONa... i dziala. I vice versa...
2. http://www.bestbuy.c...d=1118844598549
3. Nie wiem. Sam nie uzywam bezprzewodowych myszy/klawiatur, bo sa moim zdaniem bezuzyteczne do grania.
4. To, ze cos jest duze, chyba nie oznacza jednoczesnie, ze musi sie szybko rozsypac? (vide- piramidy w Gizie) Dysk bedzie tak bezawaryjny, jak kazdy inny dysk IDE- kup sobie Samsunga lub Hitachi, jakas szykowna kieszonke do tego i ciesz sie przestrzenia. Po kiego Ci taka 4-o gigowa kupa? 8| Przeciez masz w lapie HDD... :P
5. Ja tez pisalem w kontekscie lapa, nie kolan- troske o nie pozostawiam Twojej pani. Trzymajac lapa na kolanach mozesz blokowac skutecznie przeplyw powietrza przez otwory na dole; poza tym sam go tymi kolanami ogrzewasz- desko-stolik temu zapobiega. :)
gravity always wins

#73 zxczxc2

zxczxc2

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 68 Postów:

Napisany 02 September 2005 - 20:01 PM

1. Oczywiscie, ze norma. Przyklad: Biore plyte z niedokonczona sesja, nagrana na nagrywarce MSI, wkladam ja do sprzetu Asusa i... d***. Wkladam ta sama plyte do LiteONa... i dziala. I vice versa...

<{POST_SNAPBACK}>

kwestia nagrywania plyt a w szczegolnosci plyt wielosesyjnych nigdy chyba nie przestanie mnie zaskakiwac. to co pisszesz... po prostu n ie chce sie wierzyc...

4. To, ze cos jest duze, chyba nie oznacza jednoczesnie, ze musi sie szybko rozsypac? (vide- piramidy w Gizie) Dysk bedzie tak bezawaryjny, jak kazdy inny dysk IDE- kup sobie Samsunga lub Hitachi, jakas szykowna kieszonke do tego i ciesz sie przestrzenia. Po kiego Ci taka 4-o gigowa kupa? 8| Przeciez masz w lapie HDD... :P

<{POST_SNAPBACK}>

he he, chodzilo mi o ten 4GB gadzet a nie o dysk :) a potrzebny jest do szybkiego i bezproblemowego przenoszenia duzych ilosci danych miedzy komputerami - przyklad: ze wzgledu ze naped nie czyta mi plyt zgralem je do mojej dziewczyny (4GB) i wczoraj caly wieczor przenosilem dyskiem USB 256MB :) wieksze pliki trzeba dzielic, roboty kupa...

zxc

#74 Tweak_

Tweak_

Supa Masta Of Disasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4448 Postów:

Napisany 02 September 2005 - 20:08 PM

A'propos mini-mouse- wczesniej o tym zapomnialem- mini-mouse=kupa. To gadget dla karlow i ludzi bez palcow. Probowalem raz tego, ale palce mi sie pod myche zawijaly...

Odnosnie przenoszenia danych- nie lepiej kupic kabel LAN za $2??? 8| Szybko i bezproblemowo...
:)

#75 zxczxc2

zxczxc2

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 68 Postów:

Napisany 02 September 2005 - 20:11 PM

A'propos mini-mouse- wczesniej o tym zapomnialem- mini-mouse=kupa. To gadget dla karlow i ludzi bez palcow. Probowalem raz tego, ale palce mi sie pod myche zawijaly...

<{POST_SNAPBACK}>

dzieki

Odnosnie przenoszenia danych- nie lepiej kupic kabel LAN za $2??? 8| Szybko i bezproblemowo...

<{POST_SNAPBACK}>

hmm... nie wiedzialem tego. jak to dziala? systemy wykrywaja sie na wzajem?

zxc

#76 Tweak_

Tweak_

Supa Masta Of Disasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4448 Postów:

Napisany 02 September 2005 - 20:26 PM

dzieki
hmm... nie wiedzialem tego. jak to dziala? systemy wykrywaja sie na wzajem?

<{POST_SNAPBACK}>

Masz w obydwu kompach sieciowke? Systemy Windows? Kupujesz skrosowany kabel, laczysz nim sieciowki, w Network Connections uruchamiasz prosty konfigurator i... juz. Albo- jeszcze lepiej, choc troche wolniej- kupujesz lasce karte WI-FI pod USB, konfigurujesz polaczenie ad hoc i jedziesz bez zadnych kabli....
gravity always wins

#77 zxczxc2

zxczxc2

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 68 Postów:

Napisany 02 September 2005 - 20:30 PM

Masz w obydwu kompach sieciowke? Systemy Windows? Kupujesz skrosowany kabel, laczysz nim sieciowki, w Network Connections uruchamiasz prosty konfigurator i... juz. Albo- jeszcze lepiej, choc troche wolniej- kupujesz lasce karte WI-FI pod USB, konfigurujesz polaczenie ad hoc i jedziesz bez zadnych kabli....

<{POST_SNAPBACK}>

OKa, Network Connection chyba qmam ale przez WiFi? ona ma karte - co znaczy polaczenie ad hoc ;) ?

zxc

#78 Tweak_

Tweak_

Supa Masta Of Disasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4448 Postów:

Napisany 02 September 2005 - 20:46 PM

Start/Connect To/Show all connections... i po lewej stronie okna bedziesz mial piekne tutoriale... :)
"Ad hoc" znaczy- "dla tego konkretnego celu". Polaczenie ad hoc oznacza, ze 2 komputery lacza sie bezposrednio i tylko jeden z drugim (bez uzycia AccessPointa itp.)

#79 zxczxc2

zxczxc2

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 68 Postów:

Napisany 02 September 2005 - 21:00 PM

Start/Connect To/Show all connections... i po lewej stronie okna bedziesz mial piekne tutoriale... :)

<{POST_SNAPBACK}>

sory ale gdzie ty to masz? w moim xp w menu start nie ma connect to :( moze chodzilo co o Network Connections? - tam sa jakies wizardy

zxc

#80 Tweak_

Tweak_

Supa Masta Of Disasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4448 Postów:

Napisany 02 September 2005 - 21:05 PM

Sorry- ConnectTo... pojawia sie jak juz skonfigurujesz polaczenie DialUp. Dobrze kombinujesz- w Network Connections masz wszystko. :)

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników