Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

prosze o pomoc przy zakupie laptopa

• Please log in to reply
82 replies to this topic

#41 Tweak_

Tweak_

Supa Masta Of Disasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4448 Postów:

Napisany 22 August 2005 - 14:08 PM

Ten HP to dobry sprzet. Ogladalem go wczoraj i wywarl na mnie naprawde pozytywne wrazenie. Nie widze przeciwskazan, by go kupic.

Zintegrowana grafa i WSXGA+ sprawdza sie w tak dobrze, jak kazda inna. (oczywiscie, nie pisze o grach itp.3D)
Nie jestem fachowcem. Mam po prostu stosunkowo czesty kontakt ze sprzetem i kilku kolesi-czarodziejow, z ktorymi mozna porozmawiac tylko o dupach, muzyce lub kompach.

Problemow ze strony duzych, renomowanych sklepow internetowych nie spodziewalbym sie. Kupilem troche sprzetu przez net i nigdy nie mialem problemow. Jesli chodzi konkretnie o wymienione w tym watku witryny, nie bardzo moge sie wypowiadac z tej prostej przyczyny, ze nie mieszkam w US, wiec z nich nie korzystam.

LICHEŃ- JAKI KRAJ, TAKI DISNEYLAND.
XP2600@11x200T-bred/ASUS A7N8XDlx2.0
MushkinBlack+CorsairXMS@400MHz;CAS6222;DUAL
ATI R9800PRO 128MB AIW/ASUS 52x24x52/MSI DR8-A
IBM+WD+Seagate/Vantec Stealth 520W/WinXPproSP2/Firefox
gravity always wins

#42 Tweak_

Tweak_

Supa Masta Of Disasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4448 Postów:

Napisany 22 August 2005 - 20:21 PM

Dude, check this out!:

http://www.usanotebo..._seach_page.php

#43 zxczxc2

zxczxc2

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 68 Postów:

Napisany 22 August 2005 - 20:56 PM

hmmm...
nie qmam, przeciez 99% to jakies straszne starocie - Pentium 2 ??? takie rzeczy sie jeszcze sprzedaje?

zxc

ps. co do bezpieczenstwa kupowania online - w jaki sposob moglbym sprawdzic tego sprzedawce tj. www.devon-computers.net ? czy gwarancja ktora ono wastawiaja jest honorowana pzrez producenta - czy w razie czego bede mogl zaniesc sprzet do firmowego serwisu?

#44 zxczxc2

zxczxc2

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 68 Postów:

Napisany 28 August 2005 - 17:43 PM

no dobra Tweak_

doszedlem do wniosku ze stopien pecha przesladujacy mnie przy zakupie tego laptopa jest za duzy i postanowilem nie czekac wiecej. w srode zlozylem zamowienie na nowke Inspiron 6000 w konfiguracji:

1.86GHz
15.4 inch WUXGA
256MB, DDR2,400MHz
ATI Mobility Radeon X300 64MB HyperMemory
40GB Ultra ATA Hard Drive
8X DVD+/-RW - to mial byc DL ale w zamowieniu podali to, wiec nie wiem co w ostatecznosci dostane :(
3 Year Limited Warranty

lacznie z podatkiem i przeslaniem
$1,273.29

wiec nie jest tak zle. mysle ze jak dorzuce do niego 1GB ramu to bedzie calkiem niezle ;)

zadowolony jestem srednio ale co tam, nastepnym razem bedzie lepiej :)

dziekuje ci za wszelka pomoc (i za wlaczenie sie do drugiego watku - mysle ze tamten pojdzie latwiej ;)

pozdrawiam serdecznie

zxc

ps. tak jakby co: http://www.devon-computers.net to SCIEMA, witryna sluzy do naciagani klientow wiec ktokolwiek tam zajrzy niech NIC NIE KUPUJE!

#45 zxczxc2

zxczxc2

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 68 Postów:

Napisany 31 August 2005 - 15:59 PM

k***, qrwq :<

ciagle problemy!!!

Laptop przyszedl, niestety jest problem z obrazem - jest on ostry tylko w najwyzszej rozdzielczosci (1920x1200). We wszystkich innych rozdzielczosciach obraz jest nieostry i rozmyty. Kiedys na desktopie tez tak mialem ale wystarczylo zmienic stery do grafiki na nowsze. Tutaj niestety mam najnowsze (video:ATI Radeon x300, sterowniki 6.14.10.6549 z 12 maja 2005).

No nie i wlasnie jakis kolo na forum dela napisal mi ze to norma, ze tylko natywna rozdzielczosc bedzie wyswietlana poprawnie, wszystkie inne (tutaj nizsze) beda rozmazane!!!

ja pierD#$%!!!

czy to prawda?

zxc

#46 Tweak_

Tweak_

Supa Masta Of Disasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4448 Postów:

Napisany 31 August 2005 - 16:04 PM

Generalnie to tak- taki jest urok LCD. :)
Po co Ci nizsza rozdzialka>?

BTW- Gratuluje zakupu (przegapilem tamta wypowiedz)! Niech Ci sluzy dlugo i bezawaryjnie, a jak juz bedziesz chcial zmienic za x lat/miesiecy, to znajdz frajera, ktory odkupi to za 100% zaplaconej przez Ciebie kwoty. :)
Trza to oblac: :kufel:
gravity always wins

#47 zxczxc2

zxczxc2

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 68 Postów:

Napisany 31 August 2005 - 16:07 PM

zartujesz? probowales pracowac np na offisie na 15.4'' przy rozdzielczosci 1920X1200??? przeciez wzrok bede mial do wymiany za tydzien

k***, trza bedzie go odeslac :(

zxc

#48 Tweak_

Tweak_

Supa Masta Of Disasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4448 Postów:

Napisany 31 August 2005 - 16:19 PM

Hej- dopiero zwrocilem, ze kupiles lapa z zajebista matryca...
Spoko- to kwestia przyzwyczajenia. Daj sobie tydzien. Wzrok na pewno Ci nie padnie. Tez sie troche speszylem, gdy pierwszy raz odpalilem kompa w 1600x1200 na 15". :)
Do Office'a ta matryca jest swietna- zobacz, ile mozesz zmiescic na ekranie np. w Excell'u.

Nie dramatyzuj. :)
gravity always wins

#49 zxczxc2

zxczxc2

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 68 Postów:

Napisany 31 August 2005 - 16:37 PM

a dlaczego odswierzanie matrycy jest tylko na 60 Hertz?

zxc

#50 kriss_23

kriss_23

Pasjonat

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10447 Postów:

Napisany 31 August 2005 - 16:40 PM

Bo tak jest zaprojektowana ta matryca - i nie porównuj tych 60hz z tymi w monitorach CRT, to jest po prostu inna technologia. W związku z czym nie musisz się obawiać o swoje oczy :)
Fujitsu Siemens Esprimo Mobile V5535, Windows 7 Ultimate

#51 zxczxc2

zxczxc2

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 68 Postów:

Napisany 31 August 2005 - 16:45 PM

no nie wiem, chcecie mnie przekonac ze w dluzszej perspektywie 1920x1200 na 15.4'' nie zaszkodzi mi na oczy? (pomijam jak mowisz kriss 23 odswierzanie)
juz teraz czuje jak mi inne miesnie pracuja ;)

zxc

#52 kriss_23

kriss_23

Pasjonat

• Forumowicze
  • 10447 Postów:

Napisany 31 August 2005 - 16:47 PM

Po pierwsze przy laptopie siedzisz bliżej aniżeli przy monitorze stacjonarnego komputera. Po drugie obraz na takim lcd jest ostry jak żyleta i nie powinieneś mieć żadnego problemu z przeczytaniem czegokolwiek.

#53 Tweak_

Tweak_

Supa Masta Of Disasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4448 Postów:

Napisany 31 August 2005 - 16:48 PM

Bo LCD wiecej nie potrzebuje.
Najprosciej to ujmujac- LCD to zbior lampek(kazda odpowiada jednemu pixelowi), ktore sa albo zapalone, albo nie. Aby wyswietlac statyczny obraz nie musza byc odswiezane w ogole. CRT to taka tuba z ekranem, ktory wyswietla obraz pod wplywem bombardowania porcjami elektronow- dostaje taka wiache na twarz... tzn- ekran, rozswietla sie i gasnie. Z tad zabieg ten trzeba powtarzac dostatecznie szybko, by ludzkie oko nie rejestrowalo gasniecia.
Nic Ci (Twoim oczom) nie grozi. Jesli masz problemy z odczytaniem tekstu, po prostu przysun blizej lapa. :)
gravity always wins

#54 zxczxc2

zxczxc2

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 68 Postów:

Napisany 31 August 2005 - 16:56 PM

obraz na takim lcd jest ostry jak żyleta i nie powinieneś mieć żadnego problemu z przeczytaniem czegokolwiek.

<{POST_SNAPBACK}>

no wlasnie tylko dlaczego jedynie w natywnej (JEDNEJ!!!) rozdzielczosci :(

czyli zeby wszystko bylo jasne:

jakbym kupil np. wsxga to ostry obraz mialbym tylko w 1650x1050 a reszta rozdzielczosci byla by nieostra?

zxc

ps. co do odswierzania to kumam o co biega, troche mnie tylko w tym wszystkim ponosi...

#55 kriss_23

kriss_23

Pasjonat

• Forumowicze
  • 10447 Postów:

Napisany 31 August 2005 - 17:00 PM

Obraz jest ostry tylko w jednej rozdzielczości tzw. natywnej bo to jest związane z technologią ciekłokrystaliczną - inaczej się tego nie da wykonać. Poczytaj sobie o tym to sam zobaczysz, że to jest niewykonalne aby obraz był idealnie ostry w jeszcze innej rozdzielczości aniżeli natywna.

Tak, jakbyś kupił wsxga to miałbyś obraz ostry tylko w tej jednej rozdzielczości.

#56 Tweak_

Tweak_

Supa Masta Of Disasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4448 Postów:

Napisany 31 August 2005 - 17:02 PM

Odnosnie pytania- Tak.
:)

Jak juz pisalem- taki to urok LCD. Na przyszlosc masz nauczke- nastepnym razem bedziesz wiedzial, ze jesli laptop, to tylko z CRT...

:lol:

#57 zxczxc2

zxczxc2

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 68 Postów:

Napisany 31 August 2005 - 17:03 PM

czy mozna jakos "poprawic" ostrosc poprzez zabawe sterownikami?
wczoraj szukajac nowszych sterownikow ciagle znajdowalem jakies CATALYSTy i DNA - czy to sa jakies noeoficjalne/lepsze stery do Radeonow?

zxc

#58 Tweak_

Tweak_

Supa Masta Of Disasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4448 Postów:

Napisany 31 August 2005 - 17:06 PM

Catalyst to oficjalne stery ATI.
DNA i Omega Drivers to nieoficjalne i niektorych zastosowaniach lepsze stery do Radkow.
Omega udostepnia rozdzielczosci niestandardowe, poprobuj z nimi. :)

#59 zxczxc2

zxczxc2

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 68 Postów:

Napisany 31 August 2005 - 18:22 PM

a dasz rade zapodac mi jakies informacje\linki nt. roznicy w stosowaniu roznych sterownikow?
wczoraj probowalem zainstalowac CATALYSTy i system nie chcial ich zaakceptowac (?) mimo ze mam zainstalowany .NET
zainstalowalem DNA i pojawily mi sie jakies kosmiczne rozdzielczosci - cos ponad 2000x i ekran sie nie dopasowywal. nic nie qmie :( warto sie tym bawic? co to da?

aha i oryginalnie mialem jakies mnostwo zakladek we wlasciwosciach grafy (cos 12 czy 15 - mozna bylo ustawiac wlasciwosci ograzu - kontrast itp.) a teraz tylko 5 podstawowych mimo ze wersja sterownika jest taka sama. wszystkie te zakladki mialy male czerwone logo ATI - czy to byl jakis dodatkowy soft do sterow ktory sie "zagubil" przy przeinstalowywaniu?

aaaa...

od kilku dni jestem podziebiony i moze to kwestia tego ale oczy troszke mi sie szklą 8|

zxc

#60 Tweak_

Tweak_

Supa Masta Of Disasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4448 Postów:

Napisany 31 August 2005 - 18:57 PM

1. Stery grafy w laptopie sa czesto dedykowane danemu modelowi- ze wzgledu wlasnie na konkretna matryce, z jaka karta w lapie musi wspolpracowac. Czesto producent lapa wzbogaca je tez o dodatkowe funkcje.
2. Nie widze, by produkty Dell'a byly "supported" przez oficjalne "Catalyst Mobility 5.8 for Windows XP", wiec raczej daj sobie spokoj, przeczekaj przeziebienie ogladajac filmy i ciesz sie nowym sprzetem. :)

PS. Daj namiar na ta niekomunikatywna firme- jakies www przynajmniej... :P

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników