Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

prosze o pomoc przy zakupie laptopa

• Please log in to reply
82 replies to this topic

#21 zxczxc2

zxczxc2

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 68 Postów:

Napisany 07 sierpień 2005 - 00:44

zgadzam sie z toba w calej rozciagloscia ale jak czesto zdarzaja sie wyprzedarze w dell'u? 2 razy w roku? czekanie kilku nastepnych miesiecy raczej nie wchodzi w gre chyba ze znasz jakis lepszy sposob na wylapywanie wyprzedazy?

zxc

#22 Tweak_

Tweak_

Supa Masta Of Disasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4448 Postów:

Napisany 08 sierpień 2005 - 10:03

Jakie czekanie?
Ty nie czekaj, tylko szukaj o kup.
W tej chwili- 1584$ za PM2000MHz, 1GIG RAM, 128MBQuadroFX700GO, 15,4WXGA
http://outlet.us.del...sionID=C3pjPXBz!201569700!1034583684!1123491491713&tgtSeg=I
Zla oferta?
LICHEŃ- JAKI KRAJ, TAKI DISNEYLAND.
XP2600@11x200T-bred/ASUS A7N8XDlx2.0
MushkinBlack+CorsairXMS@400MHz;CAS6222;DUAL
ATI R9800PRO 128MB AIW/ASUS 52x24x52/MSI DR8-A
IBM+WD+Seagate/Vantec Stealth 520W/WinXPproSP2/Firefox
gravity always wins

#23 zxczxc2

zxczxc2

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 68 Postów:

Napisany 09 sierpień 2005 - 00:11

fajny sprzet ale troche za drogi

co myslisz o tym

http://outlet.us.del...e...08&tgtSeg=I

?

troche slaba grafa chyba?

zxc

ps. czy tam caly czas pojawiaja sie nowe modele?

#24 Tweak_

Tweak_

Supa Masta Of Disasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4448 Postów:

Napisany 09 sierpień 2005 - 01:37

Za ta cene grafa i procek obleca.
Masz za to dobra nagrywarke, duzy dysk i komfortowa ilosc pamieci- typowy laptop do zastosowan, o jakich myslales na poczatku. I super tanio.
Oczywiscie, ze caly czas pojawiaja sie nowe modele.
gravity always wins

#25 zxczxc2

zxczxc2

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 68 Postów:

Napisany 09 sierpień 2005 - 19:04

Tweak_

bardzo bym prosil cie o szybki komentarz do tego modelu

http://outlet.us.del...e...15&tgtSeg=I

jak dla mnie odpowiedni i cena tez bd. co o tym sadzisz?

zxc

EDIT: ehh, znikaja jak swierze buleczki i tak siedze w pracy i nie dalbym rady go od reki kupic. Moze jeszcze sie pojawi cos ciekawego...

i pytanie na koniec:

jak to jest mozliwe ze taki sam model refurbish w gorszej konfiguracji potrafi kosztowac nawet 100-200 dolcow wiecej? nie podaja wiele szczegolow ale powiedzmy ze wszystko co podaja jest takie same tylko procek zamiast PM 1.8 jest PM 1.6 a sprzet drozszy o np. $120. jak to dziala? inny typ refurbish?

#26 zxczxc2

zxczxc2

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 68 Postów:

Napisany 10 sierpień 2005 - 02:44

cholera chyba musisz miec mnie za glupka - caly czas myslalem ze jest to jednorazowa wyprzedaz i wiecej tam nie zagladalem, tymczasem caly czas pojawiaja sie fajne oferty wiec teraz bede polowal.

mam za to kilka jeszcze pytan co do tych delli:

1. jaka jest w 2, 3 zdaniach roznica miedzy latitude i inspiron? - roznica w cenie jest dosyc spora

2. czy inspiron 6000 (wiekszosc modeli ktore mnie interesuja to wlasnie te) to dobra architektura/spret? - niestety nie podaja tez zadnych szczegolowych informacji czy znasz jakas strone gdzie mona by je zdobyc?

3. czy ty de facto kupowales kiedys z tej strony? czy jest jakas szansa zeby dowiedziec sie jaki problem byl z danym modelem?

na razie to tyle. trzymaj kciuki a moje polowanie

dzieki a wszystko

zxc

#27 Tweak_

Tweak_

Supa Masta Of Disasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4448 Postów:

Napisany 10 sierpień 2005 - 21:14

U Della w Outlecie takie roznice wystepuja? (chodzi mi o to, ze refurb drozszy, niz nowka)
Czy to na pewno ten sam model? (Inspiron/Latitude)

Poniewaz oferty ulatniaja sie tak szybko, moge jedynie dac Ci raz jeszcze rade:
1. szukaj lapa z grafika posiadajaca wlasna pamiec
2. musi miec min.512RAM i preferuj takie, ktore maja 1 gniazdo pamieci wolne (ten, ktory podales wyzej mial zajete oba)
...i to by bylo na tyle. Nie jestem w stanie czuwac przy kompie 24/7, aby Ci cos na goraco doradzic. Jesli jednak pilnie potrzebujesz odzewu- pisz na tego maila na tlenie, zwykle dziala, no i zobacze nowa wiadomosc natychmiast, jesli bede w zasiegu.
Powodzenia.

gravity always wins

#28 Tweak_

Tweak_

Supa Masta Of Disasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4448 Postów:

Napisany 10 sierpień 2005 - 21:32

Aj, przegapilem Twoj ostatni post- wiec teraz sie do niego odnosze:

1. Latitude jest adresowane do tzw. "ludzi biznesu" oraz Lazanki (byc moze "kobiety biznesu"), ktore to osoby musza codziennie pokonywac pieszo kilometry korytarzy w biorowcach lub rozgrzane sloncem serpentyny drogi na Ostroleke. W zwiazku z powyzszym, Latitude jest mniejsze, lzejsze i teoretycznie wyzszej jakosci. Z tad cena. (mialy byc 2-3 zdania- nie moglem sie zdecydowac, wiec masz 2 zdania i 1 rownowaznik)
http://www1.us.dell....&~page=2&~tab=2

2.LINK

3. Nie masz szans. Po pierwsze- wszystkie wadliwe czesci sa wymieniane na fabrycznie nowe. Po drugie- wiekszosc z nich wcale nie musiala byc uszkodzona, a po prostu oddana w ramach 21 dniowej gwarancji "satysfakcji" (jak sie nie podoba, to oddajesz i otrzymujesz "cash-back".

gravity always wins

#29 zxczxc2

zxczxc2

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 68 Postów:

Napisany 10 sierpień 2005 - 22:03

dzieki za odzew

spoko, nie musisz czuwac przy kompie, ja to bede robil w miare mozliwosci - od przyszlego tyg. powinienem miec internet w domu

dzieki za linka do konfiguracji tylko taka sprawa ze sa to informacje o mozliwych konfiguracjach Inspiron 6000 a przy decydowaniu o konkretnym modelu chcialbym wiedziec jaka jest jego konkretna i szczegolowa specyfikacja -mozna to jakos odczytac ze strony jak pojawi sie dany model?

Dodatkowo w specyfikacji ogolnej jaka podaja prawie nigdy nie ma karty dzwiekowej i modemu - czy to znaczy ze sprzet jest bez tych urzadzen?

jezeli chodzi o rozne ceny to mialem na mysli ze 2 refurbishe o podobnej konfiguracji (oba inspiron) diametralnie roznia sie cena - czesto ten z gorszymi parametrami jest sporo drozszy. myslalem ze moze to byc kwestia tego ze mniej bylo przy nim robione (np. open box) i dlatego go mniej przecenili...

no i jeszcze nie odpowiedziales mi na pytanie czy inspiron 6000 to dobry sprzet warty kupienia (pomijajac oczywiscie kewstie samej ceny) bo ceny sa spoko ale jak doliczy sie tax oraz shipment nad handling (strasznie duzo!) to cena jest juz mniej atrakcyjna

dziekuje ponownie

zxc

ps. jeszcze jedna sprawa - czesc modeli ma tylko jedna cene (tzn. nie ma ceny przekreslonej i dopisanej nizszej na czerwono) - czy to znaczy ze to nie sa refurbishe?

#30 Tweak_

Tweak_

Supa Masta Of Disasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4448 Postów:

Napisany 11 sierpień 2005 - 00:33

Wszystkie te kompy to refurby.
Przekreslona cena oznacza, ze jest na tego konkretnego kompa promocja i cena "refurb" zostala dodatkowo obnizona.

Nie wiem, jaka dokladniejsza specyfikacje bys sobie zyczyl- pod linkiem podanym wczesniej masz BARDZO dokladna specyfikacje I6000, gdzie np. napisano, iz w standardzie ma on zintegrowany dzwiek- po co wiec pisac raz jeszcze? Wyszczegolniono tylko najwazniejsze/zmienne w zaleznosci od wyposazenia czesci skladowe laptopa.(jesli wiec modemu nie ma tu i tam- to go nie ma zreszta, po kiego Ci modem 56k?)

Inspiron6000 to dobry sprzet wart kupienia.(oczywiscie wszystko zalezy od ceny)

Byc moze roznice w cenie wynikaja ze stopnia zuzycia laptopow. Np. na jednym jest rysa, a na drugim nie...
Ten tax i S&H nie sa chyba takie straszne- wrzucilem Inspiriona za 940$ i z podatkiem oraz dostarczeniem 3-5 dni do NY wyszlo 1050$.

#31 zxczxc2

zxczxc2

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 68 Postów:

Napisany 11 sierpień 2005 - 18:34

no rzeczywisciw NY ma jakas znizke chyba ale juz S&H do SF wychodzi prawie $90. A do tego wszystkiego pamietac trzeba o gwarancji - 90 dni to trioche malo na refurby chyba a wiec dodatkowe $70-200 oraz tax ...

jezeli chodzi o specyfikacje to rzeczywiscie wiekszosc podaja ale majac 2 modele w podobnej cenie wolalbym wiedziec wszysko nt. konfiguracji zeby ewentualnie podjac decyzje dlatego pytam czy mozna do niej dotrzec

i jeszcze:

jak wyglada sprawa modyfikacji laptopow, np. jak bym chcial sobie procka albo grafe wymienic?

oraz czy do tych delli mozna dodac modul bluetooth - bardzo by mi na tym zalezalo a niewiele modeli ma go.

pozdr

zxc

ps. znasz jakies podobne strony innych producentow?

#32 zxczxc2

zxczxc2

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 68 Postów:

Napisany 12 sierpień 2005 - 18:54

i jeszcze jedno SUPER WAZNE pytanie:

jak poznac jaki rdzen ma procesor? wiem ze na stronie intela jest specyfikacja do wszystkich prockow ale nie wiem jak ja odczytac - chodzilo o jakas kolejnosc w numeracji czy cos takiego

moglbys mi jeszcze w tym pomoc?

dzieki

zxc

#33 zxczxc2

zxczxc2

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 68 Postów:

Napisany 17 sierpień 2005 - 21:25

no widze ze juz nawet na 2 strone spadlem
Tweak_ jestes tam ?
a moze ktos inny tez bedzie wiedzial...

zxc

#34 Tweak_

Tweak_

Supa Masta Of Disasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4448 Postów:

Napisany 17 sierpień 2005 - 21:39

Jestem.
PROSZE:
http://www.a1-electr...onoma_Jan.shtml
http://en.wikipedia.org/wiki/Pentium_M
http://www.intel.com...number/info.htm
EDIT- procka mozna wymienic, oczywiscie w granicach mozliwosci plyty. Z grafika wszystko zalezy od konkretnego modelu plyty glw/laptopa.
gravity always wins

#35 zxczxc2

zxczxc2

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 68 Postów:

Napisany 17 sierpień 2005 - 23:26

super, wielkie dzieki

czy bylbys jeszcze w stanie odpowiedziec mi na nastepujace pytania:

1. czy do tych deli mozna dokupic wewnetrzny modul bluetooth czy tylko zewnetrzny na USB?
2. czy ktores z tych modeli maja wiecej niz 2 sloty na pamiec - wszystkie ktore ja ogladalem maja podane tylko 2 gniazda ?
3. co to jest Intel PRO/Wireless 2200 mini PCI Card? karta do WLAN? i jak obecnosc takiej karty ma sie do faktu ze jest to model z procesorem Intel Pentium M Processor 760 (2GHz/2MB Cache/533MHz FSB) i jako centrino powinien miec karte bezprzewodowa?
4. czy jest sens kupowac 17'' LCD z bateria 53 WHr ?
5. czy mozna mieszac kosci pamieci o roznych predkosiach? wiekszosc modeli ktore mnie interesuja maja 512 MB DDR2 SDRAM 400MHz a dotego chcialbym dokupic jeszcze 512 na 533MHz
6. co to za dziwna matryca UltraSharp Wide Screen XGA+ Notebook Screen - czy to jest odpowiednik WXGA 1366 x 768? a jezeli tak to czym sie rozni od UltraSharp Wide Screen UXGA Notebook Screen?
7. czy 8X DVD + RW Drive to nagrywarka DVD bo jakos nie jest to dla mnie oczywiste? A jezeli tak to czy obsluguje ona DL?
8. i jeszcze raz: czy znasz stronki z refurbami innych firm? (chodzi o strony samych producentow a nie takie ktore podawala Lazanka)

i przepraszam ze tak cie mecze tymi pytaniami ale mam troche nadzieje ze to dla dobra calego forum

z gory dziekuje

pozdr

zxc

#36 Tweak_

Tweak_

Supa Masta Of Disasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4448 Postów:

Napisany 18 sierpień 2005 - 10:21

1. Wew.- Nie wiem, nie sadze, byc moze. Nie mam czasu na szukanie. Nie przywiazywalbym do tego wiekszej wagi- dostepnosc zew. modulow BT pod USB jest ogromna- wczoraj widzialem 4-portowy rozdzielacz USB z wbudowanym Bluetooth od MSI- fajna zabawka za male pieniadze.
2. Wiekszosc (jesli nie wszytskie) ma 2 gniazda.
3. To wlasnie ta karta jest integralnym skladnikiem platformy Centrino. Widzisz- mozesz miec lapa z odpowiednim chipsetem i prockiem PentiumM, a bez tej karty nie bedzie to sie nazywac "centrino".
4. Jesli nie potrzebujesz 3-4 godzinnej pracy na baterii, a raczej wolisz komfort uzytkowania- to czemu nie? Ja bym bral.
5. Mozna, ale i tak pamiec bedzie pracowac z taka predkoscia, jak najwolniejsza kosc.
6. UltraSharp Wide Screen XGA+ Notebook Screen to WXGA z lepsza jakoscia obrazu. Byc moze ten plus ("+") oznacza ponadstandardowe kilka pixeli- np. widuje matryce WXGA XXXXx800... UXGA i WUXGA to zupelnie inna klasa...(1600x1200 oraz 1920x1200)
7. Tak, to nagrywarka. Jesli ma DL, zazwyczaj sie o tym wspomina.
8. Pozniej cos poszukam na ten temat.
gravity always wins

#37 zxczxc2

zxczxc2

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 68 Postów:

Napisany 18 sierpień 2005 - 17:43

OKa, ostatnie 3 - jak na razie - pytania:

1. czy "Wireless NIC 1370 Internal Wireless" to inna karta bedaca integralnym skladnikiem platformy Centrino?
2. czy 64MB ATI Mobility Radeon X300 to spoko karta grafiki dla zastosowan NIE DO GRANIA? do tej pory mialem w desktopie MXII 32MB i byla spoko...
3. czy tego typu zewnetrzne nagrywarki
http://www.ikonpc.co...fo.asp?iid=2208
to dobry zakup? czesc modeli ktore mnie interesuje nie ma palnika DVD - zewnetrzny nie bedzie mi przeszkadzal pod warunkiem ze wlasnie w tej cenie ($70-100) znajde dobrej jakosci DVD +/- RW DL. co o tym sadzisz - czy jest to mozliwe i czy np. ten model jest OKa?

dzieki

zxc

a co sadzisz o tym?
http://www.devon-com...225&id=28157608

chyba ciekawy stosunek ceny do jakosci?

#38 bottles

bottles

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 18 sierpień 2005 - 22:00

"EDIT- procka mozna wymienic, oczywiscie w granicach mozliwosci plyty. Z grafika wszystko zalezy od konkretnego modelu plyty glw/laptopa."

Ciekawa teoria szczegolnie ze firmowe lapki maja przylutowane nóżki w ogromnej wiekszosci. Markowym Producentom jest nie na reke takowa mozliwosc wiec dosc skutecznie ja blokuja. Wiec wymiana nie jest taka oczywista jak sie tu sugeruje. Wymiana karty graficznej - hehehehehe - mozna takowe policzyc na palcach jednej reki - i nazwac to nowoscia jakie przynosi PCI-Xpress.

#39 Tweak_

Tweak_

Supa Masta Of Disasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4448 Postów:

Napisany 19 sierpień 2005 - 03:01

bottles napisał:
""EDIT- procka mozna wymienic, oczywiscie w granicach mozliwosci plyty. Z grafika wszystko zalezy od konkretnego modelu plyty glw/laptopa."

Ciekawa teoria szczegolnie ze firmowe lapki maja przylutowane nóżki w ogromnej wiekszosci. Markowym Producentom jest nie na reke takowa mozliwosc wiec dosc skutecznie ja blokuja. Wiec wymiana nie jest taka oczywista jak sie tu sugeruje. Wymiana karty graficznej - hehehehehe - mozna takowe policzyc na palcach jednej reki - i nazwac to nowoscia jakie przynosi PCI-Xpress."

Eeee tam, marudzisz.
Rok temu, serwis/sklep komputerowy oferowal mi wymiane procesora i/lub grafiki w lapie, by dopasowac oferte do moich potrzeb i o zadnym PCI-Express nie bylo wtedy mowy, panie "hehehehehe".
Byc moze rzeczywiscie tylko teoretyzowali...

zxc-
1. Nie. To produkt Della, o ile sie nie myle.
2. Dobra. Pograc tez mozesz (choc bez szalenstw).
3. Zewnetrzne nagrywarki sa OK. Nie wiem, czy ten model jest OK, bo tam nic nie ma o modelu, ale spec. jest OK.

Czlowieku- ja tego sony bralbym natychmiast. Powiem tyle- za porownywalny sprzet (tyle, ze IBM) placilem niecaly rok temu troche wiecej, niz $3K...

#40 zxczxc2

zxczxc2

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 68 Postów:

Napisany 21 sierpień 2005 - 20:15

latwo ci powiedziec - a skad ja wezme taka kase? lacznie z podatkiem i przeslaniem to ponad $1600
zreszta sam nie wiem, moze rok temu to byl full wypas ale teraz to poprostu dobry, drogi sprzet, tak mi sie wydaje...

znalazlem jeszcze to
http://www.devon-com...792&id=64476647
co prawda mniejsza matryca i brak nagrywarki DVD ale to PM 760 i mam 3 lata gwarancji (tamten soniak tylko 1 rok) no i jest $300 tanszy. co o tym sadzisz?
i zeby nie bylo ze jestem leniem - przeczytalem to
http://www.tomshardw...0630/index.html
ale zawsze lepiej uslyszec opinie fachowca

aha i jeszcze chcialem sie ciebie zapytac o nastepujaca rzecz:
czesc z tych delli ma zintegrowana grafe do matrycy WSXGA+. jak to sie sprawdza w praktyce? jest sens kupowac takie cos?

pozdr.

zxc

ps. a tak wogole to jak wyglada kwestia kupowania online w takich sklepach jak www.devon-computers.net? czy moga byc jakies przykre niespodzianki/problemy z dostawa odpowiedniej konfiguracji/problemy z reklamacja/gwarancja itp? czy np. znaczek "versign" jest cos warty? nigdy nie korzystalem z tego typu sklepow przy takich sporych wydatkach wiec troche sie niepokoje...

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników